TNG i prosečna potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

slavko_bgd

Citat: Loganovac poslato 03.05.2013. - 21:18
Sve razumem i prihvatam što Slavko reče, ali je činjenica da mi se zimus prilično dobro poklapalo pokazivanje BC-a sa stvarnim utroškom goriva, a sad pokazuje nekih 10% manje od stvarnog utroška, metoda dopunjavanja rezervoara. Da je bolje gorivo to bi se pokazalo i pri dopunjavanju.
Za stanje dizni ne garantujem, ali u leru radi savršeno mirno, ako to nešto znači. Uostalom, ne verujem da su dizne odjednom, za par nedelja, mogle toliko da propadnu da ECU mora da ih "smiruje"...

Ako prede na leru dizne nisu sigurno i to mnogo znači, u tvoju korist i u prilog stanja uređaja. Možda treba samo proveriti pritisak regulatora i naštelovati ga...

srdjoni

Sipano 33 l na Eurogasu, pređeno 390 km, što bi bilo 8,5/100 (od pištanja do pištanja). S obzirom na uslove vožnje (pretpraznička gužva, većim delom loš put NS-Ruma-Šabac-Valjevo-Požega-Ovčar banja-Čačak-Meljak, sve vreme uključena klima), ja sam ne samo prijatno iznenađen, nego šokiran. Do sada je takva mešovita potrošnja bila oko 10. Ne znam ima li to veze sa skoro urađenim servisom...
Homesick for a place you've never been...

Keka

Avia u NS kod Z. stanice, prosecno tik ispod 8 litara.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


hobbista

Ovo moje sokoćelo opet pobrljavilo  :(
Na AP, solidno natovareni, prešli 363km sa punim tankom. Prosečna brzina oko 85km/h, lagana vožnja - nigde preko 120 (uglavnom 110 km/h). Put bez gužve i bez gaženja po gasu. BC pokazao 8,2 prosek.
Na pumpi dosuo 41 litar (prosek 11,3 lit/100 km)  :agr:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

drzarkod

Autoput 120 do 140 ...grad..i vangradska  prosek 8.56 l  benzina i tng.

Veterinar

Hm. Put za Bor preko Crnog vrha, Stepway 1.6 napunjen skrooz, deo puta sa uključenim klima uređajem, uz povratak autoputem, brzinom oko 130 km/h - prosek oko 13 l.
Nakon toga,  manje opterećen auto, Sremski Karlovci - Beograd, 150 km po Ibarskoj, oko 100 km po Beogradu (dakle, umerena vožnja, delom gradska), prosek oko 8 l/ 100 km.

Keka

#411
Danas sam vozio 4 stokilasa po ravnom, prosek je oko 9,6 litara TNG  :bonk:  Bolje da sam isao Kadetom. Natovaren trosi kao Moskvic.

Za ono preko Crnog Vrha....ispade skuplja pita nego tepsija....ili kako se vec kaze  :D

@ Hobbista: mnogo je to za takve uslove voznje, planiraj posetu servisu kad se vratis.

Citat: drzarkod poslato 25.05.2013. - 15:26
Autoput 120 do 140 ...grad..i vangradska  prosek 8.56 l  benzina i tng.

Nema sanse, ni pod razno za 1.6 MCV.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


drzarkod

 Nulovao km kad sam kupio MCV i ispraznio oba rezervoara, presao 2500 km sa nešto manje od 215 l goriva. U din. potrosio oko 11000 za tng i 10000 za benzin. Auto put i opterecene relacije vozio na benzin uglavnom a lakše na tng. Sada cu voziti na tng uglavnom pa javljam.
Zadnje sipanje tng prvi put stalo 41 l u rezervoar od 42 l. kao da nema multiventil...mozda hapaju.....

Deda

140, auto put, cetvoro plus stvari nece ispod 10 l plina
sam, auto put, 3000 obrtaja 8,5 l plina

Imam neki osecaj da treba da odem na servis, cini mi se da mi je manje trosio ranije a mrzi me da pretrcim sve ove strane na forumu, pisao sam prosle ili pretprosle godine...

U svakom slucaju, zadovoljan sam.

Ljuba82

Potrosnja 8.8

Autoput 50 km, pri brzini od 100-120 km/h (3000-3500 obrtaja);
Otvoreno 150 km, pri idealnim uslovima 60-80 km/h ;
Planinski put sa serpentinama (druga, treca brzina non-stop) 65 km ;
Grad Beograd 150 km.

Potrosnja izmerena neposredno nakon prvog servisa. Generalno zadovoljan, pogotovo sto je prethodni put potosnja bila 11  :bonk: sa istom strukturom puta, samo sto je umesto planine bila gradska voznja (ne sipati na maloj pumpi na Bezaniji!).

sokoll

Kad gledam ove vase cifre prodje me zelja za ugradnjom TNG  :(
Na benzinu nikad stucnuo potrosnja u gradu 7.8l , doduse nocu .
Da ne taksiram nikada ga ne bih busio i kvario

drzarkod

Busis ga ali ga nekvaris...a ustedu ces videti u svom osmehu kad se ogledas u unutrasnjem retrovizoru. :lau:

sokoll

^
hehe nadam se .. Tim pre sto moje kolege pominju potrosnju u rasponu od 10 do 13l
Ali ja sam ovde zato sto ne verujem taksistima  :lau:

Keka

10-13 puta 69,90 naspram najmanje 8 puta 150,00.

Malo li je?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Ljuba82

Citat: Ljuba82 poslato 26.05.2013. - 21:14
(ne sipati na maloj pumpi na Bezaniji!).

(ne sipati na maloj EKO pumpi na Bezaniji!).