Zvučna izolacija - uradi sam

prethodna tema - sledeća tema

MitarMrgulic

Zar ovaj novi Logan, nema daleko bolju izolaciju od onog prve generacije...

Na mom MCV-u. sasvim mi je ok ugođaj u vožnji. čak i pri većim brzinama, a stariji je model od ovog kod Mareta, tako da ja to ne bih ništa dirao, ali gušt je gušt  :cul: :wink:

Mare

Bolji je ali kako da budem miran ako ti može i bolje?  :too:

Capriolo

Požarni zid svakako nikada nećeš moći da izoluješ (sem da totalno rasturiš celi enterijer napred).
A ako ne možeš da poboljšaš izolaciju u tom delu, pitanje je koliko ima smisla i drugde.

maestral5747

Citat: Mare poslato 15.05.2024. - 21:53Bolji je ali kako da budem miran ako ti može i bolje?  :too:
kakav je sada zvuk zatvaranja vrata? 

slavko_bgd

@Mare: uvek može bolje i sve što uradiš vredno je truda i vratiće ti se višestruko uživanjem u vožnji.

Kad sam bio mlad i lud dampovao sam Škodu 105L. Vrata, obe haube, zadnja krila, pod, požarni zid, krov.
Materijali su bili miljama daleko od onoga što se može kupiti danas ali vredelo je truda.
Prvo uživanje je bilo tokom radova od uduvavanja Tigar lepkom a posle em zvučnom em termičkom izolacijom. :)

Mare

Citat: maestral5747 poslato 16.05.2024. - 18:12kakav je sada zvuk zatvaranja vrata?

Kao na S klasi, ali stvarno. :)

Keka

Ne znam da li sam napisao, mozda se ponavljam, najveci a najjeftiniji i najbrzi posao cete napraviti dodavanjem gume za prozore u keder na vratima.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!