Felne

prethodna tema - sledeća tema

LeNgenda

Svakako.  :hihi1:

Samo da ukradem dva sata vremena u jednom trenutku.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Lazar@

Spremamo se za ljeto  :dobro:
Nekad bilo ovako



A sada Lexus Nebula Pearl Grey...
13 razlicitih nijansi-pigmenata ide u boju
I novi dacia cepovi



DrJekyll

Odlicno izgleda, obavezno slika kad ih namontiras
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Lazar@

pada kisa sa pijeskom sa sahare  :banghead:
kad normalno operem auto i namazem gume bice slika na suncu, da se vidi metalik boja  :)
ali stoji odlicno


brankovs


Lazar@

To je to za sad  :lux:
Traze se distance nekih 15mm, uskoro poklopci retrovizora idu na farbanje u boju tockova.

I debelo se razmisljam o stavljanju amortizera i opruga sa obicnog sandera pozadi, ne bih li spustio "dupe" nekih 20mm.
Jer ako stavim neki H&R ili Eibach auto ce biti pretvrd za svakodnevno koriscenje. A izuzetno me nervira sto je auto fabricki nizi naprijed.




Vladan P

Zajedno smo skupa !

kiconix

Ja tu nista ne bih dirao.
Ovako izgleda odlicno.

glavonja3

Izgleda fantasticno, ko iz reklame za najlepsi i najskuplji. Boje su se bas uklopile. Isto ne bih snizavao kola...

srdjoni

Treba mi mala pomoć :)

Hoću da uzmem čelične felne za Dustera (2021), 16-ice, i da na njih stavim zimske gume. Naručio sam ih od Željka, međutim on kaže da ima samo za Dustera do 2017-e i da te neće pasovati, da prečnik rupe nije isti i da će imati lufta. Gledam sad specifikacije na nekoliko sajtova i ne vidim da se dimenzije razlikuju.

Jel može neko da mi razjasni u čemu je razlika i na šta da obratim pažnju ako gledam polovne? Hvala unapred :)
Homesick for a place you've never been...

Bata83

https://www.wheel-size.com/size/dacia/duster/2021/   Pogledaj ovde, ja nisam primetio neku razliku  osim sto imas felne 6j 6.5j 7j i et48-50

srdjoni

Hvala, sve sam to pregledao, ne vidim da se do 2017-e razlikuje od ove sada. Možda ne gledam gde treba  :hm:
Homesick for a place you've never been...

Loganovac

Ako je rekao "prečnik rupe", verovatno je mislio na centralni otvor na felni (obično 60mm). Ukoliko su vijci 4x100 onda to ne menja ništa, osim što je otežana montaža felne jer ima previše zazora ka glavčini pa suviše šeta dok ne upasuješ vijke.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Bata83

Centralna je 66.1mm 5x114.3   uporedio model 2015 i '21

srdjoni

Citat: Loganovac poslato 25.04.2022. - 13:03
Ukoliko su vijci 4x100 onda to ne menja ništa, osim što je otežana montaža felne jer ima previše zazora ka glavčini pa suviše šeta dok ne upasuješ vijke.

Vijci su 5x114.3 (PCD), promer rupe 66.1. U službenim specifikacijama iste su i za stariji i za noviji model. Zato i jesam zabunjen.
Homesick for a place you've never been...