Zvučna izolacija - uradi sam

prethodna tema - sledeća tema

ppejic

#60

Misteriozni deo je mozda moguce napraviti od tvrde i deblje gume

Peja

ppejic

Razmatrao sam moguce "rupe" zvucne izolacije izmedju motora i kabine.
Ponasao sam ovo sa slike. Mesto gde cevi za grejanje ulaze u kabinu. Ovo je potencijalna "rupa" ako je oko njih samo sundjer, bez tvrde prepreke, jer sundjer kao zvucna izolacija je isto sto i vazduh.
Znaci, rupa

ppejic

Izgleda sam jedini ja preopterecen bukom u vozilu  :whistling:

Elem, evo ideje za razmisljanje. Cak i kragujevacki Punto na ovom mestu ima neku diht gumu. Zasto tu ne bi stavili keder?


Peja

Veterinar

 :to: Imam zelju da me jednom provozas, da cujem sve te sumove...

Loganovac

Nećeš ti ništa da čuješ, nemaš Pejin sluh...  :lau:
Okolnost - kipuća voda, koja krompir omekša ali u kojoj jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

Hehehe. Nakon druzenja u Kovacici napisao si :"Čovek je zaista fanatik po pitanju sitnica u kolima (naročito neželjenih zvukova) i ima sluh kao sova... Sve ono što on čuje - ja ne čujem." Iz mog avatara se vidi da sam se pomalo druzio sa sovama, tako da cu mozda i ja uociti nesto... Ko zna... 

ppejic

U automobilu naseg cenjenog admina sam utvrdio da se ne cuje nista  :nami:

Peja

krle


stalker

Meni također smeta buka ali ja se protiv nje borim muzikom  :woo-hoo:

Baš sam večeras vozio na posao s ugašenim radijom i osluškivao zvukove. Bilo bi lijepo barem donekle utišati ih.
Još kad bih imao vremena i garažu da se pozabavim dampiranjem.  :(
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

david

Jetse mu slabija zvucna izolacija ali neznam da li bih se upustao da to probam sam da odradim... a moze i muzika da se malo jace pusti...

Loganovac

Citat: ppejic poslato 05.03.2010. - 15:17
U automobilu naseg cenjenog admina sam utvrdio da se ne cuje nista  :nami:

Peja

Pa ne čuje se dok stoji, ali po rupama imam neko krckanje u prednjoj konzoli (pokazao sam vam u Kovačici) i nervira me onaj "suncobran" iznad instrument table. Takođe, rekao sam vam da ću na proleće (ako se dovoljno razljutim) da odvojim jedan dan da skinem celu konzolu, a znam koji je to posao, i da nešto krucijalno odradim...
Okolnost - kipuća voda, koja krompir omekša ali u kojoj jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

Malo sam se igrao prethodnih dana. Rezultati su vise nego (ne)cujni.
Buku od motora i guma sada cujem samo iz predela noznih komandi i gepeka bocno. Auomobile koje stoje pored mene na raskrsnici vise ne cujem, takodje buka od saobracaja koja se sada cuje je drasticno manja. Sve u svemu 20min posla.

Peja

Daniel

E bre, neki se pate dampuju pola auta, a ti Pejo sa 20m prozorske diht gume resis problem.   :crazy: :cool:  :ziveli:

Salu na stranu, verujem da izgleda sasavo ali radi. :dobro:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Boka

E ovo brzinsko smanjivanje buke mi se svidja. Videcemo na okupljanju koliko je efektno. :to:

Daniel

Nema sta da ne verujemo Peji. On je diplomirao logijevu akustiku.  :cool:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.