DACIA - Lodgy novitet u 2012. godini

prethodna tema - sledeća tema

samsung

DACIA PORODICA SE POVEĆAVA DOLASKOM MODELA LODGY
23.01.2012.

Dacia će povećati svoju gamu u 2012. dolaskom vozila Lodgy, monovolumena koji će biti dostupan sa pet i sedam pravih sedišta.

Da biste saznali sve o novom DACIA modelu prijavite se odmah i dobićete ekskluzivne informacije o modelu Dacia Lodgy.

Lodgy ostaje veran duhu marke nudeći izuzetnu prostornost u unutrašnjosti i čitavu lepezu temeljnih karakteristika kako bi zadovoljio specifične zahteve kupaca marke Dacia.

Porodice koje traže višenamensko vozilo po umerenoj ceni, a koje su tradicionalno kupovale polovna vozila, biće sada u mogućnosti da priušte sebi novi monovolumen sa trogodišnjom garancijom.

Povrh svojih izdašnih dimenzija, Lodgy nudi uobičajena obeležja dizajna marke Dacia : prostornost, robusnost i funkcionalnost. Bočne linije vozila ukazuju na prostranu unutrašnjost čak i za putnike u trećem redu, istovremeno zadržavajući zapremninu prtljažnika, a sve to unutar ukupne dužine od samo 4,5 metra.

Njegovo ime – Lodgy – podseća na englesku reč « lodge » te se direktno referira na glavnu karakteristiku vozila, a to je njegova mogućnost da udobno smesti čitavu porodicu i njen prtljag.

Dacia Lodgy će biti predstavljen na Salonu u Ženevi, u martu 2012.

http://www.daciasrbija.net/registracija/lodgy.html
pozdrav iz St.Pazove

DarioGTI



c/p što sam napisao na DKH forumu:

Prvo minusi:
cijev auspuha me skoro doslovno bode u oči, mogli su to riješiti kao na MCV, dakle skratit cijev da se nevidi.
Zatim, veliki minus - vrata gepeka, jednokrilna prema gore, MCV je imao puno bolje tj praktičnije rješenje.
Još jedan ajmo reć minus - stražnja vrata su kao prednja, a auto je prilično velik, pa bi klizna vrata imala puno bolju funkciju.
Bočni žmigavci kao na Loganu ph1 i Dusteru. Kad su već na Sandera stavljali one trokutaste sa Megana, mogli su to staviti i na Dustera i Lodgy-a, samim time ide minus što ni retrovizori nisu sa žmigavcima.

Plusevi: Farovi sa odvojenim kratkim/dugim svjetlom (ali prije mislim da će gornja komora biti za day-light).
Novi dizajn unutrašnjosti, volan od Dustera, nova instrument tabla (čini se kao da ima neke duplje ili stil kao Megane 2), i  ako dobro vidim na sredini armature je poklopac nekog pretinca, to mi se sviđa jer su dosadašnji modeli malo oskudjevali sa pretincima (ne litražom postojećih, već količinom).

A hoće li straga i dalje biti doboši?   :bonk:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

samsung

Ima li neko info il pretpostavku kako ce se kretati cene lodgy-ja u odnosu na duster sa istim nivoom opreme?
pozdrav iz St.Pazove

kiconix


Keka

Negativno:
-Brava na vratima je ista kao i dosadasnje koje se obijaju malo jacim vetrom.
-Slazem se da je sad moderno da zmigavac bude u kucistu retrovizora, to nije tesko izvesti i nerazumljivo je zasto to nisu uradili.
-Auspuh, ako ostane tako, je blagi uzas.
-Vidljiva povrsina zadnjeg stakla deluje jako mala.
-Ne vidim farove sa dvostrukom optikom, ono je H4 sa dnevnim svetlima gore i zmigavcem na ivici. Ako jedna Kia Rio ima LED dnevna svetla, morali su i oni da stave LED.
-Sa boka, narocito zadnja vrata, deluje izuzetno nezgrapno.
-Brisace su mogli da sakriju ispod haube.
-Delim misljenje da ce ovolika peta vrata biti problematicna narocito u gradskim uslovima.
-Tabla je u osnovi ista kao i do sada sa manjim kozmetickim promenama.
-Za ovu klasu vozila naslon za ruke na prednjim sedistima je must have.

Pozitivno:
-Prednji branik je dobio elemente aerodinamike, pa cak i agresivnosti sa donjom ivicom, ali nekako deluje prazno i nedovrseno.
-Integrisani radio prijemnik je osvezenje, ali je vec vidjen u Brazilu.

Nejasno:
-Da li su konacno popravili zvucnu izolaciju i performanse, sto su bile najvece mane do sada.

Mozda sam subjektivan, ali i Logan i Sandero su mister univerzuma za ovu kutiju.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

Slike su obecavale, ali posle ovog video materijala slazem se u potpunosti sa Kekom.

..kada bi izbacili novog Logan-a...

kiconix

Stize i Logisa, mislim da su ovo slike koje ne odaju sve.
Uskoro ce premijera, videcemo.

ppejic

VELIKI plus je sto vrata konacno "upadaju" u sasiju. To dosta znaci kod zvizdanja vetra.

Tale

Mislim da joj ova boja nikako ne stoji ko ni ona bijela. Neke svjetlije metalik boje poput one zlatne sa slika ili recimo neke svijetlo zelenkaste bi bile pun pogodak.
Auto nije neki ljepotan, ali je korektan i vjerovatno će za tu cijenu da nudi dosta. Dobro je i to što su promjenili izgled unutrašnjosti. Da nije svaki model isti.

Svarog

Dačiji je krajnje vreme da ponudi nešto suštinski novo i drugačije od onoga što je do sada radila. Lodgy je dobar pokušaj, mada stvarno ima stvari koje su nerazumljive, a posebno onaj nezgrapan završetak auspuha. Kao da ga je neko tu stavio tek onako, tek da ga stavi. Unutrašnjost nije nešto posebno, ali se ipak osetno razlikuje od dosadašnje i deluje mi ozbiljnije i manje jeftino nego u Loganu i Sanderu. Zadnji deo ipak jeste nezgrapan, više mi deluje kao nedovršen dizajn nego kao masivna završnica. O preglednosti je teško govoriti dok se ne sedne za volan. Sve u svemu, vidi se promena, a tržište će reći da li je to dobra promena.

Jovunalola

S obzirom da je dosta toga rečeno ja ću samo da dodam
1. Sviđa mi se zapremina gepeka (ali pretpostavljam da se ne razlikuje mnogo od zapremine mcv gepeka)
2. Unutrašnjost izgleda fancy ali opet ne mogu da ocenim da li plastika igleda jeftino ili ne, mada nije ni bitno.
3. A skontala sam da je izbačena cev auspuha protivteža kuki za vuču sa prednje strane (tačno su po dijagonali)  :c:

@ Keka: moj Stepić je miss univerzuma.  :njanja:
There is always an exception to the rule: I before E except after C... so we come to the "seize", like in SEIZE THE DAY!  :)

Gagi1/2

Jel su to prebacili prekidače za podizanje/spuštanje stakla na sama vrata? :ces:

Keka

Ako novi Logan bude ovako uradjen, Korejanci ce ih pojesti za uzinu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ivan-bgd

Sve u svemu nedovrseno.Po ko zna koji put :ne:.Kao sto rece kolega koreanci ima da ih izgrizu skroz.Jedino mi se dopada unutrasnjost.Ja ne znam da li ne zele ili ih mrzi da odrade posao na nivou eto npr koranskih proizvodjaca.Pa kod Rumuna je makar jeftinija radna snaga i za tu razliku ne ulazu u dizajn i funkcionalnost vozila dovoljno.I naravno u estetiku i kvalitet plastike. :ces:

LeNgenda

Ne zaboravite da je sve pre, pa i nesto posle Zeneve nedovrseno, sve su to predserijski testni modeli.

Onaj auspuh je svetogrdje, da, i naravno da nema trika da ostane onakav.

Ovo je odlicno zamisljen ogromni Frankenstajn.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.