Dacia Duster 1.0 Tce ECO-G

prethodna tema - sledeća tema

joca29

Svojevremeno sam tražio da mi na Meganu 1 skinu limitator jer me nerviralo da mi uvek na prazan rezervoar stane 25 do 28 litara od 42 moguća. OK je radilo 6,5 godina koliko sam imao automobil kod sebe.

Veterinar

To ne bih radio i pored svega navedenog. Vratimo se na 1.0 tCe eco-G.  :wave:

eastcowboy

Citat: slavko_bgd poslato 08.11.2020. - 21:29
Dačija nema "duboku integraciju" plinskog uređaja kao npr Opel AstraJ ili Agila2 gde je indikacija nivoa gasa i zvučno upozorenje u instrument-tabli.


slavko_bgd

Thank you. Excellent and very precious information  :respect: :to:


bind

Komentar i obavestenje od pre dve nedelje na YT videu ,kanalu iz Nemacke.
Model Duster lpg iz januara  2021. ima 6-stepeni  mjenjač.

To ce da bude manja potrosnja ili nece?

"Kleine Korrektur: Das Duster LPG Modell ab Januar 2021 hat ein 6 Gang Getriebe. Den 5 Gang gibt es nicht mehr. TCE Eco 100 G analog Antrieb Sandero 2021. Es empfiehlt sich die Celebration oder die neue Urban Explorer Austattung, da ist alles drin."

Google prevodioc

"mala korekcija: model duster lpg iz januara  2021. ima 6-stupanjski mjenjač. pet stupnjeva prijenosa više nije dostupan. tce eco 100 g analogni pogon sandero 2021. preporučuje se proslava ili nova oprema urban explorer, jer je sve uključeno."



               

Zoran

U suštini ta 6.ta brzina minimalno smanji potrošnju ali broj obrtaja može biti dosta umanjen na auto- putu.
Sam svoj gazda - vazda.

srdjoni

Posle 9 godina sa Stepway-em 1.6, sutra mi stiže Duster sa ovim motorom (pošto Stepway-a u toj varijanti nije bilo, i neizvesno je kada će ga biti).

Ima li neko prava, praktična iskustva, jeste li zadovoljni, da li sam doneo dobru odluku? Auto bi pravio solidnu kilometražu na autoputu, ali i dosta vožnji po brdima i šumskim putevima.
Homesick for a place you've never been...

dekiv68

Sa ugrađenim plinom mislim da je dobitna kombinacija.

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

MitarMrgulic

Mislim da je odličan izbor :)

Kod nas u BiH, je cca 1500 eura jeftiniji od diesela 1,5, tako da mislim da je dobitna kombinacija.

Da tražim Dustera i ja bih tražio sa ovim motorom.

Mislim da će mu se potrošnja na plinu kretati oko 10-13 l, što je ekvivalent cijeni od 5-6 litara diesela, tako da si na konju što se potrošnje tiče, jer mislim da i ovaj 1,5 dci u Dusteru, ne ide ispod 6-7 litara diesela.

Sretno drugar i opiši auto kada stigne :)

szs

@srdjoni
:aplause: :aplause: :aplause:
Super izbor sa fabričkim LPG
Hajde, pa što pre da vidimo predstavljanje sa fotkicama
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

srdjoni

Hvala svima.

Definitivno sutra stiže, javljam se kad prikupim dovoljno utisaka.  :to:


Citat: MitarMrgulic poslato 01.06.2021. - 18:53


Mislim da će mu se potrošnja na plinu kretati oko 10-13 l,

Ja se iskreno nadam da će biti manje :)  Stepway mi je trošio 10-12, gledao sam neke engleske (nezavisne) testove gde kažu da je ovaj na oko 9. U svakom slučaju, javljam i to.
Homesick for a place you've never been...

MitarMrgulic

#147
Super,

Inače ovi auti koji su visoki i imaju "fijaker" konstrukciju, potrosnja im je problem zbog karoserije i otpora zraka, bilo diesela bilo benzinca...

Uglavnom, javi svakako :)

dekiv68

Srđoni, mislim da je malo omašena tema ako je Daster 1.6, a ne 1.0 TCe ECO-G, al nema veze

silent

@srdjoni

Који је рок испоруке за оваквог Дастера?

Одличан избор иначе, честитке на новом ауту  :ziveli: