Felne

prethodna tema - sledeća tema

Mare


rubiroza

Kada dođe proleće, hoću da uzmem neke alu felne za novom Stepway-a. Da li je neko iskustvo sa ovim kopijama koje se prodaju na PolovniAutomobili?

Mare

Nisu loše, ali nisu izdržljive kao original. Dačije su lagana kola pa i mogu replike da se voze bez problema.



Replike lakše pucaju i lakše se krive od original, ali to su baš ekstremni slučajevi. Za svakodnevnu upotrebu na našim putevima, dovoljne su i replike.

Lazar@

Ja sam pokrivio fabricke alu felne sa stepveja(prve generacije) po drugi put...morace na ispravljanje sad pred zimu  :doh:

Takodje sam iskrivio i jednu ovu R17 sa ljetnjeg seta(renault nervasport) na unutrasnjem dijelu obruca...Izbalansirano sa dosta tegova, ali nije idealno.

Generalno reno-dacija prave meke tockove...ali bitno je da se ne lome.


Podji, opipaj, tegni te replike....kao sto rece kolega ne bi trebalo da ima problema, dacije su lagane a i nemaju bas niskoprofilne gume.


Trumpeter

Da ali po nekom pravilu na naše (siromašno) tržište dolazi š kvalitet od š replika izlivenih od bog zna kakvih legura.

speedo

Ja ne bih išao na replike. Za svog Sandera našao sam 15" polovne alu felge sa Scenica prve generacije koje su u milimetar identične fabričkim čeličnim. Danas mi je već svejedno i vjerovatno da bih išao na dva seta čeličnih. Osim izgleda nema neke prednosti.

rubiroza

Kada sam poručivao auto rečeno mi je da je neki problem sa alu felnama i da ne mogu da ih poručim iako je u cenovniku postojala opcija da se uzmu i plate EUR300. Vidim da je opcija za alu felne izbačena iz narednih cenovnika. Vrlo rado bih uzeo Dacia Mahalia R16 felne ako ih neko prodaje ili zna gde mogu da se kupe kod nas. Našao sam ih u rumunskim oglasima (olx.ro), ali niko od prodavaca ne želi da ih pošalje u Srbiju. A daleko su od naše granice, tako da mi se ne isplati da idem po njih. Ako neko ide u Rumuniju ili ima poznanike koji mogu da preuzmu felne, molim Vas da mi se javi.
Da li neko zna koje su dimenzije originalnih čeličnih felni na novoj Stepway-u? Da li su po dimenzijama istre kao alu? Dimenzije Mahalia felne su R16 4x100 6.5J ET45. Hoću da uzmem bilo kakve alu felne jer su originalne radkapne koje sam dobio uz auto katastrofalne. Nigde nisu osigurane, tako da se sa jednim prstom skidaju. A glupo mi je da stavljam vezice. Bacio sam oko na kopije jer mi po dimenzijama odgovaraju. U stvari, jedino je ET drugačiji. Mahalia je ET45, a kopija ET40. Da li to znači da će mi felna biti 0.5cm uvučena ili izbačena napolje? I da li neko zna da li novi Stepway u tockovima ima TPMS (sistem provere pritiska u gumama) ili "običan" ventil.

Lazar@

#1072

Ma pasuju vam felne sa bilo kojeg renoa.

Sto se razlike ET 45 i ET40 tice,   sa ET 40 felna ce ti biti 5mm izbacenija ka spolja.
Ukoliko auto ima lampicu za izduvanu gumu/ ili na ekranu prikazuje pritisak guma onda ima TPMS ventil, koji vulkanizeri cesto slome...

Bata83

Ako je kopija made in prc, moja preporuka ne uzimaj. Mnogi ce reci sta fali,ja ih imam itd. Kinez kada pukne posledice znaju biti velike, u ostalom ima na yt klipova na tu temu pa odluci.
Sto se tice ET tocka licno bi jurio sto manji da se lepo upasuje pod rub da necese, jeste da vise prlja auto ali  mnogo lepse izgleda.

Mare

Citat: Lazar@ poslato 03.10.2022. - 15:42
Ma pasuju vam felne sa bilo kojeg renoa.

Sto se razlike ET 45 i ET40 tice,   sa ET 40 felna ce ti biti 5mm izbacenija ka spolja.
Ukoliko auto ima lampicu za izduvanu gumu/ ili na ekranu prikazuje pritisak guma onda ima TPMS ventil, koji vulkanizeri cesto slome...
:to:
Monitoring pritiska u gumama ide preko glavčine i senzora ABS. Nema senzore u felnama (ventilu).

Keka

Kako koji.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Mare

Kod Dačije je tako. Bar na novom Loganu/Sandero/Joggeru.

kiconix

Ni ja na Capturu nemam TPMS.

Keka

Vetrinar je imao TPMS na Lodgy-ju.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


shole

Duster II takođe nema TPMS.