Sijalice H4 i ostale - ???

prethodna tema - sledeća tema

Ayrton

A gde ih kupuješ i koliko su to jeftine?
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

kiconix

Kupujem gde stignem, prosli put u TTD.
Zavisno gde pazarim cena je od 180-250 din.

LeNgenda

Na nesto manje od 12.000 km crklo kratko na levoj, Osram, sijalici, desni Philips se jos drzi.

Za prvi put smo skinuli akumulator i onda je moglo lepo da se radi. Plasticnog poklopca preko zastitne gume kao na Cristijevom tutorijalu nema. Metnuli smo onu iz AutoTec-ovog kompleta sijalica jer smo to jedino imali pri ruci. Kupicemo par Philips-a, pa nek cute u gepeku, a ova kineska dok radi-radi. Ovako odokativno, po danu, jace svetli od Philips-a.

Definitivno treba prvo otkaciti dzek sa sijalice, pa onda skinuti zastitnu gumu.

Prioritet nam je da kupimo komplet torx srafcigera, nema majstorisanja oko Dacije bez njih.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

VeDuS

posle philipsa (bile fabricke) i 25000 km, OSRAM-a Silverstar (6000 km  :badmood:) stavio sam OSRAM "Ultra Life" ma sta toznacilo.
Pise na kutiji da im je radni vek 3x duzi od obicnih (mada, ... i na tarabi svasta pise... ).Naravno  sa UV filterom.
Cena - 370 dinara komad. Pa, .... ajd' videcemo . Sijaju nocu primetno slabije od Silverstara, ali normalno,dobro.
Sa silverstaromse i ne secam da sam palio dugacka svetla (nije mi trebalo) a sa ovim treba.

kiconix

Konkretno ova je placena 220 din.

LeNgenda

Crk`o i Philips, da smo bili na putu, bilo bi mozda 30 km kasnije od Osrama.

Kico, jel ima u nasem kraju negde ta Narva?
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

kiconix

Ima ih svaka radnja, samo trazi Narvu.
Cene variraju od radnje do radnje, kao sto sam rekao ja sam placao od 180-250.

LeNgenda

#232
U levom faru ostao Kinez, u desni stavljeno ovo iz priloga, ja bih rekao neki ceski derivat Philips-a, vrlo su slicne sijalice kada se stave jedna pored druge, detalji, dimenzije, sve... U kartonskoj kutujici, ali ima sundjerce preko stakla kao zastitu.

Jedna u far, jedna u rezervu, 180 dinara po komadu u radnji Autostart, na uglu Ace Joksimovica i Trgovacke u Zarkovu, u nizu radnji iza novog, malog staklenog trznog centra. Rade svaki dan do 22:00.

Vozim veceras, pa prenosim utiske.

EDIT:

Vrlo, vrlo solidno. Kinez u levom faru je malkice jaci od Ceha u desnom, inace osvetljavaju sasvim dobro i po sirini i po daljini. Ne impresioniraju, ali s obzirom na cenu ovog Ceha, verovatno cemo se druziti i dalje.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Ayrton

Na Buvljaku,na N.Bgd-u,u drugom redu kupljene "Narva",2 komada,po 200 din.U medjuvremenu crkla desna sijalica,pa promenih obe,a onu "no name",iz levog fara stavih u rezervu.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

silent

Posle 13 meseci i 14.000 km prestalo sa radom vlakno kratkog svetla na levom faru. Kupio sam dve Osram Ultra Life sijalice (380 din komad u Kit komercu) i zamenio obe, za svaki slučaj. Malo me u početku zezao osigurač sijalice, morao sam prilično jako da ga nategnem ka sebi i u levo da bi mogao da se otpusti, ali nekako sam uspeo. Prostora za rad ima malo, pogotovo na desnoj strani gde se od akumulatora jedva prilazi, a i lim je oštar, pa treba paziti.

Pošto sam prilikom skidanja konektora sa sijalice morao prilično jako da ga ljuljam gore-dole i levo-desno da bih ga skinuo, tj. iščupao, da li je to moglo da poremeti poziciju fara, u smislu regulacije svetlosnog snopa po vertikali?


P.S. Da li je neko menjao sijalice prednje pozicije, jel' komplikovano?

LeNgenda

Citat: silent poslato 23.05.2011. - 10:34
Pošto sam prilikom skidanja konektora sa sijalice morao prilično jako da ga ljuljam gore-dole i levo-desno da bih ga skinuo, tj. iščupao, da li je to moglo da poremeti poziciju fara, u smislu regulacije svetlosnog snopa po vertikali?

I meni je to palo na pamet, cak mi se u jednom trenutku ucinilo da mi leva baca dalje od desne zbog toga, ali ipak ne, u mrklom mraku se vidi da je sve kako treba.

Mada, svejedno cu oterati auto do nekog tehnickog pregleda da mu pogleda u zenice onim aparatom.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Keka

#236
Crkao levi ksenon. Trepne ali nece da upali. Da li je balast ili sijalica ne znam, u svakom slucaju posle 2,5 godine i nekih 50.000 km su odradili svoje. Ubacicu Osram silverstar da se ne bih cimao sa tehnickim.


Edit: Stavljen standardni Osram. Silverstara samo u jednoj prodavnici jedan komad. Na tehnickom prekontrolisani i podeseni farovi.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Dachaa

Pre neki dan mi pregorela,leva sijalica nisam je menjao od udesa koji je imao moj otac pre godinu ipo dana(inace far je nov od udesa pa je verovatno taj majstor nesto uvalio  :ranting: ),ali javio se problem ono sto drzi sijalicu,ono metalno ne znam kako se zove sto se zakaci da drzi sijalicu je polomljeno i bilo je nekako skarabudzeno da ja nemam pojma kako je drzalo sijalicu tolko dugo,a mislim da je bilo svo vreme polomljeno mislim da ne moze u voznji da se polomi.Jedva sam nekako zakacio i skroz je labavo,ako neko moze da mi pomogne bio bih zahvalan,jer ovo moje resenje nece jos dugo da izdrzi.  :ne:
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Keka

Da mi das 100 evra ako sam te nesto razumeo.

Lepo ti to slikaj pa okaci ovde.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


sphex

E bre Keko, ne zezaj čoveka  :-)1

Izgleda da mu se polomio onaj "osigurač" metalni, ili žabica - žica koja drži sijalicu čvrsto na predviđenom mestu.
we brake for nobody!