Sandero + Servo volan

prethodna tema - sledeća tema

Max28

U ovom postu, uopste nije bilo reci o tome dali je servo pokvaren ili ne:

"Naime, gledajuci u gradu neka vozila na raskrsnicama i parkingu, primetio sam da neki od jeftinijih automibila (Reno Clio, Fiat marea, Corsa, Fiesta,...) imaju mnogo meksi/laksi servo volan nego sto je u mom Sanderu."

"Nisam neki poznavalac mehanike u automobilima, pa me zanima dali je to neka razlika u servo uredjaju ( dali neki imaju hidraulicni a neki elektricni). ili je to samo do auta ?"

Pitanje je bilo kakvi su vasi utisci sa servo upravljacem u odnosu na neke druge modele auta - neki imaju lakse upravljanje (tkzv City mod) a neki ne. Ja licno, nemam toliko vozackog staza sa novim autima, pa me uvek zanimaju misljenja i saveti drugih vozaca. Zato je i svrha svakog foruma, da delimo iskustva i savete. Zar ne ? Stariji clanovi i vozaci sa duzim vozackim iskustvom, trebalo bi da svojim savetima pomognu i olaksaju neke sitnije probleme, mladjim i manje iskusnim vozacima.
Obloga volana nije popravila servo, posto on nije ni bio pokvaren; ali mi je omogucila da bolje drzim volan, koji je onako plastican i gladak, nema bas neki "grip", tj ne lezi bas najbolje u ruci (subjektivno misljenje).
Hvala svima na ucescu i savetima.
Pozdrav

Keka

Dali ili nisu dali, pitanje je da li se volan mota dlanom ili ne.

A ne mota se.

Citat: Max28 poslato 10.03.2013. - 14:40
... dok se ja, bogami, rvem sa volanom, sa obema rukama, prilikom parkiranja ili skretanja.

Na osnovu napisanog svako bi prvo posumnjao u ispravnost serva, a tek potom u tvoj osecaj za filing, posto je poslednji volan na rvanje napravljen u vojnom Dajcu pre 40-tak godina.

Drzi ti volan kako treba i upotrebljavaj kako treba, a sminkeraj, lakat na prozoru i motanje jednom rukom ostavi drugima.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix

Moram samo još da priupitam.
Jesi li probao volan na još nekoj Daciji?

Max28

Ne motam ja (niti drzim) volan jednom rukom u toku voznje, nego samo kad parkiram, posto kod parkiranja u rikverc (lastin rep) ili paralelnog parkiranja, pored koriscenja retrovizora, ja se obavezno okrenem unazad i gledam kroz zadnji prozor. Retrovizori (pogotovo bocni) ne daju pravu sliku rastojanja izmedju objekta, posto je svako ogledalo po malo iskrivljeno (konkavno ili konveksno), pa za svaki slucaj se i okrenem. U tom polozaju nije bas anatomski ugodno i izvodljivo motanje volana sa obe ruke.
Ne, do sada nisam vozio neki drugi Sandero osim svoga, pa su me zato i zanimala iskustva drugi Sandersa.

kiconix

Upravo zbog toga sam i savetovao da uporediš sa još nekim Dacijinim vozilom.
Da si uporedio ne bi ovde trubili o mogućim problemima.
Suma sumarum, problem nije ni postojao.  :too:

Sir Oliver

Al' da je tvrd servo, tvrd je. I da kad su suvi dlanovi, ne može baš lako jednom rukom da se mote, ne može.
I volan obavezno držati na 10 i 2 i motati samo školski... Nikako jednom rukom (mangupski) i nikako lakat na prozor, to je nekulturno!!!   :hihi1: :)
I drink to make other people more interesting.

madridista

znam je  :offtopic: ali.....

ruke na 10do2 je nesto najgore sto su nas ucili u autoskolama.
ko je imao priliku da ode u NAVAK i nauci da se ruke pravilno drze na 15do3 znace da tako i profesionalni vozaci tipa f1 i wrc drze ruke.
dok drzite ruke na 10do2 delimicno pokrivate centralni deo volana i prilikom izletanja airbaga moze doci do povrede ruku, a kad su vam ruke na 15do3 onda je ceo centralni deo upravljaca slobodan, takodje je i mnogo lakse i konkretnije izbegavanje iznenadnih prepreka na putu.

pozz