autogas - moj slucaj

prethodna tema - sledeća tema

DeepBlue

dakle,
ugradjen BRC pre samog preuzimanja vozila davne 2006-te.
cena sitnica
dobro odradjeno, iako sam cuo poprilicno losih reakcija na servis i sve sjajno funkcionisalo do magicne cifre 47
tj do 47000 km. svega mesecak dana posle redovnog menjanja filtera @45k km poceo da trokira ...
oteram kod veselog kaludjera ostavim auto, da bi me njegov sin "obradovao" telefonski posle 6-7 sati ...
KS: otvarao sam sistem i crkla ti je jedna dizna, a druga samo sto nije ...
J: koliko je popravka?
KS: paa, ove BRC dizne su malo skuplje i svaka kosta 100 eur ... a valjalo bi da promenis obe .. + ruke .... doduse imamo i polovne, dajemo garanciju 6 meseci, a kostaju 60 eur (cini mi se)
J: nista, spakuj zasad auto pa cu videti ..
KD: ok, (+ opet neka gnjavaza i preporuka dizni  .,...)

posle 2-3 meseca nadjem pohvalne komentare za servis  Pane AG u bg-u .. okrenem njih i tamo su brc dizne 105eur, ali lik mi ponudi zamenske dizne 4kom 160 eur + jeftinije odrzavanje istih, ne menjaju se vise, vec se menjaju samo ulosci ....  prokrstarim malo net-om i nadjem ok komentare i odlucim se na datu izmenu ...
zakazem odem u pane ag .. nekako ih i pronadjem :)

i mehanicar pocne da rasklapa, ja citam knjigu, kad li za 15 minuta on sklopi sve i kaze ajde isprobaj ..
provozam se i sve fercera ok ..
dodjem nazad pitam sta je bilo i mehanicar mi pokazuje ...
M: vidis ova creva sto idu od dizni do ove kutije ..
J: vidim ...
M: e vidis one zute zabice na njima
J: vidim ... ??
M: e, jedna od tih zabica je pukla i kontrolni kablic za prvu diznu je gubio kontakt zbog toga. samo sam
J: !??!?!?!?!? cek, samo to!?
M: aham ...
J: a jel postoji mogucnost da je ovaj iz cacka predvideo to za crknutu diznu?
M: pa znas kako, ne komenarisemo druge servise, ali mi ne lazemo klijente. Crknuta dizna daje drugaciju poruku na kompu.
...

i tako ja sad vozim vec nekih 20 000 km sa "crknutim diznama"
sa kaludjerom sam i prethodno imao sitni problem oko senzora pritiska, ali ovo je ipak malo krupnije.
ja sam izgleda talenat za ovakve majstore :)

kiconix

Srbija bato, trenutak inspiracije :banghead:

Loganovac

Prosvetli nas -  ko je taj veseli kaluđer?  :ces:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

bmiillan

drzi servis za gas u cacku
nemoj na silu uzmi veci cekic

Loganovac

Aaaaa, pa tako kažite! Nemoj ja da počnem u rebusima...  :lau:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

DeepBlue

pih nisi cuo za kaludjera :)
Autogas servis u Cacku,
vlasnik se preziva Kaludjerovic, jedan od prvih servisa u Cacku, omiljen prizor 90-tih je bilo presipanje plina iz boca u rezervoar auta :)
inace , kad sam uzeo on je bio ovlascen serviser i morao sam kod njega, ali je lepo odradio posao ...
medjutim izgleda da je malo pohlepniji, a to je izgleda preneo i na sina ...
tako da bih i njega trebao isamarati :)
moram poceti da pravim spisak za samaranje  :D

gav.sa

Kod njega sam samo jednom vozio kola na popravku. Platio sam i otisao.
I sad kad imam nova kola ne moze bez problema sa majstorima i to u ovlascenom servisu u Cacku.
Pokazatelj nivoa plina u kolima mi ne radi od kako sam preuzeo kola, a ja danas-sutra i prodje godinu dana a nisam vozio kola u servis. Na redovnom servisu ima kazem da nije u redu i da sam pricao sa njima da bi to trebalo otkloniti pa neka otklone na redovnom servisu. Obecase oni, samo cekaju majstora da "reprogramira" plin i sredice to.
Uzmem ja kola sa servisa, pokazatelj isto samo crveno svetli. Ja sipam plin za 1000 dinara, isto. Ja u servis oni mi kazes nemas plin, rakao majstor sve ostalo je u redu. Pokazem im racun da sam sipao 18 litara plina. E tada poce prica da ce zvati majstora da vide sta nije u redu. I ja sam ostavio kola i "cekam" majstora.

DeepBlue

hmmm, gde si sad? autodiagnositk?

DeepBlue

#8
I posle nasilnog pokusaja menjanja dizni i skoro 40000 km predjenih sa "crknutim" diznama ponovo BRC poce malo da se buni ....

Sa ukupno predjenih  85000km izgleda da cu morati da menjam malo dizne.
Problem je sto auto stuca na gasu i pali se lampica za "zagadjenje", ali to radi na nizim obrtajima ... tj. cim predje 2500 obrtaja radi bez problema, takoreci polece.
Problem je dosta drasticniji po hladnom vremenu, ali se desava i s vremena na vreme po toplom vremenu ...
Jedan majstor mi je telefonski "dijagnostifikovao" da je problem do dizni i preporucio valtek elektro magnetne dizne ... izmena raila i podesavanja ~ 70-80 evrica ..
Posto sam pretprosle godine imao ponudu za 160 eura za zamenu dizni ovo ispada  drasticno manje ...

Da li su ove dizne ok?
Da li psotoji neka preporucljivija ponuda?

Hvala na info


Loganovac

Bojim se da ćeš opet imati problema sa diznama lošijeg kvaliteta, a oni su najuočljiviji u leru, pisali smo o tome. BRC ugrađuje veoma kvalitetne (pa zbog toga i skupe) Keihin dizne. Jeste jača kinta, ali mislim da se tvoj slučaj, nažalost, može opisati onom narodnom "ko ne plati na mostu, platiće dva ili više puta na ćupriji".  :ne:

P.S. Da, i u slučaju zamene originalnom diznom, menjaćeš samo onu koja je neispravna, bolje je i to nego da iste pare zameniš ceo rail i dobiješ četiri loše.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix

Ja sam dve puta menjao te original dizne  :badmood:
Rekao sam sledeci put menjam za te jeftine pa nek kosta sta kosta, ceo set za 80e umesto jedne za isto toliko para, a za cenu sve 4 menjam i uredjej i sve ostalo u vezi BRC-PRC.

taxista1974

Prosle godine u februaru skinuo sve cetiri BRC ove dizne, stavio te jeftinije sa zamenjivim uloscima. Kostalo me 150 € sa radom. A tri BRCove mi crknu za mesec dana (dve platio po 100€, jednu 90€), od toga i jedna nova, narucena direktno od uvoznika iz Bgd a. I normalno, ne priznaju mi reklamaciju. Sto se tice dizni od tada sam miran. I istina je da su BRC dizne kvalitetne, ali su preosetljive na prljav plin.
A Kaludjer je posebna prica. Umalo mi zbog senzora temperature plina nije zamenio celu instalaciju i kompjuter. Odem kod drugog majstora, u Uzice i resi mi problem za deset minuta, dzabe. Nisam znao da li da se radujem ili nesto drugo. A i kad sam kupio auto, Kaludjer me sedam dana vontao za ugradnju, i onda sam ja odlepio i oterao auto u Vrnjacku banju, kod Stanica i sve je bilo gotovo za dan ipo.