Preporuka za novi akumulator

prethodna tema - sledeća tema

dzule


astmario

Da li je neko ugradjivao ove novije Rombat Tundra akumulatore? Sudeci po pozitivnim iskustvima sa fabrickom ugradnjom, treba ih uzeti u obzir.

Andrix

#452
 Mada mislim da sve sto se naknadno kupi /nije fabricki/ makar i isti bio, nije to to. Jedino kad bi neko direkt iz fabrike neki skrenuo u polovnjaka...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

saša61beograd

Ima ih www.akumulator-shop rs. Po odnosu Ah/A rekao bih da je to viša klasa akumulatora,kao srebrna Varta,recimo.Ne znam da li je to potrebno prosečnoj Dačiji.
Naši prvi fabrički akumulatori su bili dobri jer ih je Rombat pravio po preciznim zahtevima Reno-a,koji je garantovao za njih.Šta Rombat inače pravi,ko zna,verovatno neki prosek proseka,kao i svi drugi.Za akumulatore slabo vredi preporuka na osnovu iskustva "trajao mi 10 godina".Za tih 10 godina mnogo toga se promeni i to sigurno nije ono što je bilo.
Znam čoveka koji je za Punta insistirao da kupi Magneti Mareli,kakav je bio u prvoj ugradnji.Našao ga,kupio i izmerio.Onaj novi je bio par kilograma lakši od prvog,a ista amperaža i dimenzije!

glavonja3

Za mog bazicnog Logana kupio sam Silver akumulator iz Poljske sa 45Ah i 360A za 4.000 din.

saša61beograd

Bravo,base je zakon!
Klimu ne koristim,centralna brava me zeza,električni prozori me nerviraju,ali ću zbog njih kupiti duplo skuplji akumulator.Oprema,bato moj,nema zezanja!

silent


saša61beograd

Prošlo je tačno 5 godina kako sam fabrički Rombat zamenio novim Fiamm-om.Tada sam se sebi zakleo da ću posle 5 godina svakako kupiti nov akumulator i da neću više sebi dozvoliti da me onako zezne iznenadnim crkavanjem.U međuvremenu sam akumulator maksimalno čuvao,čistio kleme,dopunjavao ga,čak sam jednom dolio i malo vode,mada nije bilo neophodno.Sada pokazuje 12,2-12,3 v ujutro,po onom buvljačkom voltmetru koji se stavlja na mesto upaljača.
Izgleda da ću prekršiti zavet i da neću kupovati nov,zasada.Izdržaće još malo,možda će i smak sveta uskoro,pa ne bih da se zalećem.
Pamtim dan kad sam ga kupio i kako sam ga teglio iz prodavnice.I sve kao nešto razmišljam,imam nov akumulator,nema šta da brinem.A od tad proletelo 5 godina!

Zoran

Možda ti voltmeter pokazuje manju voltažu.  Moj je pokazivao više nakon par mjeseci upotrebe. Sada imam analogni sa Lade Specijal
Sam svoj gazda - vazda.

Bata83

Pogledaj sta kaze to cudo u trenutku paljenja auta, tj na koliko pada voltaza prilikom jutarnjeg paljenja.
Jutros merio  multimetrom na mom dizelu 9,76v i sad cekamo prvi mraz

Vihor

Citat: Bata83 poslato 18.11.2020. - 15:48
Pogledaj sta kaze to cudo u trenutku paljenja auta, tj na koliko pada voltaza prilikom jutarnjeg paljenja.
Jutros merio  multimetrom na mom dizelu 9,76v i sad cekamo prvi mraz

Suvise nizak napon, temperatura je bila?
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

boki01

Moja preporuka za sve koji traže dobar akumulator po umereoj ceni je crvena Topla

Ja sam u septembru 2014. kupio običan Vesna akumulator (jeftinija varijanta istog proizvođača) 72 Ah 600A startna struja. E pa taj i sad posle više od 6 godina pali Logan Dci, ali pojavljuju se znaci umora. Kod jutarnjeg paljenja ovih dana na oko 0 C, baš sporo vrti. Sledi mu zamena u vidu crvenog Topla akumulatora 75Ah i 750A startne struje. Imali smo u porodici na nekoliko različitih vozila ove crvene Topla akumulatore i jako su se lepo pokazali čak i kod onih koji ih ne održavaju kao ja  :D

Tajna uspeha i dugovečnosti ove Vesne i to još u jednom dizelu, leži u redovnom održavanju i činjenici da akumulator nikad nije ispražnjen do kraja - Nikad nisu zaboravljena upaljena svetla ni na par minuta, a kamo li na par sati. Pod redovnim održavanjem podrazumevam da je akumulator bar jednom mesečn ili najviše jednom u 2 meseca dopunjavan punjačem.

Zoran

+1
Kod mene na kamionu su trajale dvije crvene TopLe  12 godina (koliko se sjećam )
Sam svoj gazda - vazda.

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

naca24

Citat: Zoran poslato 19.07.2020. - 11:38
Možda ti voltmeter pokazuje manju voltažu.  Moj je pokazivao više nakon par mjeseci upotrebe. Sada imam analogni sa Lade Specijal
Slično iskustvo kod mene, posle 5 godina, desilo mi se sada, u grčkoj i piz..... 2omin od trikale (meteori)
Ujutru....ništa...da upali
Kupio sam auto punjač, koji pokazuje olo 12 v....on treba da napaja navigaciju

Hoću da pomognem, ako neko zaluta u ove krajeve, upalio sam sa kablovima i nisam gasio logan 2...
U trikali ka izlaz, iz grada, na 5 min ka kalampaki imate servis renault nissan kia

Kupio sam za start stop 6oa , 54o ah...hankook
Probaću da stavim sliku...ima optički indikator
Imate u trikalli , ioaninna, preveza...kako se ide prema lefkadi