Zatamnjivanje stakala

prethodna tema - sledeća tema

Daniel

Nisam siguran, ali mislim da napred ne smeš ništa da staviš.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

kiconix

Produbljivanje rasprave o drzavi i propisima na ovom forumu nece resiti nista.
Hvala Danielu koji je preneo prave informacije, sve ostalo je cisto pisanje uz vetar.
Ko je spreman da se upusta u ovu avanturu nek zna sta ga ceka ostali ce na vreme da odustanu i to je to.

ivan-bgd

Rekoh ja.....a ko ima da napiše gde je ugradio i koliko košta cela za*ebancija neka napiše.Evo ja zakazao demontažu ,30€-Black Glass.Mnogo manje od legalizacije istih.  :ne:

Daniel

Samo sam izneo novotarije da svi znaju. Ljudi iz blackglass-a čupaju kosu.
Elem, tehnički servisi su u ponedeljak dobili uputstvo za auta sa folijama.

Prvi pasus, poziva se na zakon gde kaže da su nazad dozvoljena 100%, napred 30% soferka 0%

Drugi pasus posle kaže, ovakva vozila ne puštati.
Čovek kaže, jebite me šta da radim ja sad.

:doh:

Da, inače, završih tehnički sa parkinga. Folije su bile povuci potegni, da sam parkirao dalje ne bi ni videli.
Bezbednost na prvom mestu.

Ostaje alternativa ugradnje folija sa 15%, koje niko ne provali, i tako da se zaobiđu administrativne ralje i punjenje bušnog budžeta RS.

NEmam vremena, ali vrlo rado bi iskopao ovu uredbu sa hologramskim nalepnicama primenjenu od 1.09.2017. :gun:

@Ivan-bgd: Za cenu čega pitaš Ivane?
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

ivan-bgd

Ne pitam nego konstatujem tj pišem da ljudi napišu iskustva oko montaže folija i cele zajebancije sa atestima itd.Eto ti si nas uputio u neke ,,pravne,, začkoljice.tj ,,može ali u stvari ne može,, .A I sada će da pooštre tehničke preglede i ugrađuju video nadzor tako da teško da može išta da promakne.Videćemo.

Daniel

Sam atest nije neka zajebancija, sem malo gubljenje vremena, i izuvanje finansijski.
Inače onu depešu poslah povereniku za zaštitu građana. Da vidimo šta kažu, ako je validna.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Goky

Pošto je svrha folije zaštita od UV zračenja i toplote ovo je jedno od mogućih rešenja koje na zahteva dodatni atest.

Xpel UV folija - 0% zatamnjenja - 100% UV zaštita

*Novo* Potpuno providna folija sa 0% zatamnjenja koja ima 100% UV zaštitu i zaštitu od toplote. Idealna za one koje žele da zaštite sebe i putnike u svom automobilu od toplote i UV zraka a ne žele zatamnjenje. Dozvoljeno je raditi sva stakla i prednju sofersajbnu a ATEST NIJE POTREBAN. Takođe ova folija ima veliku primenu kod komercijalnih objekata i zaštite izloga lokala i robe u njima od UV zračenja.

Prodaje se po m2. Dostupna je u širinama rolni od 50 cm, 100 cm i 152 cm pa se sece po duzini. Cena po kvadratnom metru  je 1350 din/m2. Cena je sa PDV.

Karakteristike folije:

Visible Light Transmitted 100%
Visible Light Reflected 6%
Ultra Violet Block 100%
Total Solar Energy Reflected 9%
Total Solar Energy Transmitted 70%
Total Solar Energy Absorbed 21%
Shading Coefficient 0.98
Total Solar Energy Rejected 26%

Propisano trajanje ugrađene XPEL UV FOLIJE folije od strane proizvođača je "LIFE TIME", tj. garanciju da će folije stajati na Vašem automobilu čitav njegov radni vek u istom stanju kao i prvog dana kada ste ih ugradil!

http://www.autofolija.rs/katalog?node=12&n=Folije%20za%20zatamnjivanje%20stakala%20automobila
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

mladja73

Ovo je post sa jedne viber grupe a tice se novonastale situacije (prenosim je u originalu):
CitatMora atest da se ima i ako napred nemate nista. To jest napred ne smete ni uv foliju da imate iako je 100% providna i ako vam je zatamnjenje napred 20-30%, sve jedno.
Takodje ako idete na atest, morate imati sve fabricki, od dimenzija guma, do farova. Dakle ako imate naknadno ugradjene xenone, razne dodatke, pa cak i ukrasni cep onaj na izduvu necete moci da atestirate. Ako nemate papire za plin isto ne moze da prodjete. Dakle sve se gleda.
Ja odradio atest pre 3 dana, bukvalno su ceo auto isprevrtali i sve proverili.
Isto morate nalepnice da imate izmedju stakla i folije, sto znaci da ako ste uradili folije pre jula prosle godine ne mozete atestirati. Potrebno je i obavezno saglasnost proizvodjaca. Mecka i bmw ne izdaju. Audi kosta 3000 din. Atest u amss koji se jedino radi na zrenjaninskom putu 114 kosta ukupno sa tehnickim kod njih 7500 din. Inace tehnicki kod njih je 1500 din i sve proveravaju ali bas sve. Veoma su rigorozni pa ako znate da nesto fali idite odradite tehnicki negde drugde.
Kad odradite ne dobijate nikakav papir sem registracionog lista gde pise u uglu da ste izvrsili prepravku sa tamnim staklima.
Tako da generalno ceka se 2-3 dana dok uverenje ne stigne i tamo kazu da policija ima pravo i tada da vas iskljuci iako ste sve uradili jer ne daju nikakvu potvrdu.
Tamo je ovih dana guzva velika i samo jedna zena radi na atestima i ako nemate srece ceka se 2-4 sata zbog ljudi koji nisu kompletni sa dokunentacijama i koji imaju dodatke na kolima koji nisu fabricki.
To vam je ukratko to. Sa srecom svima i izvinjavam se na ovolikom postu ali verujem da ljude interesuje ova tema. 
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Daniel

Naravno, proveriti i ratkapne. Da li su odobrene od proizvodjaca.
Nista novo, sem ovog sto gledaju u crevca i ostale stvari. Ali boze moj, zar tako ne bi trebalo da bude na svakom tehnickom?!
Za prednja stakla ne verujem da ne moze, jer lepo kazu moze 30%.
Ona ko je ovo sme smislio je*bem mu familiji sve do petog kolena.
UV transperent su dobra fora, za one kojima ne trebaju tamna stakla pozadi.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

VaskezNS

Ja sam stavio kraću radio-antenu. Hoće li me zbog toga zezati ?  :huh:


:D
Ovo je mesto za sLogan ;-)

ivan-bgd

#475
А сад озбиљно да се вратимо на тему.Сваки следећи пост невезан за тему бришем  :palica:

Dadokg

Ono što sam hteo a zaboravio sam da pitam kada sam kupovao auto je to da li je uopšte moguće da fabrički ugrade folije.
Kada sam se opredelio za kupovinu novog auta, na parkingu sam video crvenog stepwaya sa blago zatamnjenim staklima, izgledao je fenomenalno. To me je nateralo da se raspitam više o Dačijinim automobilima na ovom forumu. Međutim par meseci kasnije, pri poručivanju automobila, zaboravio sam da uz dodatni airbag za suvozača pitam da li je moguće i fabričko zatamnjivanje stakala. U tom slučaju ne bi bio potreban atest, jer je auto takav kupljen i isporučen. Sada, uz sve zavrzlame oko naknadne ugradnje ne želim folije, iako verujem da su i estetski lepe za naše automobile i praktične za vozače i putnike.


ivan-bgd

Citat: Dadokg poslato 19.01.2018. - 11:04
iako verujem da su i estetski lepe za naše automobile i praktične za vozače i putnike.
Upravo zbog ovoga sam ih i ugradio,međutim sada zbog navedenih peripetija  ne želim da se petljam finansijski ,a ni da gubim vreme kojekude....

Daniel

Servisi su puni kola bez tablica. Za sada su to uglavnom oni sa tamnim staklima napred.
Negde moze da se prodje sa hologramom preko folije ali to je sada u ovoj frci skoro pa ne izvodljivo.
Ocigledno im nije priorotetno uzeti lepe pare, nego drkati. Jer ce vecina posle ovog da skine folije. I sta imaju od toga ne znam.
Ovo ce se stisati, pa bice kao za plin.
Do tada, metnuo holograme.
Prednja stakla niko ne moze da zavrsi, posto ce to biti moguce tek od marta. Govorim o zakonski dozvoljenih 30% ispred B stub.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Dadokg

Evo, aktuelni problem folija je tema emisije SAT. Da vidimo šta će sada sručnjaci reći. Emisija počinje za deset minuta.