Zatamnjivanje stakala

prethodna tema - sledeća tema

staracstol


Aleks

Eto mene cim otopli!!!  :too:

zac


hobbista

Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Branislav-NIŠ

Moj prijatelj danas otišo da registruje auto(citroen c5) ima foliju na svim staklima sem šoferke.Napred 30% pozadi 70%.Na prvom tehničkom pregledu gde je odvezo auto nisu hteli da rade ništa zato što nije imao urađen atest posle zatamnjivanja, otišo na sledeći 500m dalje niz ulicu oni mu uradiše sve bez problema,nisu ga čak ništa ni pitali,osigurao je i stakla... :ne:

Andrix

Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Sir Oliver

Pozdrav narode...
Zna li neko kolika je trenutna cena atesta ili gde bih mogao da se raspitam?
I drink to make other people more interesting.

Aleks


ivan-bgd

Usvaja se nov pravilnik za zatamnjivanje stakala.Koliko sam video i čuo informaciju (emisija SAT u nedelju) od naših ,,stručnjaka,, moraće da se ima atest tj papir od firme koja ugrađuje folije da su iste atestirane i da ispunjavaju određene uslove za ugradnju.E sad koga zanimaju detalji neka pogleda dotičnu emisiju.Vidim da će biti guljenja stakala ..... tj obični će da gule,a odabrani će da se još više zatamnjuju.Uglavnom neće moći da se prođe tehnički ili ako se prođe onda tehnički pregled snosi posledice.

kori

S'obzirom da je izašao novi zakon o prepravljanju vozila u kome pored svega stoji zatamnjivanje stakala, da li neko ima iskustva i šta je sve potrebno? Traži se i potvrda (saglasnost) proizvođača gde ovi u AK Kompresoru neznaju ništa o tome i upućuju me na Reno Nisan Srbiju. Na internetu sam našao ovo http://www.b92.net/automobili/aktuelno.php?yyyy=2015&mm=10&nav_id=1052957.

Vihor

ima toga dosta na forumu, malo pretraga samo.
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

miki-bgd


hobbista

Ono što se zna to je da se traži:
- Saglasnost proizvođača. Drugaru su tražili iz Fiata 80€ za saglasnost za euro kuku (Bosalova, namenska za njega) za novu Cromu.
- Papir od firme koja je ugradia folije sa specifikacijama iste.
- Kao i za TNG, iz ABSa traže kompletno ispravno vozilo. Dakle slikaće i gume, i pojaseve pozadi, naslone za glavu...  :fiju:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Keka

I treba da traze kompletno ispravno vozilo. Ti najbolje znas sta se kotrlja nasim ulicama.

Jos kad bi tako radio svaki tehnicki pregled.....
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


staracstol

Da citiram starca Nigrutina:
CitatKonjine s kravatama na TV ekranu,
Izlepise plakate j*bo im pas mamu,
Placam porez na vazdih i na hranu,
A hasam parizer, jogurt i salamu.
Razumem da zbog papana mora biti regulative koliko i kako zatamniti. Razumem da folije moraju biti atestirane kao proizvod. Razumem da moraju biti strucno ugradjene. Razumem i pohlepu aparata koji nezna odakle vise da crpi pa im treba 100e po tamnjenom autu. Al da coveka nazivas gangsterom zbog folija na staklima, jbt koji je to nivo bezobrazluka. I Srbija ima Kim Kardasijan. Njiova je bolja.