Potrosnja dizela

prethodna tema - sledeća tema

Lazar@

Citat: szs poslato 05.07.2017. - 22:49
Jedna naučno-fantastična ali istinita sličica. Pola rezervoara (prema indikatoru) i skoro 900km!
Napunjen u Prijepolju na MOL pumpi-put do Boke-švrćkanje po Boki (Baošići, Kotor, Igalo, Bijela, H.Novi) i povratak do Beograda. Na pola je pao kod Ade Ciganlije. Ovih dana ću dopuniti do čepa pa....
Potpuno normalno ako si sipao "do cepa"
Jer se onda natoci i vise nego pun rezervoar(par litara stane u cijev za tocenje)

A drugo je da ja apsolutno nista ne vjerujem tim crticama...prvo jako stiskanje gasa uzbrdo kad idem recimo u Petrovac i skine mi po 2-3 crtice(a znam da imam goriva)...Stanem, ugasim auto, stisnem i drzim dugme za resetovanje kilometraze i dam kontakt(takozvani self test instrument table, ono kad kazaljke idu gore-dolje) i magicno mi se dopuni rezervoar za te 2-3 crtice i traje narednih 70-80km

Veterinar

Videćemo šta će pištolj reći ako se sipa opet na isti način (još kad bi moglo i na istom mestu).

Zoran

Jedino mjerodavno je sipanje na istom pištolju, velike su razlike u osjetljivosti (čak i do 5 litara).
Sam svoj gazda - vazda.

szs

@Veterinar & Zoran jedino da odem u Prijepolje da bi to odradio  :Smiley:

Elem, dopunih ga "do čepa" na MOL pumpi (ugao V.Ilića i Mokroluške). Deluje da je baš ravno tu. Na cajgeru predjeno 909,5km.  I dalje isto sa crticama tj samo pola fali.
Stalo 35.35L "do čepa"
Prosek 3,8867L na 100km
Ni jednom za tih 909km nije uključen ECO ali klima jeste i to u većem delu. Nije jedino na Žabljaku gde je bilo 18c  :Smiley:
Prezadovoljan!  :too:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Zoran

Čestitam, svaka ti čast
Sam svoj gazda - vazda.

Boban

hm...od NS do Kruševca i plus vozikanje malo po gradu i po auto putu 130 na sat sa klimom pa pojeo  tih 5 crtica a dizel?nekih 380km.

Turbo

Javi se kad budes prodavao auto. :)

ajgor bejzik

Moj prethodni auto je Stepway 1.5 dci.

U cev kod stepwaya staje i do 12 litara, da budem precizan! Sipao sam jedared 63,5l u rezervoar, a vozio sam ga toliko da me je već bilo strah da ću ostati bez goriva koliko je lampica dugo svetlela (oko 50 km)
Ljuti se Francuz, a Švaba se buni, jer vozila za gangstere - prave Rumuni!

ninja

Разходихме Стъпката до Унгария, Австрия, Словакия и Полша. В двете посоки минахме през Сърбия като на връщане минахме през Зайчар за България. Ето колко разход даде колата:










Aleks


Goran25

#160
Citat: ajgor bejzik poslato 11.07.2017. - 11:19
Moj prethodni auto je Stepway 1.5 dci.

U cev kod stepwaya staje i do 12 litara, da budem precizan! Sipao sam jedared 63,5l u rezervoar, a vozio sam ga toliko da me je već bilo strah da ću ostati bez goriva koliko je lampica dugo svetlela (oko 50 km)

Cev je čudo, uvek sipam do vrha i to ga upregnem tako da prekidam sipanje tek na četvrtom škljocu pištolja. Zato i predjem po 200km bez padanja crtice...

Nego da prenesem jedno loše iskustvo sa gorivom na EKO Pumpi u Jurija Gagarina. Igrom slučaja sam morao da sipam 20 litara AVIO dizela i u potpunosti je opravdao naziv, jer je trošio kao da vozim avion. Sa nekog proseka od 7 litara u gradskoj vožnji sam kod njihovog dizela trošio 10.

lovac

Uvek točim gorivo na Eko pumpama (i u CG i u SR), a prosečna potrošnja se konstantno kreće oko 5,2 l/100 km. (u gradu ispod 6, na otvorenom ispod 5).
Ne želim da ih hvalim, ali ovo su činjenice, pošto redovno vodim beleške o potrošnji.

Dragan Logan

Mada mi je logan 2 1,5 dci tako reći nov . Star je tek 2 nedelje, nisam još prešao 1100 km. a već sa njim bio u beču. Za gradsku potrošnju još ne znam podatke. pre odlaska u beč sam vozio po gradu svega 90 km. Na putu se auto ponašao izvrsno , nemam primedbi. Subotica granica nemam pojma koliko troši. Izašao sam na Bačkim vinogradima u mađarsku. Subotica - Bački Vinogradi - auto put Segedin. Vožnja od 50-80km/h. Segedin - Beč  auto put ( i u mađarskoj i u austiji na auto putu ograničenje je 130 km/h). Pošto je auto nov nisam žurio da se lepo razradi vozio sam ga naveći deo puta na tempomat. Gledao sam da držim obrtaj na 2000 o/min. Na 2000 o/min u 5-toj brzini to je 114km/h na tempomatu auto je trošio ispod 4L na 100km po bord kompjuteru. Na izlazak iz države sam samo čekao 20 min. Nije gašen auto ( tj radio je start/stop sistem) , radila je klima celo vreme putovanja. Po beču je voženo oko 60 km( nisam siguran jer nisam zapisivao kilometražu), put nazad. Pri obilaženju drugih vozila sam ga terao do 130 km/h ili na 2350 o/min u 5-toj brzini , potrošnja po bord računaru je bila oko 5 L/100km. Pri povratku u srbiju na granici sam čekao 2,5 H , auto nije gašen, klima je radila celo vreme, Start/Stop sistem celo vreme aktivan, (po potrebi on je sam palio auto zbog klime). Ovde je nasuto do čepa na Nisu G-drive (dizel sa aditivima) . U beču sam sipao 20,7 L na Šel pumpi isto sa aditivima, I kad sam se vratio u Srbiju opet na nisu G-drive 22 L, Još jednom napominjem čekao sam na granici 2,5 sata pri povratku i nekih 10 km na obilaznici oko BudimPešte sam vozio 1 brzinom ( bila saobraćajka ) Pređeno je Ukupno 956 km potrošeno 42,7 Litara dizela . Po mojoj računici auto mi je na otvorenom putu trošio NEVEROVATNIH  4,46652 LIT NA 100 KM . Po bord kompjuteru potrošnja je bila 4,6 L
Stvarno sam zadovoljan.
:aplause:

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

szs

@Dragan Logan
  :jea: To je odličan prosek.
Bićeš još zadovoljniji kad ga razradiš i navikneš na taj motor.  :dobro:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella