Pritisak u gumama

prethodna tema - sledeća tema

david

Kad sam bio kod vulkanizera on mi je sam napumpao na 2.2 ali ja kao po uputstvu 2.0 i 2.2.

Ljota

Briga njega za tvoj auto! Kultura i pristjnost nalažu da te pita da li želiš pumpanje guma na preporučenu vrednost! Tako nešto je kod nas teško doživeti. :kava:

Andrix

A preporucena vrednost je ona fabricka, mada vidim da kola iste klase imaju drasticne razlike u fabricki preporucenim pritiscima...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Zoran

Mislim da fabrika daje preporuku za najnizi koji moze da prodje  zbog udobnosti.
Sam svoj gazda - vazda.

trajce

Evo necega sto olaksava proveru pritiska u gumama kao i njihovo naduvavanje. Burazeru je doteran auto iz Nemacke zajedno sa ovim. Pitanje je, nazalost, koliko bi se ovako nesto odrzalo na nasim automobilima po ulicama.
Kapica preko koje se duva guma.

zac

Imam ja celo tuce takvih kapica.  :lau:

Moguc problem sa njima je taj sto kada se nahvata prljavstina u taj mehanizam kapice, zna da posle duvanja gume, ostavi iglicu ventila otvorenu...pa guma ispusti... iz tih razloga sam ih skinuo i stavio obicne.   :ne:

Keka

Cemu ovo sluzi a usput ne funkcionise  :conf:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


peras

Kod mene na nalepnici stoji prednje 2.2 zadnje 2.0  :hm: (195/55/16), a ovde svi kazu prednje 2.0 zadnje 2.2, kad sam preuzeo auto sve gume su bile  na 2.0 i tako sam i nastavio. Pre dve nedelje sam prednje dopumpao na 2.2 i kao da sam se vozio na drvenim kolima, vratio sam na 2.0 i daleko je bolje. Kad je put dobar nema problema i ako je 2.2 ali svaka neravnina ili rupa se oseti kao da neko cekicem udari po autu.

david

Kad sam krenuo za SRB naduvao sam sve gume na 2.2 a pre toga su bile na 2.1.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar


zac


david


hobbista

Mogao si i da sacekas, pa kad se vratis da naduvas gume :D
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

kiconix