stigao stepway

prethodna tema - sledeća tema

bmiillan

#30
Ne pogresno smo se razumeli 2500 obrtaja u petoj je 90 km po satu, samo sam kratko probao kako izgleda na 120 km. pri toj brzini od 120 sam zadovoljan zvucnom izolacijom mada za ozbiljnije utiske treba preci malo vise kilometara.
nemoj na silu uzmi veci cekic

sphex

e pa to je ta razlika Stepway - Sandero (90 ks naspram 75 ks). Kod mene već bude blizu 3000 obrtaja pri 90-100 km/h brzini... a tek kad je klima na II-jci, onda i tromije...
we brake for nobody!

milko

#32
Uh super,blago tebi,nek ti bude sa srećom.Ja ću još da se načekam do 15.o8.Molim te malo nam još napiši utisaka jer sam baš nestrpljiv.Naprimjer koje gorivo sipaš 95 ili 98 te kako radi klima itd.

bmiillan

#33
Utisci su jako pozitivni, sasvim sam zadovoljan, motor 1.6 mu je prava mera, iako bi ja voleo da je onaj od 16v.
Klima radi perfektno kao i ventilacija. na dvojci duva kao kod nekih automobila na cetvorci, za sada presao samo 405 km, jer zbog novog posla nemam vremena ni za sta.
Benzin sipam 95.
Pre par dana pojavio mi se problemcic koji je sam nestao. Naime posle 300 predjenih km iz zadnjeg levog tocka se culo neko lupkanje kada se blago pritsne kocnica. Na ostriji pritisak pedale kocnice ga nije bilo ali kada se kocnica polako pritiska culo se. Tocak skinut (u privatnoj varijanti, posto onima iz ovlascenih servisa ne bi dao ni da ga operu) pregledano sve, sve na svom mestu i posle nekih 50 km to lupkanje je prestalo samo od sebe.
Nadam se da cu za vikend imati vremena da ga lepo operem i opet slikam.
Ugradio sam alarm i cisto kao pomoc onima koji ga ugradjuju van ovlascenih servisa, zadnja vrata nemaju ugradjene prekidace iako na stubu postoje rupe za njih. Na zalost te rupe su velike i potrebni su original prekidaci za daciu tj. renoa koji su oko 1000 din komad.
Ako te jos nesto konkretnije zanima pitaj tu sam da pomognem ako mogu.
nemoj na silu uzmi veci cekic

Svarog

Nek ti je srećna vožnja!!! :to:

milko

Da te jos malo gnjavim s pitanjima:koji si alarm ugradio i koliko to kosta;meni u jednoj firmi u BiH traze 275 eura za alarm COBRA model za 2010 s nekim dodatnim ID karticama!?koje sluze za identifikaciju vlasnika.U ovlastenom servisu kazu da je to bespotrebno ,jer je po njima dovoljna blokada motora(fabricka).Doduse rekli su da to do sad niko nije ni pitao(ovdje)i da se ta vozila (jos uvijek)ne kradu niti obijaju.

Keka

Nije tacko, obijaju se samo tako, a na forumu je objavljen i jedan pokusaj kradje.

Cobra je pristojan alarm, ja se ne bih dvoumio. Vidi da ti stave i shock senzor, ako nije deo standardne opreme.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


bmiillan

#37
Stavio sam scorpion. Drugar sto ugradjuje alarme ima jako pozitivna iskustva sa njim, ugradjena dodatna blokada motora, stavljen sok senzor. cena nije regularna, (tj. prijateljska je pa nije merodavna za uporedjivanje) ali mogu da ga pitam za koliko takav ugradjuje ako ti nesto znaci. sto se tice fabricke blokade to se vrlo lako pomocu dijagnostickog uredjaja skida, a kako tih uredjaja ima dosta pogotovu iz kine po vrlo povoljnim cenama ne bi se pouzdao samo u nju. imam kasko, alarm, dodatnu blokadu pa sam manje vise miran. neku dodatnu vrstu zastite treba obavezno staviti.
nemoj na silu uzmi veci cekic

bmiillan

#38
za protekli vikend otisao na prvi duži put. u jednom pravcu oko 150 km. na auto putu brzina do 100 km (jer je
auto jos u periodu razrade pri toj brzini broj obrtaja 2900) zaista izuzetno zadovoljan ponašanjem, bukom,
lakoćom vožnje. lokalni put dosta loš u smilsu rupa i ostećenja kolovoza ali je sve podneo bez problema.
vešanje utegnuto ništa ne škripi niti klapara. potrošnju nisam merio ali po padanju pokazivača goriva rekao
bih da je izuzetno malo goriva potrošio ali biće prilike i da se tačno izmeri. jedina zamerka koju nisam uočio
u gradskoj vožnji je da za moje gabarite (187 cm i 105 kg) sedalna površina sedišta nije dovoljno dugačka.
to je nešto što mi je zasmetalo ali nije tragično.

P.S. i volan je mogao da bude malo deblji (sad bas zakeram)
nemoj na silu uzmi veci cekic

bmiillan

#39
da se malo pohvalim

nove felne i zimske gume wintera 185/65X15
nemoj na silu uzmi veci cekic

Raja


krle

Lepe felne.

Možeš  li se  dati neki podatak o njima ovde:  http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=535.90

bmiillan

#42
evo da dam završnu reč što se tiče stpeway-a. iznenada izletela prilika da uzmem megan 2012 i
naravno nisam propustio priliku. stepway prešao 32000 km nikad nije stao, nikakvih problema nisam
imao, sve u svemu iako sam bio skeptičan na početku jako pozitivno iskustvo. da nije bilo ovog megana
(o njemu ću pisati u posebnoj temi) ne bih prodavao stepway-a sigurno još barem tri četiri godine.
supruga koja ga je uglavnom vozila je bila pomalo tužna ali će je megan sigurno oraspoložiti.
nemoj na silu uzmi veci cekic