Moj MCV 1,5dci/85

prethodna tema - sledeća tema

Prasnjavi

E, ovako.

Moj MCV je star 1 godinu, 9 mjeseci i 29 dana  :40: Do sad sam prešao 45000km i spremamo se za treći servis.

Do sada - ni jedna bitna zamjerka!

Da se ne lažemo, za te pare se nije ni moglo dobiti nešto gdje se ne čuje malo kako plastika škripucka, ali generalno nemam zamjerku. Pošto s vremena na vrijeme koristim i (tastov  :D) Subaru Impreza 1.5, mogu vam reći da uz Bubanj potok bolje ide MCV. To je i tast potvrdio.

Što se potrošnje tiče, mislim da mi je trošio oko 5 litara Shellovog (grčkog) dizela. Ovog našeg troši nešto manje od 5,5l. Po gradu troši nešto više od 6,5 litara.

Inače, ima 7 sjedišta i jednom nas je putovalo 6 do Vršca. Nije bili neke velike razlike ni pri ubrzanju ni pri kočenju.

Treći red je komotniji za sjedenje nego srednji red.

Još jedna dobra stvar. Jednom smo stavili dva dječija sjedišta u srednji i red i bilo je prostora za jednu mamu koja je visoka 180cm.

Ukratko. Pitajte ako vas šta interesuje.

dizelas

Hvala, buraz, na detaljnom odgovoru. Potajno sam priželjkivao da voziš dci 70, jer me najviše zanima kako on podnosi težinu MCV-a (obzirom da mi se on malo više sviđa nego dci 85 kada bacim pogled na cjenovnik). Za 85-icu sam bio siguran da tu nema promašaja. Malo me čudi škripuckanje plastike, obično se forumaši ne žale na to, mada sam sjedio nedavno u potpuno novom MCV Laureate plus, dci 85 (full, nema dalje) i malo su mi one dekoracije u imitaciji aluminijuma bile baš šlampavo uklopljene.

Je li MCV I ili MCV II (redizajn) u pitanju kod tebe, i koji je nivo opreme?

P.S. Dobro si se oženio, npr. moj punac (tast) vozi Golf II TD iz 1986 :place:.

Prasnjavi

Ambiance je (nije bilo Laureata na lageru sa 7 sjedišta), ali smo dodali ABS, klimu, jastuk za suvozača...
Da, MCV I je u pitanju, sa starim znakom na maski.

Drugari su vozili Scenic I, pa poslije kupili Scenic II. Oba su bila sa 1,5dci motorom. I oni su prezadovoljni tim motorom tako da smo mi onda uzeli Dačiju.


I samo da još odgovorim raji koja me pitala na predstavljanu.

Bio sam član ovog foruma pod istim nadimkom i pod nadimkom "erzegovese", ali sam jedno vrijeme odsustvovao te sam morao ponovo da se logujem.