Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

saša61beograd

Za nuždu predlažem podelu Velikog servisa;u prvoj turi kajiševi(španer,pumpa)  i antifriz(mora kad se menja pumpa).Za mesec, dva ide štelovanje ventila,svećice,ulje i filteri ulja, vazduha,goriva i klime.Cenim da se ovim troškovi dele na 2/3 +1/3.Jeste cimanje,ali ako mora...
Mislim da ne treba nastupiti sa pitanjem "pošto je veliki servis" nego nabrojati pojedinačno šta hoćemo da se uradi.Ako ništa drugo, bar filter vazduha i klime zameniti (i kupiti) u sopstvenoj režiji.
MANN filter za vazduh (kakav je bio i u prvoj ugradnji) košta manje (930din,pre par nedelja)nego neki Thalia ili Motrio ugrađen u servisu.A kad ih uporedite,videćete da bi trebalo da je obrnuto.
Ako serviser daje garanciju na ugrađene delove, onda samo kajiševe, španer i pumpu za vodu uzeti njihovu,ostalo doneti svoje,ne treba mi njihova garancija za recimo svećice!
Uopšte oni čija su vozila van garancije treba da pokažu malo "drčnosti" za svoje pare a ne samo da vade pare koliko im se kaže.Uključujući i zahtev da se prisustvuje radovima,kao kod famoznog "Žive".

Zoran

#121
Da pitam jednu glupost? Ako servis uradi veliki servis i da garanciju na dijelove godinu dana, a pukne zupčasti nakon recimo 6 mjeseci da li

a) servis o svom trošku plaća svu štetu nastalu pucanjem remena ili
b) o svom trošku remen, a sve ostalo o trošku mušterije ?  :write:.
Sam svoj gazda - vazda.

Aleks

Zoki, ne postoji glupo pitanje-postoji samo glup odgovor.
Plasim se da je odgovor pod "b". Treba proveriti.  :wave:

sibelius

@saša61beograd
ma sve je to lepo ali atuo je u garanci pa nemam mesta za manipulaciju
kad prodje garancija radice privatna rezija kao i do sada
ne secam se da je neko dao zamerku na ZIvu a i nije daleko
shvatam ja da je u garanciji na delu klepanje po usima al sta da radim kad prelazim veliku kilometrazu
da ja teram kao moj drugar 10000 godisnje pevao bih ali ovako..........

dsit

Privatna rezija je najracionalnija. Nedavno sam odradio veliki servirs,8200 su me izasli zupcasti,spaner,pk,pumpa za vodu i 5000 ruke.
Sve ostalo je rasipanje osim ako je auto pod garancijom.

Andrix

ja sam ga radio na 38000 km kada je auto bio star 5 god, pa zbog starosti, i proslo leto me izasao oko 27000 d. sa pumpom u servisu na dorcolu. Servis je renoov, nalazi se na kraju Francuske, pa preko sina i na samoj krivini sa desne strane, u blizini ima jos jedan gde je i prodaja vozila-e pa onaj drugi (malo je neugledan) ali ljudi vec dugo rade, ok su i imaju i prodaju delova,gde ti otvoreno kazu za poreklo,kvalitet, cene. :to:
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

LeNgenda

Jel to Kompresor ima konkurenciju odmah u komsiluku? Kako to da za to jos nismo culi i/ili ovde objavili?
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Mandrak

Taj servis se zove NTD; na Renoovom forumu sam pročitao da nije na dobrom glasu.

sibelius

evo poslednje informacije o velikom servisu. Isti je uradjen u Pancevu kod Zive i izgleda ovako
radjeno je sledece:
motorno ulje   3000
filter ulja        700
filter vazduha   1050
set zup. kaisa   8950
p.k kais            1950
pumpa vode     4200
svecice          2800
antifriz        1400
ruke            6500
preko ovog jos zamenjene dve sijalice na konzoli(300din) koje su riknule i sve izaslo 30850 dinara
gosn Ziva je to malo sklepao pa je neke stavke dao zajedno sa drugim pa sracunao zajedno
u svakom slucaju  izaslo me je skoro 10000 manje nego najjeftiniji servis u Beogradu

Keka

Ali opet nekih 15.000 din vise nego sto je trebalo.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Sir Oliver

Warranty period   :rtfm: ...  :place:
I drink to make other people more interesting.

alexv011

@Zoran

tacan odgovor je pod a.)

navolim

Citat: dsit poslato 06.08.2011. - 18:44
Privatna rezija je najracionalnija. Nedavno sam odradio veliki servirs,8200 su me izasli zupcasti,spaner,pk,pumpa za vodu i 5000 ruke.
Sve ostalo je rasipanje osim ako je auto pod garancijom.

Ja sam presao 120000 km (i malo preko) sa Loganom 1.5 dCi (godiste 2006-o). Sve servise sam uredno radio kod Zive (u Pancevu). Znaci, sad me 'sleduje', da ga nazovem, drugi veliki servis. Sjecam se da je veliki servis na 60000km (radjen 2009-e) kostao preko 300E. Procitah tvoj post, pa sam slobodan da pitam: sta podrazumijevas pod 'privatnom rezijom'. Da sam kupim djelove i trazim nekog majstora (koji nije ovlasceni serviser)? Kako si ti radio? Da li da, s obzirom na predjenu kilometrazu, uopste razmisljam o 'ovlascenim servisima' ili pokusam, kao i ti, da servisiranje organizujem u privatnoj reziji (samo ne znam sta pod time podrazumijevas)? Vidim da si ustedio skoro duplo, sto nije mala usteda ...

Pozdrav i hvala na odgovoru ...

Veterinar

Moze "search" opcija pomoci.
Postoji tema slicna ovoj, samo sto je u nazivu teme "dci" http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=1117.msg14961#msg14961 , a postoji i tema koja se bavi odrzavanjem van ovlascenih servisa http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=239.msg17718#msg17718 .

damirko

dobio ponudu od hit-auta u okviru besplatnog pregleda 1.10.2011 za veliki i redovan servis uz 12% popusta:


007              radovi servisa                                      10-10.560din
7701478031   pumpa za vodu k9k 1.5dci                       1-8.211din
7701477689   remenica alternatora                              1-10.099din
7701476476   pk remen grt k9k                                   1-6.474din
7701477028   zupcasti remen grt 8200102941f+94944     1-8.908din
8671014102   filter vazduha 1.5 dci                              1-935din
7701478546   filter goriva 1.5dci                                  1-2.970din
8671002274   filter ulja                                              1-552din
7703062062   zaptivka cepa kartera                             1-30din
8671013786   motorno ulje 5w/40 208l                          5-1820din



sve ukupno sa pdv 59.665



nekako mi sve ovo deluje skupo a uz to i nisam siguran sta dobijam od delova u ponudi,bez obzira sto postoje kat br.koji meni i ne govore puno.u principu me zanima koliko bi ovakav servis kostao u privatnoj reziji,s time sto bi me interesovali samo naj kvalitetniji delovi i gde bi mogli da se nabave.citajuci predhodne postove stekao sam utisak da su naj kvalitetniji delovi iz fabricke ugradnje.
dobodosli su svi saveti i sugestije...