Patosnice - brzinsko pitanje!

prethodna tema - sledeća tema

silent

Kupio sam ove, na kraju:

http://auto-patosnice.rs/Patosnice-Dacia/Patosnice-Dacia-Sandero/3D-Patosnice-DACIA-Sandero-%282008-%3E%29

Odlično leže, uklapaju se savršeno, pokrivaju svaku ivicu. Vozačka ima zakačaljke za one čepove na podu i to lepo drži.

Ono što mi smeta je deo koji pokriva odmorište levog stopala (u krajnjoj liniji, mogu da isečem tih pola santimetra po desnoj ivici):



Tu umem da zapnem kada otpuštam kvačilo i sklanjam nogu sa njega.

Takođe, deo ispod desnog stopala nema neko posebno ojačanje, a ipak se tu peta konstantno oslanja.

Pošto nisu imali kadicu gepeka na istom mestu, svratiću po nju u Spider Auto, pa ću uporediti i sa njihovim patosnicama.

Evo ih ovde:




Aleks


Keka

#32
Ja sam uzeo platnene (ne u Spideru), proizvedene u Hrvatskoj. Sasvim korektne, sa donje strane gumirane, a jeftinije od ovih gumenih.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Raja

I bolje drže prašinu od ovih gumenih-plastičnih.  :(

Daniel

The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

miki-bgd

Preporuka za platnene Michelin patosnice  :to:

speedo

Prije par mjeseci pazario sam Gledring gumene patosnice. Imao sam neke univerzalne, ali se vozačka poderala. Ne pašu baš 100% ni rupe kod vozača niti same dimenzije svih patosnica, bježe po par milimetara, iako su tipske za Sandero prve generacije.. Osim vozačke sve klize, pa sam stavio čičak traku...ali dobio sam ih za ok cijenu - 20 E i nadam se da će potrajati više od ovih, tako da nisam nezadovoljan.

Aleks


Loganovac

Znači, onih 40EUR što sam platio ovlašćenima nije mnogo, patosnice su odlične!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Aleks

Sada su 5.700 dinara. Do duse za Megana, ali verujem da ni za Daciju nisu puno jeftinije.

speedo

Citat: Loganovac poslato 17.09.2016. - 19:56
Znači, onih 40EUR što sam platio ovlašćenima nije mnogo, patosnice su odlične!

Moraju biti duplo bolje :hihi1: :hihi1:

Politika renoa mi je neshvatljiva pomalo...dodaci tipa patosnica i sl. su jeftiniji za klio 4 ili megan 3 nego za sandero i logan prve generacije... :banghead:

gromovnik

Citat: miki-bgd poslato 17.09.2016. - 14:02
Preporuka za platnene Michelin patosnice  :to:
Gde mogu da se kupe?

mladja73

Citat: Aleks poslato 16.09.2016. - 22:44
Da li je neko kupovao patosnice u Spider-u?

Kupio gumene. Veoma zadovoljan. Preporuka.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Aleks

Fala Mlađane. Naručujem u ponedeljak.

miki-bgd

#44
Citat: gromovnik poslato 17.09.2016. - 20:46
Gde mogu da se kupe?
Ja ih uzeo u Uradi sam, ima vec sigurno 2 godine. Tu i tamo bacim pogled, nekad ih imaju na stanju, nekad ne. Cena negde oko 2000 din (u pitanju je radnja u Pancevu, ali ne vidim razlog da ih nemaju i u Bg)
Sluze super, drugar ih je uzeo i zadovoljan je isto.  :to:
Jedino sto ih nisam ni pokusao da ih pricvrstim za pod, ali se ne pomeraju puno, jednom u nekoliko voznji mrdnem nogom i to je to  :D

Edit: Evo nasao sam neke linkove...
http://www.beoguma.com/michelin-patosnice-924-univerzalne-tepih
https://uradi-sam.rs/proizvod/patosnice-tepih-michelin/