Koje gume koristite na Loganu

prethodna tema - sledeća tema

wvojin

Fabricke Barum Briliantis 165/80 R14. Zimi Wintera. Nasledjeno od prvobintog vlasnika.  :too:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

kovdejan

Konačno odlučih da kupim gume. Ima li neko preporuku gde povoljno kupiti i ugraditi Continental Eco3?

Raja

Dobar ti je izbor. Ugradnju obavi tamo gde si i pazario gume, gratis.

milos82

Letnje: (fabricke) Continental Eco3 (u salonu sam video da se nove dacie isporucuju sa michelin-kama)
Zimske: BfGoodrich G-force Winter, cena 200eur (sa montazom) - zamislite "made in england"  :hihi1: (prevozio francuske alpe u mecavi bez lanca - odlicno se pokazale!)

kovdejan

Ugradio sam kontinentalke. Sve 4 gume sa ugradnjom, balansiranjem i centriranjem trapa 27424 dinara.

LeNgenda

#140
 :ha:

:ces:

Znaci, Sigura...

...koju ce stavljati sledeci vlasnik! :)

To je 50% skuplje od Sigure... Da li je i 50% bolje? :ces:
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

BelThaZoR

#141
Letnje - Kleber Viaxer (posle Tigar 621 se stvarno oseti smanjenje potrosnje i lakse pokretanje iz mirovanja), sa ugradnjom su izasle negde ispod 16 000 din
(Kleber je inace cerka-firma Michelina kolko sam ja shvatio)
Zimi - Tigar Wintera (sasvim solidne gume za zimu, auto se bez vecih problema probija kroz zavejan parking i neociscenje ulice) ne secam se tacno cene

Dimenzije su 165/70 R13

Fabricke su bile "Matador", nista posebno, promenjene posle nepune 3 godine jer se sara dosta izlizala. Prvobitno su bile zamenjene samo prednje za Tigar 621 koje je neko posle nepuna 3 meseca izbushio na vise mesta, pa posle toga su stavljene Viaxerke.

snob

Letnje: Tigar Sigura - 185/65/R15 <------- Super su.

Zimske: polovne Kleber 168/80/R14 <------- Stare kramponke. Krampon oko 1cm, te adekvatno dobro kopaju po snegu.      :brutal1:

ppejic

Da li se na fabricku felnu 14" umesto 165/80/R14 moze montirati 185/70/14 pneumatik?

Odstupanje je -0.81%, pa na osnovu toga moze? Da li na jos neki parametar treba obratiti paznju?

Peja

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

BGoran

Continental ec3 sam dobio sa autom.
Posle četiri godine i 35k prednje su se značajno olizale + pri punom ajnšlagu se volan buni i teško se vraća = vreme za nove prednje.


Hoću da iskoristim očuvan rezervni točak tako da ću dokupiti jednu continentalku ec3.
Ipak mi nije jasno da je ta guma skuplja od Mišelinke E.saver.

kiconix

Moje continentalke su izdrzale: prednje 60k, zadjne 95k. Nesto to kod tebe nije u redu sa trapom.

Keka

Citat: BGoran poslato 28.06.2010. - 19:26
Hoću da iskoristim očuvan rezervni točak tako da ću dokupiti jednu continentalku ec3.
Ipak mi nije jasno da je ta guma skuplja od Mišelinke E.saver.

Skuplja je i bolja je, mada je razila u ceni minimalna. Moguce da ti optika nije u redu cim se volan ne vraca.
http://www.internet-prodaja-guma.com/auto-gume/michelin-185-65-r15-energy-saver-88t-grnx-s1-410900
http://www.internet-prodaja-guma.com/auto-gume/continental-185-65-r15-contiecocontact3-88t-7205
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


dsit

#148
continental premium contact 2, 195/55-16  :D

Loganovac

Da nisi malo preterao? Em 195, em 16?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.