Kvalitet i cene gasa

prethodna tema - sledeća tema

ppejic

Isto i u Nišu, gde inače sipam.

wvojin

http://www.nis.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=246%3Ajeftiniji-auto-gas-na-cetiri-nis-ove-benzinske-stanice&catid=52%3Akompanijske-vesti&Itemid=68&lang=sr
Najbolje da cu da idem za NS da sipam gorivo... Znaci kao informacijama ljudima koji su u blizini ovih pumpi. "Akcija" traje do kraja februara   :fiju: :cekicem:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

dvelemir

Knez petrol u Sremskim Karlovcima 64.5 RSD.

Keka

Kome nije usput, razliku u ceni ce potrositi od NS do Karlovaca i nazad.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


dvelemir

#169

Naravno, samo poenta nije bila izazivanje komentara tog tipa, nego sam vise aludirao na to da bi i u ostatku nase zemlje mogla cena biti bar tolika...


Keka

Mogla bi biti i niza. Takva cena je na toj pumpi formirana sa odredjenim razlogom. Voleo bih da vidim tu cenu u Novom Sadu  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


silent


ekonomik

Nova cena na vecini NIS-ovih pumpi: 70,5 din/lit

wvojin

#173
Ludnica, kad se setim, cena kad sam kretao u Grcku letos, u julu je bila oko 55 din. U Grckoj je bila 65-72 din. Katastrofa!!!  :ranting:

Dodatak: Sipano danas na NIS Zmaj II po ceni od 70,50 din. MBG na Karaburmi 71 din, NIS kod Plavog mosta 70,50 din.
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

krle

Citat: sasa poslato 22.11.2010. - 21:50
Da li je moguće naći strukturu cene TNG-a u Srbiji?
Mislim da bi onda bilo dosta toga jasnije...

Jučerašnji Blic je dao kompletnu strukturu cena  BMB 95 i Evrodizela. Za TNG je  pomenut samo iznos  akcize   i ona je   trenutno 15.24 dinara.

Ako se uzme u obzir da je nabavna cena BMB    51.48 dinara,marža 5 dinara, akciza 44.7 dinara i  PDV 18.22 dinara, onda se pitam  kolika
je nabavna cena TNG-a s obzirom na njegovu trenutnu cenu u maloprodaji i relativno nisku akcizu u odnosu na druge derivate.


Veterinar

Danasnje Novosti najavljuju poskupljenje za desetak dinara do Nove godine.

krle

Da, uslov od 3.5% za korekciju je blizu granice. U januaru će   verovatno   povećati  akcize za 8%.  :banghead:

ppejic

Akcizu će usklađivati sa inflacijom.

ekonomik

A budući da je trenutna akciza 15,24 dinara po kilogramu to znači da se može po tom osnovu očekivati poskupljenje gasa za maksimalno 1 din/lit, dok će benzin poskupeti za oko 4 din.
U bližoj okolini vode Slovenci... od sutra na Petrol pumpama u SLO nova cena... 0,786 EUR (84,1 din)  :ha:
http://www.petrol.si/

ppejic

Lukoil Crna Gora

SUPER 98           1,21 EUR
BEZOLOVNI 95    1,23 EUR
DIZEL D2            1,10 EUR
EURODIZEL            1,10 EUR
AUTO GAS            0,70 EUR