Auto DVD i GPS

prethodna tema - sledeća tema

perke21

Na poslednjem okupljanju sam video kod kolege Vlada (gost iz Rumunije) interesantnu stvarcicu. Malo sam googlao i pronasao ovo na slikama ispod. Prodaje se i u Srbiji po sistemu porucivanja, a na internet stranici www.w2audio.com postoje cene koje su daleko nize od nasih. Znam da je problem bezbednosti prisutan, ali ekran se skida kao i plocice kod cd playera. Ako utvrdimo da je kvalitet zadovoljavajuci, da li slucajno neko ima iskustva sa nabavkom ovakvih stvari preko interneta. Na sajtu pise da salju u Srbiju DHL-om. Transportni troskovi su 65 evra. Ovaj model dole je najjeftiniji (161 evro, 207 USD). Kolika je carina i PDV. Da li se isplati da se upusta u ovakvu avanturu?

DarioGTI

Meni to uopce ne izgleda loše, čak štoviše, jako lijepo. Navigacija (prima mape raznih proizvodjaca), SD kartice, TV, ulaz za kameru...

Čini se kao prilično muzike za relativno malo para...  :ne: :)
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Dachaa

A  gde bi ga stavio ? Mislim da je tamo gde mi sada stoji cd player malo nisko da mi pogled stalno ide dole i gleda mape itd,ne znam bar ja tako mislim.Inace je veoma lepo.
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

mladja73

@ Dachaa: eh samo da si video kako ga je Vlad uklopio...
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

perke21

Evo ima ovde na rumunskom sajtu.

http://car-audio.anunturi-auto.4tuning.ro/dvd-navigatii-multimedia/dvd-2-din/navigatie-2-din-dacia-logan-dvd-10418319.html#poze

Kod njih je 1600 RON (oko 370 evra). Verovatno ima ovakva maska da se kupi u Rumuniji.

Keka

#5
Ovo je kulturnije resenje. Vlad je originalnu masku sekao, karabudzio, a prekidace od prozora i 4 zmigavca spustio kod rucice menjaca.

Najveci problem je u masci i lakom obijanju, u Srbiji ne bih ostavljao takvu spravu na izvol'te, makar i bez plocice.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Dachaa

Izgleda ekstra nemam reci,ali kao sto sam rekao nekako mi je nisko  :ne:
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

perke21

Ima i model koji izgleda kao bilo koji cd player. Ekran izlazi kad se upali a plocica se skida. Cena 322 USD ili 251 evro.

DarioGTI

Perke, kada naručuješ?  :)
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

perke21

Ja sam se danas registrovao na sajtu i prakticno napravio porudzbinu jer sam hteo da vidim koliko to na kraju kosta. Konacno, placanje je preko paypal-a koji ne funkcionise u Srbiji, tako da sam tu prekinuo. Naravno nisam ni planirao do kraja da idem, jer nemam dovoljno informacija o carini i porezu.

DarioGTI

Ja sam se također sada registrirao na sajt. Gledam onaj model W2279G za 188,76 + DVB-T = 224,64E i na to još ide shipping 65,69E, što je ukupno 290,33E. Nije baš jeftino, ali i dalje ispod cijene mnogih brand-name uređaja. U Hrvatskoj PayPal funkcionira, ali je iznos veći od 1000kn, a to se carini, dakle + manipuliranje paketom, +23% PDV-a, i tko zna šta bi još navješali...
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Goky

Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

perke21

Nasao sam negde da je carina u Srbiji 10% na cenu proizvoda i na to posle ide PDV od 18%.

Dakle npr. za model W2279G+DVBT (225 evra) bila bi carina 22,5 i na to (247,5) PDV od 18% (292).
Za ovaj prvi (161 evro) carina bi bila 16,1 a sa porezom bi izasao 209 evrica, sto je povoljnije.

alexv011

#13
Ova varijanta koju je perke21 pokazao pije vodu. Gledao sam vec takve stvari i jedino sto me od toga odbija je cena.
Taj monitor, kada je sklopljen , kada se uvuce u kuciste, izgleda kao i bilo koji obican radio. Ne privlaci paznju pozajmljivaca uopste.
Posebno je dobro sto u radnom polozaju ,otvoren, izgleda dovoljno visoko da moze da se koristi i kao navigacija. Tada medjutim gubimo ta centralna dva otvora za ventilaciju :-) ali ok. To nije prevelika cena.

Neki od tih uredjaja rade na windows CE sto pruza puno mogucnosti opisanih u nekim drugim topicima ;-)

Evo kako to izgleda http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=2426.0 Oovome je vec bilo reci ....

hobbista

Racunajte da u osnovicu za carinu i porez ulazi i postarina !!!
Cena proizvoda+transport=osnovica
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D