Jel ovo stiropor? :)

prethodna tema - sledeća tema

Hardvet

Izmedju vrata i krila, vidi se na slici. Da li je moguce da  je karoserijski deo od stiropora?

bugi

Nije stiropor, al je slicno :baeh:

Hardvet


kiconix

Tesko da je karoserijski deo.
Izolacija da.

Zoran

To je super.
Na mom Sanderu tu nema ništa
Sam svoj gazda - vazda.

bugi

Na dusteru sam imao tu izolaciju(laureat pack), neznam dal zavisi od paketa opreme dal ide ili ne. Na sanderu nije bilo (ambiance)

Hardvet

Moguce da je do paketa opreme. Luksuzni dodatak 😂😂😂

Andrix

Nemam ni ja na ambience.....Ali ima nesto slicno u crnoj boji ispod haube gde se sliva voda pa mi stalno tu glave listovi
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

saša61beograd

Video sam noviju Mazdu 6 sa polomljenim branikom.Lepo se videlo da je između plastike i metalnog dela branika umetak od stiropora.Ne vidim ništa loše u tome.
A ako tragamo za stiroporom u Dačijama,ima ga koliko hoćete na podu,praktično noge držimo na stiroporu,ako neko ne zna.

Hardvet

#9
Za taj drugi luksuzni dodatak moram da pogledam dal imam.Da mi nisu slucajno zakinuli 😂😂😂.
Nego, stvarno, cemu sluze ovi stiropori. To i ne stoji cvrsto vec onako labavo nagurano. Ne dihtuje, ne daje cvrstocu, verovatno ce i da se raspadne brzo...
Ja sam prvo mislio da su zaboravili nesto prilikom montaze 😂😂😂
PS to na branicima imaju skoro svi. Ovako kao kod nas nema niko. U sustini, samo detalj koji bode oci nepotrebno.

kiconix

Sluzi kao zvucna izolacija.
Ne vidim razlog podsmehu, sluzi svrsi, ne smeta.
Izmedju prve generacije Dacija i druge je ogromna razlika u zvucnoj izolaciji, upravo zbog ovakvih i slicnih dodataka.

Vladan P

Upravo tako. Sve šupljine u karoseriji se ponašaju kao rezonatorske kutije. Ovakvi materijali upijaju  (prigušuju) zvukove koji se u njima javljaju.
Bolje da ih ima nego da ih nema.
Sad,da li je to moglo da se vizuelno prikrije... ne bi falilo.
Zajedno smo skupa !

Hardvet

Citat: kiconix poslato 01.03.2020. - 12:34

Ne vidim razlog podsmehu
Znao dam da ce me neko pogresno shvatiti... Nije podsmeh, vec sala na sopstveni racun.
Izvinjavam se zbog nesporazuma.
Citat: Vladan P poslato 01.03.2020. - 13:27

Sad,da li je to moglo da se vizuelno prikrije... ne bi falilo.
E, to bi bila prava stvar. Nije bas normalno ovo ostaviti ovako.
U principu, to je jedina stvar koja odmah upada u oci. Sve ostalo je ok.

kiconix

Kome upada u ici?
Koliko imas auto pa si sad video.
I na kraju, shvatite da vozite podbrand Renaulta.
Naravno da nece sami sebi da uskacu u usta.
Al je zato sigurica da je sve na Daciji provereno pre ugradnje.
Tako daaaaa, vozi i ne misli. :wink:

Veterinar

Mislim da estetski nije lose, vidi se kad su otvorena prednja vrata, pa se zaviti "u krilo". E sad, meni stalno pada na pamet da se tu neminovno dugo zavrzava vlaga, jer ta izolacija naleze na lim i sprecava da se prostor osusi. Opet, kad se setim botanicke baste koja se pravila iza prednjih tockova na prvoj generaciji Logana, ovo je super.