3M karbon folije

prethodna tema - sledeća tema

Vihor

 :to:  svaka čast, moram i ja to da odradim
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

dovla

Znači, do yaya je.

Loganovac

Vidi ovo, Zemunac iz Karlovaca...  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

Meni se ne svidja takav detalj ukoliko vec nesto slicno ne postoji na karoseriji.

staracstol


Loganovac

Meni se toliko sviđa taj detalj da bih izmislio nešto tako i na karoseriji. Recimo, crna folija koju imam u visini stakala na B stubovima, možda pragovi...  :ne:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

nik

Polako ljudi, biće, biće.  :woo-hoo:

Dachaa

Voleo bih sa tom folijom ovo da oblepim,mnogo mi se svidja slicno kao kod ovog prestige-a.Kolko odprilike kosta da se kupi da ima dovoljno samo za ovo ?



Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

nik

Ja sam to odradio mat crnom folijom i potreban ti je komad folije dimenzija 40x60cm po strani. Najbitnije u toku lepljenja je da podloga bude potpuno čista i odmašćena i da krajeve folije zalepiš što dalje od ivica limarije sa unutrašnje strane (zbog sprečavanja spoljašnjih uticaja na foliju i mogućeg odlepljivanja.) zbog čega i treba računati na malo više materijala nego što je debljina samog dela koji se pokriva.
Ako hoćeš da radiš sa carbonlook folijom onda imaj u vidu da će ti zbog teksture, koja treba da je pod 45 stepeni, verovatno trebati malo veći komad od gore navedenog, a i ako hoćeš da ti na obe strane auta tekstura "pada" od zadnjih ka prednjim vratima, moraćeš da uzmeš barem 65cm standardne rolne od 122cm (ako je 3M folija u pitanju), tako da isecaš dva komada dimenzija 65x55cm, ali jedan poprečno, a drugi uzdužno (u obliku slova Г).
Nadam se da sam ti koliko-toliko pomogao.

Dachaa

Znas kako ja bih stavio obicnu mat crnu foliju,nekako mi se ona najvise svidja,sad bar znam kolko mi treba folije samo da vidim jos gde da kupim i koliko to kosta.Hvala :D
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

dukati

Kad sam bio na Moto show-u u Novom Sadu, reklamirali su i te folije, rekli su mi za Logana ok 700 eura da ga celog presvuku, dečko je ključem parao po foliji na Korveti da mi pokaže kvalitet. Zaboravio sam ime firme, ali znam da su iz BG-a. :ne:

MajorSoul

Skupe su te folije. Nije isplativo za auto, mozda samo neki detalj da se odradi kao sto je Nik uradio.
Ja bi mozda presvukao tim folijama motorce jer na njemu se najlakse prave sitne ogrebotinice.
:wind:
..need more buttons..

mrsp

U Kavali u Grčkoj 3M folija crna 120*100 sa 6 godina garancije košta 90 eura.
Samo što se nisam šlogirao :fiju: :ha: :ha: :ha:  :mojeovce:

Zoran

Te folije su najskuplji teret koji sam vozio na svom kamiončiću 1500 kg - oko 30 000 $. Za proizvodnju saobraćajnih znakova se valjda koriste.
Sam svoj gazda - vazda.

Maki007

#44
Da li postoje posebne folije za unutrasnjost vozila (posto plastika u unutrasnjosti vozila nije glatka) ili se iste folije koriste u oba slucaja? Da li je neko porobao da ih lepi unutra ili su mozda predvidjene samo za lepljenje na glatke delove kao na prvom primeru u ovoj temi??? :help:
Da li se posle skidanja folije vide neki lepljivi tragovi i slicno????
Ovo je za mene otkrovenje jer od kupovine auta mastam da nekako ulepsam DACIA enterijer :hall:
Hvala