Problemi sa akumulatorom

prethodna tema - sledeća tema

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

miki-bgd

Crko fabricki akumulator posle 6 godina i 5 meseci. 75 hiljada km.

miki-bgd

Crko fabricki akumulator posle 6 godina i 5 meseci. 75 hiljada km.  :pop:

U nedelju bio do Kovacice, od tada ga nisam palio.
Proslo 2 dana, malopre da upalim, sve lampice se pogasile (neke ostale da tinjaju).
Cak nije ni puno hladno napolju, 4 stepena. Srecom pa je crko ispred zgrade.


lovac

Ima li iskustava i saveta vezano za Schneider akumulatore? (nemačka tehnologija, a ono što dolazi na naše tržište proizvodi se u Hu)
U nekim elektronskim reklamama sam pročitao da su trenutno ''best buy''!

Keka

Posto volis da eksperimentises sa no name delovima, probaj, pa nam javi utiske.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


lovac

#365
Jbg. čovek gleda, traži, i primeti što mu se čini privlačnim.
Naleteo sam na to ime i povoljnu ponudu u CG: akumulator 64 Ah, startna struja 540A, košta 45 €, dve godine garancije.
Pitao sam ima li iko iskustva sa tim akumulatorima.

Kad kupim - javim!
Kad crkne (ako kupim) - javim!

Ne verujem da će bilo koji, pa čak i najkvalitetniji brend trajati onoliko kao originalni rombat   :respect: .
Od juna 2011. kreše bez problema, i bez punjenja - ovih dana sam primetio da je malo oslabio u silini prvog jutarnjeg kresanja  :place: .
Pri tom, jutros kod majstora konstatovao da su mi crkli svi grejači!


Veterinar

Da ne bih otvarao posebnu temu, pisacu ovde. Bio sam danas u servisu, pa sam momente dokolice iskoristio za prikupljanje informacija. Pored ostalog, saznao sam da garanciju na fabricki akumulator priznaju samo tokom prve dve godine (iako sada svi imaju garanciju od tri ili (produzenu na) pet godina). Takodje, kada se ugradi naknadno akumulator u servisu, njega prati garancija od tri godine.  :ces:

bugi

pre je vazila jednu godinu, ne pitaj kako znam :bonk:

mali.alen

Moj Rombat evo devetu godinu gura, da ga ne ureknem

Raja

Kažem, u životu bolji akumulator nisam imao, sva ova druga izvikana imena sa astronomskim cenama traju onoliko koliko im je garancija, pa još maaalo duže. Tako su
proračunali njihovi stručnjaci. Ono što se vidi na primeru Rombata, ukazuje da akumulator može da traje i mnogo duže, samo što se to proizvođaču ne isplati.

LeNgenda

U to ime pokoj dusi fabrickom Rombatu posle devet i po godina. Stucnuo malo jutros, popodne jedno tri gasenja i paljenja u sat vremena, ostao 5 minuta sa upaljenim farovima, a ugasenog motora i tu je izdahnuo.

Zamenjen Biloxxijem iz Metroa, 55 Ah 480A za 40 evra.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

mali.alen

Takvog više nećemo imat.

Veterinar

Citat: Veterinar poslato 26.02.2019. - 11:53
Pored ostalog, saznao sam da garanciju na fabricki akumulator priznaju samo tokom prve dve godine (iako sada svi imaju garanciju od tri ili (produzenu na) pet godina). Takodje, kada se ugradi naknadno akumulator u servisu, njega prati garancija od tri godine.  :ces:

Hm. Ovo što sam citirao se kosi sa onim što je podebljano, u prilogu.

MitarMrgulic

@Veterinar

Ima li u ugovoru precizirano šta sve produžena garancija pokriva...

Zanimljivo, ja sam uplatio produženu garanciju, ali nisam dobio nikakvu karticu, samo mi je koncesionar javio da je produžena garancija unesena u servisni sistem  :ces:


jovan