Jeftino, ali funkcioniše

prethodna tema - sledeća tema

trajce

Bas je dobro, a tek nocu!?


drzarkod

Evo i mene, sablon napravljen, isecene sire trake, nalepljeno....

Vladimir


nik

#49
 :aplause:
Efektivno i u potpunosti u skladu sa nazivom teme.

saša61beograd

Drago mi je da je ova tema oživela.Na slici je plastično crevo prečnika oko 30mm umetnuto između prednjeg stuba i krila.U njega ulazi gumeni oluk koji odvodi vodu sa krova.Poenta je da se ta voda ne sliva preko stuba i šarki.Cena "projekta je oko 50 din.i malo pipavog posla.
Crevo je dugačko 30-40 cm,ide prema prednjem točku.Kad sam ovo radio nisam smislio kako da ga sprovedem ispod kola bez bušenja.

http://postimg.org/image/6517u30q3/

trajce

Pozdrav,
Pogledajte ovo...
Ako vam je potrebno da u gepek pricvrstite nesto sto nije tako tesko mozete to uraditi ovako: na stranicama postoje ovakvi otvori ispod tepiha, a ostalo po slikama... Ja sam ovako pricvrscivao zvucnik u gepeku,

zac


Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

roolet


Bojan

Da ne otvaram novu temu, moze se ovdje ubaciti. Skoro sam napravio za svog Scepana tempomat (ukoliko se moze tako nazvati). Osnovna funkcija tempomata je kao sto znamo odrzavanje konstantne brzine kontrolom gasa (prosta definicija). Polazeci od toga, jednostavni mjenjac od bicikla moze da posluzi kao "uredjaj" kontrole gasa, povezan preko sajle sa papucicom gasa. Sve ukupno potrebno je nekih 20-ak minuta (najvise) da se postavi.

Sigurnost: trenutno u ovoj krajnje primitivnoj, pa ipak, funkcionalnoj verziji, nemam nikakvih sigurnosnih mjera, osim stiskanja kvacila.

Buduca nadogradnja: na ljeto cu potraziti manji motoric, tako da cu stvar obabljati elektronski. Naravno, par prekidaca, u slucaju stiskanja kvacila ili kocnice, koji ce automatski prekinuti kontrolu gasa, naknadno cu ugraditi. Ideja je da se sve to nekako softverski iskontrolise, ali otom potom.

zac

 :aplause:
Svaka cast na ideji...jedva cekam nadogradnju sadasnjeg sistema!

Loganovac

Ja jedva čekam neku fotku prve faze. Inače, ovo što si zasad napravio nije tempomat nego neka varijanta ručnog gasa, ako se ne varam. Dakle, sve moje Zastave (od Fiće pa nadalje) imale su tempomat!  :Smiley:
Moram da naglasim da je aspekt bezbednosti veoma važan u takvim prepravkama i da možeš da budeš isključen iz saobraćaja u svakom trenutku ukoliko ne odradiš atest.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

Dodatak na prvi post u ovoj temi. Unutrasnjost šina prednjih sedišta se takođe teško čisti. Ovo je jeftino, elegantno rešenje. Izvinjavam se sto auto nije usisan.  :wave:

Veterinar

Pošto živimo na selu i automobili više nisu u garaži, već neko vreme mudrujem šta da radim ako krene grad (a ne prođe godina bez takvih nepogoda), kao i kada krenu da padaju orasi i lišće.

Iskoristili smo cevi od skele koje smo imali u dvorištu, kao i mrezicu kojom se pokriva voće/povrće. Nije jos povezano po ćoškovima ovo sto je na fotografiji, ali imamo zaštitu od svega pibrojanog, ali i od sunca.  :wave: