Servis za ugradnju gasa

prethodna tema - sledeća tema

perke21

Najzad je došlo vreme da i ja ugrađujem gas. Slažem se sa konstatacijom da je važnije gde (ko) se ugrađuje gas, ali čitajući forum nisam baš mogao da pronađem koji je servis najbolji za ugradnju. Odem na zvanični sajt dacie i nađem da su servisi za ugradnju sledeći: HIT auto, DD Mijatoviċ, AK Raketa, AK Francuz, Euro Car Staniċ, AC Kruniċ, Rtanj Commerce, Auto Živa, PSC Vukoviċ, Autokuċa Raketa ad, AS Ruskai, AC Vidakoviċ, B Auto, BIBO Car, Mašinopromet, PABO-AUTO DOO.
Ovde nema Ekoluka servisa? Da li to znači da oni nisu ovlašćeni?
Konačno koji servis odabrati?

miroleca

Nisi pažljivo čitao... Živa, Francuz, Ekoluka su na glasu, od ovlašćenih... možda još neko.
Dora i Rašić od samostalnih zanatlija :).

Ako možeš, budi prisutan dok ugrađuju, da ne "otaljaju" posao. Razmisli gde želiš prekidač i čep za točenje, bocu uzmi 630x225 (idealno za Logana, verovatno i za Sandero)...

Srećno!

perke21

hvala. samo sam primetio da na dacia sajtu nema eko luka servisa.


perke21

Pročitao sam ja detaljno sve teme vezane za gas, pa i prethodno pomenutu, ali nisam pronašao precizan odgovor, sem onog da je Ruskai u Sr. Kamenici za pohvalu.

slavko_bgd

#5
Citat: miroleca poslato 11.09.2010. - 10:18
Nisi pažljivo čitao... Živa, Francuz, Ekoluka su na glasu, od ovlašćenih... možda još neko.
Dora i Rašić od samostalnih zanatlija :).

Ako možeš, budi prisutan dok ugrađuju, da ne "otaljaju" posao. Razmisli gde želiš prekidač i čep za točenje, bocu uzmi 630x225 (idealno za Logana, verovatno i za Sandero)...

Srećno!
Za Sandero je predviđena i jedino moguća torusna boca 600x200(41,5 ili 42l) ili cilindrična od 33/315 do 60/315 (Litara/prečnik). Prekidač i čep idu tamo gde je propisano ako je vozilo u garanciji.
Citat: perke21 poslato 11.09.2010. - 11:27
hvala. samo sam primetio da na dacia sajtu nema eko luka servisa.
Niste dobro primetili:

http://www.dacia.rs/download/sertifikovana_mreza_za_tng.pdf

Posle ugradnje gasa vodite računa gde ćete vršiti i ostale redovne servise jer vozila sa gasom mogu da servisiraju samo navedeni licencirani servisi. Ekoluka servisi imaju pravo samo da servisiraju gasni uređaj i da za tu  uslugu overe garantno-servisnu knjižicu.
Svaki servis ima i nezadovoljne i prezadovoljne klijente.Kojih gde ima više-to je pravo pitanje.Lično mislim da gde god da izaberete-bićete zadovoljni.
Pozdrav

Loganovac

Citat: slavko_bgd poslato 11.09.2010. - 16:03
...Na sajtu su samo navedeni Dacia servisi sa licencom za ugradnju gasa i održavanje vozila sa gasom koja su pod garancijom.

Citat: slavko_bgd poslato 11.09.2010. - 16:03
...Ista stvar je i ako ugradite gas u nekom od 3 Ekoluka servisa (Kg,Bg ili Su),vozilo zadržava garanciju a održava se u nekom od servisa koje ste nabrojali.

Ne razumem, malo mi se mrse vijuge  :bonk:

Da li je pisac jednostavno hteo da kaže da na sajtu nisu navedeni svi servisi sa licencom za ugradnju uređaja u nova vozila, ili nešto drugo?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

slavko_bgd

@Loganovac:

Kolega,izmenio sam post, nadam se da je sada zabuna otklonjena.
Kada sam pročitao šta sam predhodno napisao i meni su se smrsile vijuge...

Spisak koji se nalazi na Dacia.rs sajtu i za koji sam postavio link je važeći.
I još jedna ispravka: Ekoluka servis u Subotici nije licenciran za Daciu/Renault već za Nisan i neke druge brendove.







perke21

Evo da budem do kraja precizan. Slavko je u pravu, ali i ja sam takođe. Naime, na sajtu postoji mapa sa servisima i spisak onih koji ugrađuju gasne uređaje. Na tom mestu nema EkoLuka servisa, ali na stranici gde se bliže objašnjava usluga ugradnje gasnih uređaja postoji link ka pdf dokumentu koji je Slavko gore pomenuo. Dakle zabunu je napravio onaj ko uređuje sajt jer informacije nisu potpune na svim stanicama internet prezentacije.

Keka

Nije ni prvi ni poslednji put da su .rs sajtovi neazurni i nepotpuni u odnosu na iste ili slicne sajtove u inostranstvu. Setite se koliko su dugo drzali slike Ph1 kada je Ph2 vec odavno bio u prodaji. Takav odnos prema sajtu oslikava i odnos prema kupcu, na zalost  :ranting:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

@slavko_bgd: zabuna još nije u potpunosti otklonjena

Citat: slavko_bgd poslato 11.09.2010. - 16:03
Ekoluka servisi imaju pravo samo da servisiraju gasni uređaj i da za tu  uslugu overe garantno-servisnu knjižicu.

Da li su Ekoluka servisi ovlašćeni za ugradnju uređaja u nova vozila ili nisu? Da ili ne...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

slavko_bgd


perke21

Zakazana ugradnja u Ekoluka key za subotu.  :ziveli:

miroleca

Dobar izbor. Sa Slavkom ne možeš da pogrešiš... Čovek je jedan od najiskusnijih "plinadžija" u državi. Javi utiske u svakom slučaju.

:ziveli:

perke21

 :friends: (drugari)  :woo-hoo:
Završena ugradnja i sada Stepway ide na TNG. Utisci o servisu su krajnje pozitivni. Doterao vozilo, oni lepo uradili, sve naštelovali, skuvali kaficu, ispričali se i dogovorili za atest. Prvi utisci tokom vožnje su da je sve OK. Videćemo kasnije tokom eksploatacije. Nadam se da će sve biti u redu. Uostalom tu je i garancija od 3 godine. Sada samo  :lazy: za manje para  :ziveli: