Zatamnjivanje stakala

prethodna tema - sledeća tema

zac

Citat: miki-bgd poslato 23.10.2015. - 10:38
Dosta je vise bahatih vozaca sa dacijama, i raznoraznih gangstera iz dacije  :gun:

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/600555/Zorana-Mihajlovic-Ukidamo-tamna-stakla-bahatim-vozacima



I ne samo Dacije, ima kod mene u kraju jedan tatin sin, gangster i kriminalac...vozi Juga `86... sa zatamljenim staklima  :gun:[/i]

hobbista

Citat: Keka poslato 23.10.2015. - 18:55
I treba da traze kompletno ispravno vozilo.
Naprotiv, ne traže kompletno ispravno vozilo  :bonk:
Traže vozilo koje je u saglasnosti sa homologacijom! Npr. ako za Logan Ph.1 nisu homologovani točkovi 16", a ti ih imaš na vozilu, ne možeš da prođeš A-test za stakla. Ili ako nemaš 3 pojasa na zadnjoj klupi. Ili ako nemaš neki naslon za glavu pozadi...
Ako su neispravne kočnice, trap, ako čadiš kao naftarica ali imaš sve po homologaciji, prošao si  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

staracstol

#362
Znaci ako oces vece tockove, mozes samo ako ih je fabrika na traci stavila. Pa nije ni aftermarket industrija mala.  Ti da dajes pare a oni (proizvodjaci i drzava) da te zapisavaju U Australiji su se okupili oko Mighty Car Mods foruma i uspeli da se izbore za neke zdravorazumske uslove. Valjalo bi i nama sukat rukave.

VaskezNS

Nazivati nekoga "kriminalcem" samo zato što nosi upasanu trenerku ili ima zatamnjena stakla nije na mestu. I nije problem - svaki "seljober" slobodno može da upaše trenerku ali - zašto svaki "seljober" može da ima zatamnjena stakla ?

Moj stav je da ne treba i ne sme. Ne zato što neko ne želi da se "seljober" ovako q*rči (jer ne ume drugačije da se istakne u društvu), već zato što:

1. utiče na bezbednost pri vožnji jer smanjuje vidljivost
2. prilikom zaustavljanja i kontrole policije ne vidi se da li "seljober" ima već isukanu utoku
3. prilikom udesa i bega sa mesta, očevici ne mogu da uoče koji "seljober" je vozio
4. prilikom presretanja i snimanja od strane policije ne može se prepoznati "seljober" za volanom na snimku
5....

Letos sam prošao 3 EU zemlje i za 2.000km nisam video ni jedno, ali NI JEDNO vozilo sa zatamnjenim staklima. Da li tamo uopšte nema "seljobera" ili su ih propisima sklonili sa puteva - odlučite sami.
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Raja


5. Prilikom prelaska ulice, pešak ne može da "ostvari kontakt očima" sa vozačem sa zatamnjenim staklima.
6. Prilikom ukrštanja vozila u raskrsnici, takođe se ne može "ostvariti kontakt očima" sa vožačem sa zatamnjenim staklima. 

Loganovac

7. A koje se od prethodnih 6 tačaka ne dotiču vozača visokih državnih funkcionera? Pa ne voze ni oni uvek pod pratnjom i nije uvek "zverka" u kolima... Uostalom, zverke sede pozadi gde je dozvoljeno da bude 100% zatamnjeno (I naravno blindirano).
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

glavonja3

"Seljober" je onaj valjda sa sela, a sta smo mi ostali koji zivimo na selu - posteni seljaci?!? A ako neki seljober zivi vec duze u gradu onda je valja "gradjober"?

kiconix

Nisi ti razumeo, sljak je gospodin covek a sa*acina ili seljober je karakterna osobina.
Svaka cast seljacima, imam veliko postovanje prema njima.

nik

Odosmo debelo u  :offtopic:
Da skratimo priču, šta očekujete u državi koja problem pijanih vozača sa 2+ promila alkohola rešava tako što dozvoljenu granicu spošta sa 0,5 na 0 i u kojoj je to što si pijan/drogiran olakšavajuća okolnost na sudu.

PS: Izvinjavam se svim seljacima u ime kolege. Toliko odomaćen, a toliko pogrešan termin srpskog jezika za nekog sa toliko negativnih osobina ko najčešće sa selom veze nema.
:ziveli:

gio



Citat: VaskezNS poslato 24.10.2015. - 07:57
Nazivati nekoga "kriminalcem" samo zato što nosi upasanu trenerku ili ima zatamnjena stakla nije na mestu. I nije problem - svaki "seljober" slobodno može da upaše trenerku ali - zašto svaki "seljober" može da ima zatamnjena stakla ?

Moj stav je da ne treba i ne sme. Ne zato što neko ne želi da se "seljober" ovako q*rči (jer ne ume drugačije da se istakne u društvu), već zato što:

1. utiče na bezbednost pri vožnji jer smanjuje vidljivost
2. prilikom zaustavljanja i kontrole policije ne vidi se da li "seljober" ima već isukanu utoku
3. prilikom udesa i bega sa mesta, očevici ne mogu da uoče koji "seljober" je vozio
4. prilikom presretanja i snimanja od strane policije ne može se prepoznati "seljober" za volanom na snimku
5....

Letos sam prošao 3 EU zemlje i za 2.000km nisam video ni jedno, ali NI JEDNO vozilo sa zatamnjenim staklima. Da li tamo uopšte nema "seljobera" ili su ih propisima sklonili sa puteva - odlučite sami.

Ne znam gde si vozio ali zatamnjivanje (fabrički ili after market) stakala nije nigde neobična pojava pa ni u EU u kojoj bar 6-7 puta godišnje vozim po više dana.
Uostalom, postoje propisi već nekoliko godina kojima su zatamnjena stala dozvoljena u određenoj meri napred i neograničeno nazad a svi razlozi koje si naveo su besmisleni jer dozvoljeni stepen nije dovoljan da onemogući identifikaciju vozača itd.
Problem je primena propisa koja osim sertifikata proizvođača folija i eventualno zvanično merenje propusnosti, predviđa prikupljanje papira koje je gotovo nemoguće pribaviti.
A najveći problem je pravosudni sistem koji ubice na drumu kažnjava simbolično a ljude koji pokušavaju da se uklope u sve zakonske norme još više reketira.
BMW sa ade huje nije imao tamna stakla, pijanac sa pančevačkog puta nije imao tamna stakla na kolima...

zac

Citat: glavonja3 poslato 24.10.2015. - 15:18
"Seljober" je onaj valjda sa sela, a sta smo mi ostali koji zivimo na selu - posteni seljaci?!? A ako neki seljober zivi vec duze u gradu onda je valja "gradjober"?

Prijatelju, svi smo mi seljoberi, za one koji nisu lojalni svojoj drzavi...

ivan-bgd

#371
Najbolja je plava gospoja i njen razlog uvođenja pravilnika o zabrani zatamnjivanja folija...ne znam samo ko je ovde bahat.....da li običan narod ili ovi što traže pare od naroda na svakom ćošku. :cekicem: :cekicem:
Ja ću da platim 3000 demontažu folija,a renou i secikesama neću da dam ni kinte.Ali sačekaću još do tehničkog pregleda tj registracije.Zvao sam već Black Glass da se informišem...

VaskezNS

@kiconix - hvala što si objasnio značenje reči "seljober", logično je da neki nisu čuli za nju jer se ređe koristi u ovo vreme drugih popularnih a sličnoznačećih termina poput "starleta", "biznismena" i tsl. :dobro:

P.S. U engleskom jeziku su odgovarajuće reči "redneck" i "hillbilly"

@gio - vozio kroz Mađarsku, Austriju i Nemačku...i nazad.

A epilog će kanda biti:

http://www.021.rs/Info/Srbija/I-ministrima-se-ukudaju-zatamnjena-stakla.html
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Keka

Kanda, ali malo prekosutra.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


hobbista

CitatNezvanična procena je da trenutno oko 700 do 1.000 službenih vozila iz Uprave za zajedničke poslove republičkih organa ima sva stakla zatamnjena.
Pa lepo su rekli da će početi od bahatih vozača  :cool:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D