Felne

prethodna tema - sledeća tema

Lazar@

sad sam bas izlazio da gledam,diskovi su udaljeni 2-2.5cm od felne

staracstol

1inch = 2,54cm
Znači teška opcija. I za 14" je neizvesno na tvom. Na mog 14" idu fabrički. Oni sa najmanjim kočnicama bi mogli a kod tebe ništa od te ljubavi. Kako god, pre kupovine bilo kakve felne auto na dizalicu, skineš svoju i probaš dal će ta felna naići i leći.

Loganovac

Pri tome bi trebalo obratiti pažnju i na ET felne. Možda bi pomoglo ako felna ima manji ET (recimo 32 a najviše 38, dakle izbačena malo upolje, taman za razliku u širini gume).
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

glavonja3

Zbunjujete me; konacno, koja je najbolja velicina guma za 14 cola felnu (a da nije ona najcesca fabricka koju je tesko naci u prodaji)?

staracstol

Imaš kalkulator baš u ovoj temi, vrati se unazad. Ja lično koristim 185/70/14. Bitan je ukupni prečnik točka isto ili približno je ono što tražiš. U kalkulatoru ćeš odma videti i koliko će te lagati brzinomer sa drugčijom dimenzijom. Uglavnom, prođi temu od početka i sve ćeš pohvatati.

Veterinar

Video sam Logana sa ovim tipom felni



ali su obojene u belo. Izgledaju odlično!

Aleks

Ja video bordo Stepveja sa fabrickim felnama ofarbanim u mat crno. Lepo.

miki-bgd

Citao sam malo ovu temu, i jos nekoliko ostalih, ali mi je mnogo 20+ strana da citam, pa cu da postavim pitanje u nadi da ce neko da mi oprosti sto pitam nesto na sta je mozda vec odgovoreno  :c: a to je kolike su cene felni za sandero stepway: 15" , 16", alu, celicne, pa ko za sta zna? Razmisljam da odma uzmem felne za zimski set guma  :cul:

Keka

 :doh:

Sto bi rekla moja nastavnica srpskog: evo tebi jedan, sedi pa citaj.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Student - pa ga mrzi da čita  :kava:.
Sam svoj gazda - vazda.

miki-bgd

Dobro, cu da procitam  :rtfm: :cul:

Na etf-u se rade samo zadaci i uce teoreme i formule, pa sam dobio sposobnost da me mrzi da citam duze tekstove   :-)1 ali to mora da se promeni  :lockt:

Dadokg

Kada budes zavrsio sa citanjem cele teme izbaci neki zakljucak, neki rezime, jer ima nas jos, takvih, koji mrze da citaju celu temu, a uzdaju se u tebe!!! Srecno i uz tebe smo!!!  :thanky:

zac

 :doh: Eto ti danasnje omladine... :Smiley:

kiconix


deki73

Evo ovako. I ja sam bio u dilemi prošle godine, ali me nije mrzelo da sve detaljno pročitam na ovom forumu i na brdu drugih foruma. Nego, na kraju sam se odlučio za sledeću varijantu: kupio nove čelične felne 15 sa sajta http://www.dacia-delovi.com/ (3.300 din), nove gume 185-65-R15 i nove mischelin ratkapne. Gume i ove felne se gađaju u milimetar sa onim što ti je sada na Stepu, samo nisu baš toliko lepe, ali ko danas ima para za bacanje?! Ja sam prezadovoljan. Vozim nove zimske gume zimi. To glavu čuva. E da, moraš i šrafofe da kupiš druge. Našao sam ih polovne za 50 din / kom. Toliko od mene. Pozz