Cudno tocenje gasa

prethodna tema - sledeća tema

Aleks

Meni u boci od 42l na kojoj god pumpi je punio stane 48 do 50l. Pitao sam majstora da mi nije namontirao vecu bocu-kaze da nije. E, skoro sam cuo teoriju od tipa koji radi na jednoj stranoj pumpi na auto putu: zapremina boce se ne deklarise prema njenim dimenzijama nego pri kolicini gasa koja stane u nju pri pritisku punjenja od 5bar, a automati na pumpama pune pod pritiskom od 12bar i vise pa zato stane vise gasa!? Ajd' sad, neznam sta da mislim i kome da verujem!

kiconix

Koliko ja znam, litar je litar.
U rezervoar se toci tecan TNG.

perke21

ovo je srbija, ali...
ja im ne bi platio ni kap više. Inače sam jednom  :fiju: sipao punu bocu, ali baš punu. Tandrkao ventil i ja ga pustio da vidim dokle će da stane (prekine punjenje). Stao je kad je boca bila full. Naravno odmah posle toga sam voooooozio i odmah ispraznio rezervoar. Nije bilo svejedno, ali treba sve probati, jer samo tako ćete biti sigurni kolika je zapremina rezervoara  :Smiley: :Smiley: :Smiley:
:hall: sve proteklo bez problema.

Aleks

Sto je najcudnije uklapam se sa potrosnjom, sa tih "50"litara predjem oko 550km i to po lokalu?!

Keka

@ Aleks: Kao sto kaze Kiconix, sipa se tecni gas. Tecnosti su nestisljive.

Moguci razlozi za takav dozivljaj:
1. Kradu na pumpi (najverovatnije).
2. Nisi se dobro izrazio ti i/ili majstor-boca je 50 litara (moze i treba da se puni do 80%=40 litara) a pune do 48 litara, sto znaci da siluju i pored tandrkanja ventila ili da je ventil neispravan i/ili pogresno montiran pa ne tandrce.
3. Zaista imas vecu bocu. Proveri sa pise na plocici.
4. Pri tocenju negde curi gas.


U svakom slucaju majstorsko objasnjenje je....neozbiljno.
Potrosnja od 9-10 litara je prihvatljiva samo za gradske uslove. Lokal u Jagodini i lokal u centru Beograda i lokal na Novom Beogradu nije isto.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Na svakoj boci piše (utisnuto je) kolike je zapremine, i to je njena stvarna zapremina, a ne zapremina gasa koju može da primi.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Aleks

Na papirima od boce je pisalo 42l, u pitanju je "tocak" boca.
Ventil tandrce  i tada obicno zaokruzim na prvi sledeci litar, ne cekam da druka do kraja.
Drugari, mislim da me niste razumeli, ja se u potpunosti slazem sa vama i samo sam hteo da iznesem svoje iskustvo, a ne da vam solim pamet i pravim se pametan!

Keka

#22
Pitanje je da li na papirima i boci pise isto  :nami:

Ukoliko je boca zaista 42 litre, a sipaju ti 48, uzmes fiskalni pa pozoves inspekciju.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Aleks

Onda se ne slazu papiri i boca, jer sam tocio na vise pumpi. Neverujem da su bas sve nastelovane da isto kradu!?

Loganovac

Ne čačkaj mečku, s obzirom da si, kako kažeš, zagubio papire, verovatno nemaš ni atest - šta će ti onda to isterivanje? Tankaj i vozi Miško...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

bocca

u moju bocu od 42l nikad i ni na jednoj pumpi nije stalo vise od 34l.

kiconix

Kod mene je boca od 52l, ventil zatvara na 42.

Aleks


ppejic

Ceo ovogodisjni put do Grcke i nazad, zezao me mutiventil i izbacivao  na 26L (a trebao bi na oko 32L jer je boca 43L)... takodje i po Srbiji.
Danas odem na OMV, gde inace izbaci na 25l, kazem "napuni do kraja"...udjem u prodavnicu pumpe, gledam kola i cekam da platim. Pumpadzija prikopcao pistolj za punjenje i otisao do drugih kola da sipa gorivo...
Stigne meni racun, uspelo u bocu od 43L da stane 41L.

Sta se ovo dogadja? Gde po ovoj vrucini da ispraznim 10L plina, kada nameravam da vozim samo kratke relacije po gradu, kako bi boca bila puna na 80% kapaciteta?!?!

Keka

Pejo, ako mu bude tesno ispraznice se sam  :hihi1:

Isprazni ceo rezervoar pa poseti majstora.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!