Presvlake za Sandero i Logan - Iskustva i Preporuke

prethodna tema - sledeća tema

mladja73

Kupio i montirao na logana Vajsove presvlake. Sjajne su. Cena 14000 din. Zena birala dizajn. Naravno.

Inace u prvog logana sam stavio originalne presvlake kupljene u HIT-u. Cena zajedno sa gumenim patosnicma je bila tada 11405 din (cca 130 EUR). Ne znam tacno koliko su kostale, ali znam da su i danas na njemu. Vec sada su za promenu.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Veterinar

Vajsove kupio 2006. godine za MCV. Nakon prodaje auta stavljene u Lodgija, a nakon njegove prodaje zavrsile u Joggeru. Vozacki podguzni deo poceo da se haba po rubnim savovima, pa je stavljen na suvozacko mesto, koje se manje koristi. Presvlake svakako skidam sa sedišta kada prodajem auto, da se vidi stanje svih sedišta. To je prilika za pranje presvlaka koje zadrzavam, bas zbog cene i kvaliteta. Sada ih ne bih kupio, zbog cene, ali vrede tog novca, pa ih cenim i cuvam.

dekiv68

Pa cena od 14.000 dinara uopšte nije velika, za toliko danas kupih bojler od 80l :offtopic:

Andrix

Ja svojevremeno kupih na buvljaku na NBGD-u u 1.redu i za Logana i za Sandera. Odlicne, debeo materijal, jak, sada su kao i prvog dana. Nisu bile bas jeftine i morao sam da otvaram rupe za naslone za glavu ali sluze...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

rubiroza

Da li je neko u poslednje vreme kupovao presvlake u Vajsu? Da li možda imaju nekoga ko postavlja presvlake? Da li su počeli da prave presvlaku za naslon za ruku?

Veterinar

Pre šest godina postavljanje je kostalo, ako se dobro sećam, 1000 dinara. Razmišljao sam na način - prodavacica radi za taj novac celi dan, a ja mogu to da postavim za sat, pa sam tako i uradio. Sto ne umem, prepustim rado, kao i ono što je baš teško, ali ovo je meni posao za razbibrigu, kao i svako petljanje oko auta.

rubiroza

Da, znam da je ranije koštalo postavljanje neku sitnu paru u odnosu na cenu presvlaka. Interesuje me da li to još uvek rade. Pre par godina uzeo sam kod njih presvlake za Astru G, platio i postavljanje jer su mi oni to preporučili. Ljudi su mi uradili kao da je fabrika. Prezadovoljan sam bio.
Bio sam u Vajsu pre 3-4 meseca, ali tada nisu imali neki izbor materijala. Rekli su mi da dođem posle letnje sezone. I tada sam zaboravio da ih pitam za postavljanje :(

mladja73

Citat: rubiroza poslato 07.08.2022. - 07:04
Da li je neko u poslednje vreme kupovao presvlake u Vajsu? Da li možda imaju nekoga ko postavlja presvlake?

Cena postavljanja je 1300 din
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Capriolo

Citat: Andrix poslato 30.07.2022. - 20:28
Ja svojevremeno kupih na buvljaku na NBGD-u u 1.redu i za Logana i za Sandera. Odlicne, debeo materijal, jak, sada su kao i prvog dana. Nisu bile bas jeftine i morao sam da otvaram rupe za naslone za glavu ali sluze...

Ja 2009. kupih 308 SW i htedoh najpre kao dodatnu opremu fabričke presvlake, ali, kako je bio semosed, tada nije bilo i za treći red sedišta. I uvoznik mi ponudi da oni urade presvlake preko svog majstora, uz napomenu da će da budu bolje od onih koje se kupuju kao dodatna oprema.
I par dana posle isporuke kola dodje čovek da "uzme meru" ( zbog trećeg reda ). Kroz razgovor sa njim shvatih da njemu plaćaju manje od pola cene koju su naplatili meni ( bijah besan zbog toga i nešto ga ja tada dodatno častih ). A čovek mi reče I da ima štand na "buvljaku" na N.BG ( "prvi red", tako reče ).
Tek, te presvlake su trajale 10 godina ( kod mene, a I danas su na kolima kod sadašnjeg vlasnika), a materijal je maltene bio kvalitetniji od fabričkog ( a neuporedivo bolji od kvaliteta originalnih presvlaka koje sam prethodno bio imao na 307 ). A kako sam ga bio častio, čovek me je častio dodatnom ( rezervnom ) presvlakom za sedište vozača.
Tako da od mene topla preporuka za tog čovek "sa buvljaka" ( ako je još tamo ).

rubiroza

Sada je na buvljaku u prvom redu neka žena koja prodaje presvlake krojene po meri. Bio sam, pričao, gledao uzorke. Jedino što me je zbunilo je to što na prednjim sedištima, na mestu gde je bočni airbag ostavljaju otvor, dok u Vajsu tu stavljaju čičak traku.

Capriolo

Mislim da je u osnovi nebitno da li je čičak traka ili rupa na mestu za bočni air bag. Kod mene su bile rupe.
Ono što je mene zaista fasiciniralo kod tog "lika sa buvljaka", bio je kvalitet materijala. Rekao mi je da je to bio materijal kvalitetom za prvu ugradnju za fiat. I zaista je bio odličan, a i na oko lep. Jeste mi dao tu rezervnu presvlaku za sedište vozača, ali se ni ona prva presvlaka nije pohabala na 185 hiljada km koliko su kola bila kod mene.

rubiroza

S obzirom da mi se u Vajsu nije dopao ni jedan dezen (a imali su ih ukupno 6), uzeo sam presclake na buvljaku. Žena koja radi me je 3 puta pitala koji je auto u pitanju i koje je godište. Čak mi je i tražila da joj pošaljem sliku oslonca za ruke između sedišta. Posle nedelju dana su bile gotove. Hteo sam da platim postavljanje sedišta, ali se nisam vremenski uklopio sa tim čovekom, pa sam stvari uzeo u svoje ruke. I šta reći? Kvalitet materijala je stvarno odličan. Siguran sam da će trajati dugo vreme, a da li sam u pravu pokazaće vreme. Ono negativno je što očigledno nemaju kroj za novu verziju Stepwaya. Vozačevo sedište ima otvor sa desne bočne strane tu gde je na starijem modelu bio oslovac za ruku. Takođe i presvlaka oslonca za ruku je za staru verziju. Na zadnjoj klupi nisu izbušeni otvori za naslone za glavu. Takođe nije ostavljen prorez za srednji sigurnosni pojas.
Evo par sličica za sada. Ako bude zainteresovanih, postaviću ih još. Na slikama se vidi uporedo kada izgleda original i presvučeno prednje sedište. A na poslednjoj slici se vidi da ne postoji otvor za srednji pojas:
     

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Vladan P

#223
Rubiroza. Nije prozivanje tebe. Tvoj post je samo inspiracija za moj.Dakle, samo da pitam nešto (sve kolege ).

Koja je tačno (može i otprilike   :) ) svrha postavljanja presvlaka na nova sedišta ?
Shvatam za radna vozila ali pitam za privatno-porodično vozilo.

Novo sedište je ,u velikom broju slučajeva (a kod kolege Rubiroze očigledno), drastično lepše od sedišta sa presvlakom.

Jedino što mi pada na pamet je zaštita originalnog platna. Za koga  ga štitite? Za budućeg vlasnika?
Ako je tako , meni je to malo čudno.Ja hoću da je meni lepo.Njemu ako nije lepo - neka kupi presvlake.
Zašto bih se ja , pored lepih ,crvenim koncem proštepanih, od stručnjaka dizajniranih novih sediša vozio na nečemu sivom što je baba sa buvljaka sašila?
Da pri prodaji vozila dobijem 100-200 evra više ?
Ne isplati se to.

Meni se čini da je namena presvlaka da nekada lepa a sada pomalo istrošena sedišta učine ponovo vizuelno prihvatljivim.
I ima mi logike da se stavljaju na polovna,isflekana sedišta.
Ali na nova?

Uporediva situacija bi bila da kada kupimo nove cipele  preko njih navučemo neku zaštitnu vrećicu.
Ili ,preko kaputa najlonsku kabanicu.

:ziveli:



Zajedno smo skupa !

Veterinar

Ja sam očito od onih koji auto cuvaju za drugog vlasnika. Bez šale. Žao mi je i obruč volana kad se haba, pa uvek drzim navlaku.
  Iako je opcija dubinskog pranja u redu, ne volim kada se sedista flekaju. Tako, ako neko od najmlađih izgovori rečenicu poput:"Tata, ispala mi je negde kockica čokolade .." (pohovano meso, deo banane i sl.), uopšte se ne nerviram, a da nema presvlaka ne bi mi bilo svejedno.
Ista je stvar ako mi dobavljač ubaci prasnjavu stvari na zadnje sedište.
Isto je kada posle šetnje šumom i suvim stazama pas odluči da prođe kroz baru pred ulazak u auto.
Ista je stvar ako majstor sedne u auto da da kontakt, a ne stavi na zaštitnu navlaku.
Mnogo primera.
Onda dodje momenat staro za staro (ili novo, sto nisam imao), enterijer kao nov.  :ne:
Kad vozim ne gledam kroj, gledam napred.  :ne: