Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

neskafa

Nije bitno samo koliko si presao, vec i koliko je star auto. Veliki servis se radi na 60000km ili cetiri godine, sta pre bude ispunjeno.
When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

neskafa

Auto Ziva je jedini ovlasceni Dacia serviser u Pancevu.
Sto se tice ona 4h, u Zivinoj okolini nema nekih sadrzaja (za provod)
When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

saša61beograd

Da su mene u Kompresoru pustili u radionicu ja bih se ponašao kao na nudističkoj plaži:diskretno bih gledao,gledao...I ne bi mi bilo dosadno.

Loganovac

Citat: saša61beograd poslato 03.05.2011. - 21:26
Da su mene u Kompresoru pustili u radionicu ja bih se ponašao kao na nudističkoj plaži:diskretno bih gledao,gledao...I ne bi mi bilo dosadno.

Baš tako. Ni jednog trenutka mi kod Žive nije bilo dosadno. :to:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Aleks

Evo izvestaja sa velikog servisa odradjenog na 49.920km:

garnitura kaiseva.......7701477024.........6.989.57din
pumpa vode..............7701478018........5.647.90din
hermetik...................0.5x530.27din......265.14din
natezac remena.........8200582997........3.454.24din
remen......................8200841132........1.559.15din
pr. plocice.........................................2.998.87din
antifriz Total..............3x391.16............1.173.48din
dest. voda................2x34.16..............68.32din
rad-obrada diskova.....2x800................1.600.00din
rad-mehanicari...........2.38x1.510.40.....3.594.75din.
                           ukupno..................27.351.42din

Cena delova i rada je umanjena za 20% na osnovu "prolecnog pregleda".
Servis je odradjen u AK"FRANCUZ" i za njih uvek mogu reci samo  :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

Keka

A ulje, svecice, filteri, stelovanje ventila i ostalo?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Aleks

Svecice sam menjao na 30.000km, ventile stelovao takodje na oko 30.000km, ulje na oko 44.000km - tako da cu to raditi na oko 60.000km osim ulja i filtera koje cu menjati na oko 55.000km.

Keka

OK, zasto si onda radio sve ovo pre vremena?  :ces:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Aleks

Kaisevi i pumpa se menjaju na 4 godine ili 60.000km, a meni je auto star 7 godina i 50.000km (znaci vreme je), plocice su se istrosile tako da sam trebao da ih menjam hitno. Za mesec dana idemo na more pa sam to sve hteo da izmenjam sada, a i da iskoristim popust.  :ziveli:

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

69 800 km , veliki servis nije rađen, ako šta pukne javit ću  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

Na velikom servisu se dogodilo meni, a pre neki dan poznanik je imao slicno iskustvo... Kupio sam PK-kais u TTD-u koji nije bio odgovarajuci po broju kanala. Pre neki dan je vlasnik Megana dci kupio takodje kais, ali odrzava auto daleko od prodavnice, pa ga je pogresan izbor kaisa kostao vise nego mene (ja sam kupljeni lako zamenio za odgovarajuci). Dakle, prilikom kupovine pk-kaisa dobro je da znate koliko kanala isti ima i da proverite da li ste u prodavnici dobili takav.

Aleks

Zato sam ja na velikom servisu trazio da mi spakuju sve sto su zamenili, da imam kao uzorak kod kupovine u sopstvenoj reziji.

alexv011

Nekada se veliki servis radio na 120.000 pa su ga spustili na 90.000 a sada traze da ga radimo na 60.000.
Pogledajte po servisnim knjizicama od pre 4-5 godina. Pritom pricamo o istim motorima. Ne poredimo turbo i atmosferseke itd.

Mislim da ceo hostapleraj ide od proizvodjaca. Problem je svima da zadrza ljude u ovlastenim servisima posle isteka garancije. BMW jw skoro uveo i popuste na osnovu starosti vozila ...

Ovde sad postoji jos jedno pitanje : da li je smanjenjem rokova za veliki servis promenjen i kvalitet zupcastih kaisa ? Mozda se sad izradjuju manje kvalitetni, jeftiniji ?!

Postoji uredjaj za kontrolu ispravnosti (zategnutosti) zupcastog kaisa ali koliko je meni poznato ni jedan ovlasteni servis ga nema (jer ih deru za alate a i ovako je isplativije).

Mislim da je 60.000 km malo ali ...

Ulje i sve filtere, kocione plocice, trap i gotovo sve ostalo moze da radi svaki dobar majstor u garazi ali veliki servis cu ipak da  odradim u ovlascenom servisu.

Imao sam prilike da gledam ljude koji su menjali samo kais bez spanera pa su se vracali kad im spaner blokira i kais pukne ili ga pocepa.
Takodje sam video ljude koji su skuplali delove po raznim prodavnicama da bi ustedeli pa kad sve to sklopite lako se desi da prodjete kao u predhodnoj recenici.

Kad vam urade veliki servis u ovlastenom servisu sa njihovim delovima imate GARANCIJU na delove i rad !!!!  :lux: a to znaci ako vam se kasnije nesto desi oni moraju vam nadoknadjuju stetu  :rtfm:

Garancija kosta !!!

hobbista

Citat: alexv011 poslato 16.06.2011. - 20:00
Postoji uredjaj za kontrolu ispravnosti (zategnutosti) zupcastog kaisa ali koliko je meni poznato ni jedan ovlasteni servis ga nema (jer ih deru za alate a i ovako je isplativije).

Mala ispravka, imaju ali ih ne koriste (ili retko koriste). Ovlašćeni servis je obavezan da specijalni alat kupuje (i ima u servisu) od davaoca licence.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D