Koje gume koristite na Loganu

prethodna tema - sledeća tema

wvojin

Da, verovatno je greska - 185x60x14.
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

dzaga

Nije to dobra dimenzija za logana.

185x60x14:
1. razlika u prečniku točka (origainal 185x65x15) je -7,06% ili -4,4cm a dozvoljeno odstupanje je maksimalno plus/minus 2,5-3%
2. kada brzinomor pokazuje 100km/h stvarna brzina je 93km/h
3. pri stvarnoj brzini 100km/h brzinomer pokazuje 107,6 km/h
4. visina vozila je manja za 2,2cm

Ako hoćeš za zimu 14-cu (što je dobro jer je površina naleganja guma na tlo manja) onda je najbolja domenzija 165x80x14.

wvojin

Svakako za zimu sto uza guma, kako je Dzaga i napisao, 165x80x14.
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

staracstol

Ta 165/80/14 je fabricka dimenzija ali ih bas i nema nesto mnogo tj mnogi proizvodjaci ih ni ne prave. S toga zavrsih sa Kleber ChrisAlp HP 185/70/14. Posto sam presao sa 205/55/16 nikako da se oporavim od soka. Gume su mekane i auto mnogo udobno "pliva" preko rupa ali svako naglije skretanje ledi krv (u odnosu na letnje), imam utisak (kad ga zavrnem jace u krivinu) da ce se svuci sa felne. Jedva cekam prolece i povratak na staro...

dzaga

#229
Razlika u prečniku točka je na granici, to je u redu. I kvalitet gume je dobar (Michelin je preuzeo firmu Kleber) a osećaj u krivinama . . . Zima je pa i ne moraš baš da juriš.

Zoran

 Pa u Vojvodini i nema baš krivina kao kod nas u Bosni. Činjenica je da visina boka gume određuje udobnost i držanje pravca. Imaj to na umu i neće biti problema.

                                                                                                                                                                                                         Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix


wvojin

Imam jednu dilemu pa sam hteo da se posavetujem sa vama... Prijatelj mi nudi 4 letnje Pireli gume dimenzija 165x70x14, skinute sa Pola-fabricke. Da li da uzimam? Ne placam nista... :too:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


wvojin

Keko,hvala na brzom odgovoru. Taman mi dobro doslo,ocelavile mi fabricke Barumove i taman sam mislio da ih zamenim za nove,ali bih onda morao da kupujem 4 nove... Taman sad mogu da skupim kintu za jos 2 Wintere i da kompletiram pneumatike...  :too:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Keka

Poklon prodaj.

               Keka
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Pored više od 5% razlike prečnika u odnosu na fabričke, ono što vidim kao problem je indeks nosivosti - 81 umesto 86-88, odnosno nominalnih 462kg umesto standardnih 530-560kg. Kako se ne preporučuje promena veličine za više od 3%, uzimajući i smanjenu nosivost, izlazi da nisu adekvatna zamena.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dzaga


wvojin

Poslusacu drugare sa Foruma i vratiti gume. Razmislio sam malo (imao sam vremena do leta) i necu bas da se igram. Guma glavu cuva... Pored nosivosti i manje visine same gume, tacnije vece rupe oko samog tocka, verovatno moze da se losije odrazi i na trap. Neka, nisu to stvari za igranje. Razlika je "svega" -5.32%

Hvala drustvo!  :friends:  :ziveli:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi