Preporuka za novi akumulator

prethodna tema - sledeća tema

kiconix


Aleks

Ma radiće to. Ja jednom prilikom ispraznio aku zaboraveći da isključim svetla. Upalio preko kablova, terao još par godina i tako prodao auto.

Loganovac

More bit'. A more i ne bit'. Znaš ono kad lekar kaže pacijentu da će ga srce služiti do pred sam kraj života - nikad se ne zna.

Ali sve to nema veze sa preporukom za novi akumulator, nemojte da se opuštamo zato što sedimo kod kuće   :gun:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dzule

Zbog tvojih pistolja, reci cu samo ovo:
operacija uspela!!!!
Sve radi....
Jos jednom, hvala svima :respect:

dzule

Uf, opet problem...
od cetvrtka popodne sandero parkiran... jutros krenem u grad, prilazim autu i cujem kako jednolican ton dopire iz haube...
pokusam da daljinskim otvorim auto, kad naravno prc...nista....
otkljucam kljucem kola, upali se alarm... akumulator ponovo prazan...
ovaj put nisam ispao glup i nisam ostavio svetlo ukljuceno...
nisam nista ostavio ukljuceno... skinuo sam kleme sa akumulatora do sutra. kada cu ga upaliti na kablove i odoh pravac kod elektricara... sumnjam da je alarm uzrok ovome problemu... da li neko ima neki savet....
Pisti kao sirena , cim se skine klema prestane....iz pravca alarma...
Kada sam posle deset minuta vratio klemu da vidim da li se ista desava, zvuk je bio jaceg intenziteta, ponovo se upalio alarm, ali na zalost akumulator je ispraznjen, pa sam morao da ga ugasim skidanjem kleme....
Uf, a uzeh slobodan dan da zamenim gume, poobavljam sta treba zbog ovih zabrana, ali eto....
Malo da vam se izjadam.... :banghead:

Keka

Alarm...izvadi mu osigurac pa neka se kasnije elektricari igraju. Pretpostavljam da je samo drekavac, da nije povezan sa blokadom paljenja/pumpe ili na neki drugi nacin da utice na rad motora.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


dzule

Nije drekavac samo,ima I blokadu motora....
Sutra idem kod autoelektricara....

Aleks

Mislim da nije do alarma... Alarm reaguje kada dođe do pada napona ( otvore se vrata i upali kabinsko svetlo) pa je verovatno svirao kad je napon pao usled nečega... Možda je na izdisaju pa gubi napon ako se ne vozi neko vreme.

Vihor

Vuče negde na masu, ali da podsetim, akumulator NESME da stoji u takvom ispražnjenom stanju, odmah na punjač, a što se tiče odvlačenja struje, ampermetar pa vadi osigurač po osigurač, naravno pre toga proveriti dali su sve sijaličke isključene, obavezno pogledaj sijaličku u fioci ispred suvozača i proveri dali se gasi po zatvaranju.
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

dzule

Pošto ne znam kako da editujem svoj poslednji post, morao sam čekati da neko nešto napiše.... :bonk:
Elem, majstor električar kaže da je relej alarma na  blokadi motora,  bio loše spojen, od samog početka, pa je polako sisao struju... e sad, kad je akumulator nov, pun, i nije ispražnjen, i ako se vozi, kaže majstor da se to može nadopuniti, ali, da malo po malo izvlači struju...
Kako sam pre mesec dana ostavio greškom svetlo i ispraznio akumulator, pa ga ponovo napunio, a kako nisam vozio auto u periodu najdužeg policijskog časa, on je izvlačio struju, kada je došao do pola snage, uključio se alarm i dotukao ga do kraja.
Majstor je napunio akumulator, ali je po njemu on slab, i predlaže zamenu...
verovatno sutra idem po exide excell od 50Ah, cena mu je u Andreji 8,760.00, a za stari daju 8 dinara po Ah, znači oko 400 manje, i to bi bilo to... 36 meseci je garancija...
Kod Boscha je garancija 25 meseci....
p.s. jedino je pitanje, pošto je alarm ugradjen u Sekuliću još pre 8 godina, kako se to moglo desiti, i da li je to bilo uzrok prošlog ostavljanja na cedilu u Grčkoj letos, o čemu sam pisao već, pa da ne smaram....majstor mi kaže da većina ovlašćenih nemaju svoje majstore za alarme nego zovu auto električare da odrade posao, oni uzmu deo i to je to....
Hvala svima na savetima....
Iskreno, baš sam bio bezveze, uzeh slobodan dan da nešto poobavljam po gradu, banka, zamena guma, sitnice, a ono provedoh vreme u cimanju oko kola....

Vihor

Nek ti o Andreji ispitaju akumulator, da ne kupuješ nov a možda još ima života
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

dzule

kupljen exide excell od 60Ah, 7500 i koji dinar, 36 meseci garancija
a ovaj, kako se edituje post?! :whistling:

Loganovac

Teško, posle sat vremena nikako, jedino da izučiš Višu Administratorsku školu, ili da postaneš kalif umesto kalifa recimo...   :Smiley:  :Smiley: :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dzule

Iznogud...   (iliti It's no good)...hehe....lepa vest, nisam bas tol'ko glup.... :woo-hoo:

kiconix

Jedan godinama pokusava da postane kalif umesto kalifa i ne ide. :palica: :hihi: