Katalizator

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

To nisu nikakvi majstori to su vaćaroši
Sam svoj gazda - vazda.

Raja


Loganovac

Jok, majstori su da izmuzu kintu. Imaju šesto čulo.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Raja

Misliš da su majstori majstori da samo lape lovu pa posle kako bude? To i Zoki kaže.

Zoran

Kvalitet i odmjerena cijena su recept za dugoročni uspjeh. Prva faza traje 5 godina dok se pozicioniraš a poslije toga svakih 6 - 7 godina naiđe jedna rodna godina. :wave: :ziveli:
Sam svoj gazda - vazda.

saša61beograd

I dok mi ogovaramo majstore,a što su zaslužili,ode kamion naših katalizatora na reciklažu.Plen od noćas.Čak je u ruski "Sputnjik",koji se inače ne bavi ovakvim temama, pre neki dan pisao da je na Miljakovcu (naselje na periferiji Beograda) za dve noći ukradeno preko 20 katalizatora.A policija i tužilaštvo smatraju da je ovo sitna krađa i neće da se bave time.

Zoran

U Beogradu su krali milicijske Stojadine još 80 tih godina i stavljali ih na parkingu pod ceradu do proljeća ...
Sam svoj gazda - vazda.

saša61beograd

Imam dobru i lošu vest.Dobra je da je drastično pala cena paladijuma i platine,pa će krađa katalizatora sad biti manje isplativa.
Loša vest je da rastu cene jeftinih,sirotinjskih automobila,pa ćemo opet biti na udaru.Bitno je da smo na oprezu i da nema opuštanja!

krle

#68
Meni je katalizator ukraden početkom septembra u blizini već pomenutog Tempa u Bg.Ugrađen univerzalni za euro 3 standard (i moj Logan je isti standard). Majstor naplatio 2000 din. Lopovi stručno sekli pa nije morao da radi krivinu na izduvnom sistemu, jedino skratio cev na kazalizatoru .Tehnički pregled sam radio pre mesec dana. Rekao sam im da je zamenjen kazalizator, kažu nije bitno ali će izmeriti izduvne gasove. Rekli mi da je OK.Tehnički pregled je posebna priča, trajao je oko 40 min. Sve mora biti ispravno do najmanje sitnice.Zašto su skidali točkove memam pojma. Danas se upalila lampica check engine.  Motor radi normalno. Posle zamene katalizatora prešao sam oko 1500km. Pretpostavljam da je u pitanju katalizator. Krađu sam prijavio piliciji telefonom, uzeli moje podatke,podatke o vozili i lokaciji krađe.Rekli da dođem u PS N.Beograd radi davanja izjave. Moj odgovor je bio da od mog dolaska nema ništa, nego da to evidentiraju kao statistički podatak.

silent

Ево, да се и ја јавим у овој теми....  :agr:
Украден ми је катализатор, приметио сам јуче... Стављам нешто у гепек и приметим како је ауспух некако децентриран. Мрднем га прстом и видим да је откачен, сагнем се и оно пресечен ауспух на два места и извађен катализатор... То се десило у Вишњичкој Бањи, у Београду. Пријавио сам случај полицији.

Сутра зовем сервисе да видим шта може да се уради, имам и каско осигурање, проверићу са њима да ли може да ми се надокнади штета.

Главно питање је како спречити ово убудуће? Постоји ли нека заштита која може да се угради?

kiconix


neskafa

Citat: silent poslato 28.11.2021. - 11:22
Постоји ли нека заштита која може да се угради?
When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

silent

Видех ову слику на интернету... :)

Немам аларм, питам се да ли би се он активирао у оваквој ситуацији, док секу ауспух.

DrJekyll

ne bi...samo kavez pomaze. Ja sam slicno nasao kumu za akumulator...u bloku mu 3 puta dizali za 2 meseca.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

saša61beograd

#74
Ja u svojoj paranoji oko ovoga ozbiljno razmišljam da ga sam (kod majstora) skinem,stavim cev i tako vozim dok može.
Imam veliki problem da nađem parking pod svetlom i pod nečijim prozorom.Uzdam se u alarm koji ima prilično osetljiv šok senzor.
Reče mi nedavno jedan čovek,a vrlo upućen u sve oko automobila,da nema pojma kako ih seku.Kaže da je rez savršen,bez "špona",kao laserom.Sigurno nije brusilicom,to bi se čulo.