Felne

prethodna tema - sledeća tema

kiconix

Fabricke su i 15.
Taj auto je dosao sa 14 samo zato sto je base model.

Bata83


evo ja sam na r17 225 sirine,  i ako naleti odgovarajuca felna preci cu na r18.
[/quote]


Koji je motor pod haubom, nesto mi mnogo za daciju r18

Aleks

Citat: gagi82 poslato 25.07.2020. - 15:53
Nemam ja nista protiv te fabricke dimenzije, ja sam uvijek za to da prvi izbor bude fabrička dimenzija, jedino sto je jako tesko naći gume u toj dimenziji 165/80 R14. Gledao sam na par mjesta kod nas i niko nema guma u toj dimenziji. A što se tiče od 15 cola, pašu mi i čelične, i na njih bi svakako stavio takođe dimenziju koja je fabrička 185/65 ,a u kojoj ima puno veci izbor guma, i koje su jeftinije.
Potraži fabričke alu od Dacie, mada ćeš pre naći od nekog Renoa (klio 2, talija, megan 1-2, senik...) veći je izbor i uživaj. Alu felne sa tih starijih Renoa znaju da budu nešto malo skuplje od čeličnih.

MitarMrgulic

Sve razumijem, ali čudi me da nema u ponudi tih guma u 14" dimenziji, znam da ima Fabia, Clia i sl. koji imaju te gume...konkretno, imao sam jednu  Fabiu na 14 i bila je sasvim ok.

Heh, šta nam učini napredak, nekad je golf 2, koji je perjanica automobilizacije na ovim prostorima, fabrički dolazio mislim da 13 155 gumama

Zoran

Fabričke su 165/80 R14   (kroz 80) njih je teže naći u prodaji.
Sam svoj gazda - vazda.

nik

Citat: kiconix poslato 25.07.2020. - 15:56
Taj auto je dosao sa 14 samo zato sto je base model.

... i nema servo.
Pošto imam iskustva sa predmetnom problematikom, sa širom gumom se oseti razlika bez serva  :uteg:, posebno pri parkiranju. Zbog navedenog problema sa jako slabim izborom u dimenziji 165/80-14 ja sam na 14-tice nabacio 175/70-14. Malo iznad 3% razlike, ali dostupna i relativno jeftina dimenzija, pa razmisli.

gagi82

Citat: MitarMrgulic poslato 26.07.2020. - 18:31
Sve razumijem, ali čudi me da nema u ponudi tih guma u 14" dimenziji, znam da ima Fabia, Clia i sl. koji imaju te gume...konkretno, imao sam jednu  Fabiu na 14 i bila je sasvim ok.

Heh, šta nam učini napredak, nekad je golf 2, koji je perjanica automobilizacije na ovim prostorima, fabrički dolazio mislim da 13 155 gumama

Punto je imao 165/70,  a tu dimenziju sam vidio na fabiji prve generacije, njih ima sasvim dovoljno mada ne opet od svih proizvodjaca,  a ove na loganu su 165/80 i njih jos nigdje kod nas nisam vidio, dok druga dimenzija koja je takođe fabricka 185/65 R15 ima od svih mogućih proizvodjaca.

saša61beograd

Potraži 185/70 14,i to je jedna od fabričkih dimenzija.Mada je i tu izbor guma ograničen.Na 165/80 14 zaboravi,to više niko ne pravi.

gagi82

Pročitao sam citavu temu, vidio sam da se i one pominju pa sam i njih pokusao traziti, mislim da sam ih bio nasao samo na jednom mjestu, čini mi se da su bile barum, i cijena im bas nije povoljna, za iste pare gotovo da se mogu uzeti premium gume 185/65 R15, zbog toga mislim da se isplati uzeti felne od 15 cola, nebitno da li čelične ili alu.

mali.alen

Dobio felge:

Lazar@

Super! :dobro:
Meni se svidja.

Ja sam za moje r17 narucio iste ovakve cepove

mali.alen

Hvala. Uzeo sam 15ke jer mi se na da zezat s atestom i plaćat ono što ne moram. A ovo su samo naljepnice, to sam dobio nekad davno i evo sad su našle svoje mjesto

LeNgenda

Nudim temu za razmišljanje, ima veze sa felnama, iako se ne odnosi na njih direktno.

Poznato je da sam gotovo siguran da sam pokrivio Quadraxer 2 i da mi volan secka levo-desno na 40-50 kmh.

E sad, vulkanizer sa kojim poslovno sarađujemo mi je ubacio crva da mogu i felne da budu uzrok ako su izraženo krive, tj. olupane na rupama.

Imam 6J 15 originalne na kolima. Imam 6,5J 15 u šteku i mislim se da ih montiram na auto.

Tema za razmišljanje je da li bi šira felna, tj. malo razvučenija guma manje ljuljala volan. Ispravljeniji zid, u načelu manje uvijanje ivica gazećeg sloja, ovo ono...

Džeziram malo, jamujte sa mnom.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Zoran

Mislim, ne.
Sam svoj gazda - vazda.

Andrix

A da neki... vulkanizer malo pogleda tu iskrivljenu felnu. Da skine gumu pa .....je zavrti...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari