Koliko dugo (km) radi vas TNG uredjaj u autu?

prethodna tema - sledeća tema

ducha013

Koliko kilometara ste presli sa vasim uredjajem? Da li ste imali vece popravke koje su i koliko kostaju? Sta je najskuplje sto ste popravljali /menjali? Koji uredjaj?

dsit

24.000km i samo jedan redovan servis posle 10.000 koji kosta 1500 din.

stalker

Ja prešao 40 000 km, bio 2-3 puta u servisu onako usput. Zapravo jednom mi je zamjenio filter od plina a drugi put štelovao pokazivač količine plina u tanku, malo kontrola plinske mape itd.
Nakon ugradnje ništa više nisam plaćao, sve gratis.  :aplause: Moj majstor je čudo  :respect:
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

brankovs


Deda

1700 i idem sutra na prvi servis koji je predvidjan na 1000 km...ali sam malko pretero..
Nemam nikakvih problema za sada i verujem da ih necu ni imati na dalje..  :lazy:

kiconix

#5
100000, zamenjena jedna dizna (80e), i par servisa. Sam se bavim servisiranjem. Uredjaj BRC.

Keka

37.000 km, redovni servisi na 10.000 km.

Problemi: nedavno blokirala 1. dizna u zatvorenom polozaju, "zbog prevelike kolicine aromata (ulje) u gasu", sredjeno za 15 min, cena 0 din.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladen895

Kad se mora,sve  je tesko.

Boss

Sa 10 vozila Dacia Solenca  3 miliona kilometara a trenutno sa 10 Logana polako prebacujemo 2 miliona kilometara na gas,normalno uz redovno odrzavanje.Cirka nekih 5 miliona km iskustva. :hihi1:

ducha013

Citat: Boss poslato 16.03.2010. - 22:45
Sa 10 vozila Dacia Solenca  3 miliona kilometara a trenutno sa 10 Logana polako prebacujemo 2 miliona kilometara na gas,normalno uz redovno odrzavanje.Cirka nekih 5 miliona km iskustva. :hihi1:

Koji su uredjaji ugradjeni i sta ti podrazumeva redovno odrzavanje (samo filteri) ili jos po nesto?   To nesto nas interesuje ako ima.

Boss


srbenda


VeDuS

10000 km  (za 7 meseci) i nikakvih problema.Na servis idem kad i za auto - na 15000 km.Gas ugradio posle predjenih 1000 km na benzin

Loganovac

#13
Citat: srbenda poslato 17.03.2010. - 13:24
1011km  :hihi1: :hihi1: (za 4 nedelje koliko ga imam)

Jel na gas? Ako ne, onda je  :offtopic:. I zašto :hihi1: :hihi1: ?  Ja sam u toku prvih mesec dana prešao 3.000km.... Sa 1000km mesečno si na proseku, ali prvi bi trebalo da je prvi. 'Oću da kažem da lično smatram da si malo prešao.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

nik

Do sada oko 47.000.
Ugrađen BRC sekvencijalni uređaj dva dana posle kupovine auta u ovlašćenom servisu u Zemunu.
Dosadašnji problemi:
- 800 km nakon ugradnje povremeni nekontrolisani porast broja obrtaja-na prvom servisu zamenjen senzor protoka-garancija.
- Na 18500 blago nemiran rad motora na gas-konstatovan loš lem na nekom delu instalacije (ne sećam se naziva dela), zamenjen taj deo i pravilno zalemljeno (izuzetno pohvalno s obzirom da su mogli i samo da poprave lem)-garancija.
- Od nekih 35.000 km nepravilno funkcioniše LED pokazivač kol. plina (dok je rezervoar pun gore normalno 4 LED, kada kol. plina padne na nivo da treba da gore 3 LED, počinju da blinkću sve 4 i tako sve dok nivo ne padne na nivo kada treba da gori 1 LED. Tada za nekih 5 minuta upali 3, zatim 2 i onda 1 LED i tako ostaje do pražnjenja rezervoara. S obzirom da precizno pokazuje potrošnju kada gori poslednja LED i kada blinkće rezerva (po 12 litara plina), a uz konsultaciju sa serviserom, ja tu ništa nisam dir'o.
- Na 41.000 km opet blago nemiran rad motora-na redovnom servisu konstatovan extremno zaprljan filter tečne faze (posle tog iskustva i zapamćenog izgleda filtera koji je bio pun rđe-verovatno iz rezervoara preporuka za redovan servis i redovnu zamenu filtera)-isto otklonjeno redovnom zamenom  filtera.

Sve u svemu-prezadovoljan (pu, pu, pu)
Jeste da BRC uređaj bučnije radi od drugih (kad radi na plin čuje se kao dizelaš) meni ne smeta. Uređaj se otplatio i već sigurno uštedeo bar još pola cene koja je za njega data (1050 EUR) što je i suština ugradnje. :to: