Presvlake za Sandero i Logan - Iskustva i Preporuke

prethodna tema - sledeća tema

miki-bgd

#120
Jeste maltretiranje dok se nameste, jos nisam sve namestio, pa neke stoji slobodne (i boga mi drze se, samo nisu zategnute dole/pozadi)  :c:   :D

Ako se nadjes nekad u Beogradu, javi pa mozes kod mene da pogledas kakve su presvlake  :ziveli:

DrJekyll

Bio ranije u hit-u (pre par meseci) i pogledao presvlake. Promenili su proizvođača (mislim da je naša proizvodnja) i uopšte mi se ne sviđa kvalitet. I znak im je nešto loše vezen...ne znam da li su to sad promenili.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

miki-bgd

#122
Uzeo sam pre oko mesec dana, a nemam nikakav znak prisiven :ne:

zac

Citat: Loganovac poslato 04.09.2012. - 12:37
Ja sam u Hitu kupio presvlake kad sam kupio i auto. Namučio sam se živ i to više ne bih radio. Što se kvaliteta samih presvlaka tiče, nikad nisam imao bolje. I posle 5 godina izgledaju i drže se odlično. Jedino što im ne bi smetalo jedno jače pranje... Mislim da ih ipak zamenim novim, jedino se pitam da li i sada prodaju taj kvalitet  :ces:

Citat: miki-bgd poslato 04.09.2012. - 13:30
Jeste maltretiranje dok se nameste, jos nisam sve namestio, pa neke stoji slobodne (i boga mi drze se, samo nisu zategnute dole/pozadi)  :c:   :D

Ako se nadjes nekad u Beogradu, javi pa mozes kod mene da pogledas kakve su presvlake  :ziveli:

Kada montirate presvlake, najednostavnije i najbolje se zategnu i legnu kada se izvade sedista....tako sam ja radio, i takodje sam ih kupio u HIT-u pri kupovini auta. 

miki-bgd

@zac
Pretpostavio sam da je najbolje da se izvade sedista, ali nemam pojma kako. Hvala na savetu, pa cu da vidim kako da ih skinem i da namestim to lepo kada budem imao vremena!  :ziveli:

Inace, zeljkor u svojoj temi je okacio reklamu za nove umbrella presvlake za sandera, 4900. http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=1055.msg102106;topicseen#msg102106

Loganovac

Da budem iskren, ne izgledaju mi baš kao "ekstra kvalitet". Na onim naborima vozačevog sedišta izgledaju isto kao one jeftine, tanke i rastegljive, buvljačke presvlake...  :ne:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

Prednja sedista se skidaju vrlo prosto, drze ih po 4.zavrtnja TORX 40.
Sediste rucicom za pomeranje napred nazad sediste pomeris skroz nazad, tada ces videti oba prednja zavrtnja na klizacima sedista (sinama). Torx kljucem odvrnes ta dva do kraja, zatim rucicom pomeris sediste skroz u prednji polozaj, tada imas pristup zavrtnjevima sa zadnje strane sina-klizaca, odvrnes i njih i prosto sediste izneses iz auta.
Zadnja klupa se vadi povlacenjem na gore, tad imas pristup zavrtnjevima za ucvrscivanje naslona. Zavrtnjevi M8 za kljuc 13, se nalaze sa donje strane naslona, kada ih odvrnes ceo naslon podignes na gore da se otkace kuke iz lezista u poprecnom limu iza naslona.... Sve ovo mozes uraditi za 15-20 min. i sedista su napolju, onda natenane montiras presvlake. Da bi ti bilo jos lakse sedista stavi na neki sto i onda polako kreni sa montazom presvlaka. 

Drejk

Da li ove presvlake sto prave Vajs&CO mogu da se po potrebi skinu i operu ili su usivene u fabricki mebl? I da li je zadnja klupa deljiva?

Dejan11

#128
Presvlake za dustera narucene na N.Bgd. buvljaku, prvi red ( po preporuci ). Danas namontirao Dusan iz Zemuna, iako sam bio u fazonu gde bre da placam sam cu,shvatio sam da to nije nimalo lak posao. Montaza je trajala tri ipo sata, maltene bez pauze, lik se posteno namucio ali izgleda vrhunski. Presvlake su stvarno kvalitetne i sve rade po meri, izbor dezena je preveliki. Inace, presvlake su bile 5500 i montaza 1500.... Sve u svemu prezadovoljan   :to:

kiconix


Dejan11
















na jednoj se vidi i sediste pre presvlaka

Andrix

Ja bih rekao da sam uzeo vrlo slicne presvlake pre oko 7 god. za logana isto na buvljaku, prvi red, ali sam cekao da ih sasiju posto se logan tek pojavio. Kvalitet odlican, debljina materijala neverovatna, i posle toliko vremena i dalje su odlicne, cak i vozaceva strana. Tada bile oko 4000 din. Sada trazim za novog sandera pa opet niko nema, ne znam samo zbog vaz.jastuka u naslonu prednjih sedista da li treba da se ima neki prorez ili kada se aktivira sve cepa/kako mi neki rekose.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

dr.miso

stvarno mi odlicno izgledaju...kao original  :too:
Gde se pije pijem, gde se jede jedem, gde se radi ne smetam!  :lazy:

Dadokg

Mislim da imamo potpuno iste presvlake, samo ja imam i logo Dacie, i svaka čast za izbor. Mislim da su me ukupno koštale 6000, ugradnja je bila 1000 dinara. Rađene u Duganu, Niš.
A što se tiče vazdušnih jastuka, mene su pitali pri naručivanju da li imam bočne vazdušne jastuke, jer se onda presvlake drugačije šiju. Tako da ne moraš ništa da brineš ako im to kažeš na vreme.

Dejan11

meni su ostavili kao mali otvor na mestu bočnog air bag-a . Pitali su me i za logo da li hoću ali nisam hteo...
bilo je stvarno dosta materijala ali meni je ovaj bio najsličniji sa enterijerom pa sam se za njega odlučio