Steway III - Shark fin antenna

prethodna tema - sledeća tema

Goky

Drugari,
Ne znam da li sam pogodio mesto za ovu temu.
Gledao sam katalog dodatne opreme i video sa shark antenu, sviđa mi se a i nije tako skupa cena bez ugradnje je oko 6.300 dinara.
Ovo nije varijanta sa Aliexpressa gde se samo skine štap a ona školjka se prelepi preko već postojeće krovne antene.
Gledao sam na Lzparts postupak instalacije, našao sam pdf na techdoc sajtu sa uputstvom i sve ovo zahteva skidanje neba, leve i desne obloge C stuba i nisam siguran ako prepustim instalaciju ovim našim stručnjacima iz olašćenih servisa da li će to nakon zahvata sve biti vraćeno kako treba i da neće nešto biti oštećeno.
Druga varijanta je da umesto postojećeg štapa od 30cm nabavim original antenu sa štapom od 20cm, a treća je da kupim imitaciju sa Aliexpressa i oslabim prijem radio signala i izgubim prijem digitalnog signala (DA kanali, pored FM kanala koji se mogu birati kao zvor u MedaDispleyu).
U jednom ovlašćenom servisu ugradnja je 3.600 dinara dok u drugom 11.000 dinara (što ni u ludilu ne bih platio).
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

nik

Ne znam šta je pitanje, ali ako si rešio da ugradiš original da ne bi oslabio signal, a imaš uputstvo, ugradi sam.
Za deo para koje bi dao majstoru, kupi alat za demontažu tapacira u autu koji ti ostaje trajno i Bog da te vidi.
Skidanje tapacira nije nikakva filozofija, samo je bitno da polako radiš, ne sme da bude hladno zbog ukrućivanja plastike, a možeš i da se pomogneš grejanjem fenom (može i obični za kosu malo jači).

PS: Vodi računa o garanciji.

Goky

Danas ugrađena shark fin antenna. Cena antene 6.284,16 dinara i na to dobio 10% popusta tako da je antena izašla 5.655,74 dinara.
Ugradnja antene naplaćena 1 radni sat ili 3.600 dinara.
Antena kupljena i ugrađena u ovlašćenom servisu u Nišu.
Kada sam zvao i proveravao cene jedan od ovlašćenih u Bgd-u za ugradnju je tražio 11.000 dinara.





Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Andrix

Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Vladan P

Pa što nisi ugradio u Beogradu?
 :)


Lepo je legla.
Zajedno smo skupa !

Yaris

Lepo izgleda. Kakav je prijem?
Naravno da je sve stvar ukusa, ali zar nije bolje da si je uzeo u beloj boji? 99% shark antena ima boju krova. Ili eventualno da je u crnoj mat boji.

Goky

Prijem je isti kao i sa starom. Antena postoji samo u crnoj sjajnoj boji. I na paketu Extreme se montira, bez obzira na boju,  ova sjajna.

Meni je i ovako OK.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba