2021 Dacia Logan 1.0 Tce ECO-G Comfort

prethodna tema - sledeća tema

maestral5747

to je to, moj scenic 2 1,6 je samo na 100 km/h kod 3000 o/min

sokoll

Treba da poručim Logana pa sam ga malo razgledao u salonu.
Uz sve već poznate stvari meni su zasmetale neke bizarne sitnice pa me zanima da li grešim ili preterujem:
-unutra uopšte ne miriše na nov auto :glare:
-kvalitet zvuka iz radija ispod proseka, a ne vidim da ima podešavanja tona?
-ono plastično sr*nje pozadi što glumi stočiće ajd' što je ružno i slabašno nego zauzima mesto za kolena. Nadam se da se lako može skinuti?

Za plastiku i povećanu cenu sam znao pa na to neću da kukam.
Tim pre što sve ostalo uglavnom ostavlja dobar utisak, a glavnog konkurenta Fiat Tipa više nema za poručivanje...






Mare

Taj miris podseća na recikliranu plastiku i kod mene je i dalje kao prvog dana (nakon 12k km i oko 4.5 meseca).
Da, zvuk audio sistema nije nešto posebno, lično ne smeta mi.
Nije se niko žalio da smetaju plastični poslužavnici, ne smetaju i ne znam kako se skidaju. :wave:

TdR

Na novom Sanderu, a verovatno i na Loganu, može da se podešava zvuk (EQ i pan).

Mare


nenad28

#50
Citat: sokoll poslato 12.03.2022. - 02:35
Treba da poručim Logana pa sam ga malo razgledao u salonu.
Uz sve već poznate stvari meni su zasmetale neke bizarne sitnice pa me zanima da li grešim ili preterujem:
-unutra uopšte ne miriše na nov auto :glare:
-kvalitet zvuka iz radija ispod proseka, a ne vidim da ima podešavanja tona?
-ono plastično sr*nje pozadi što glumi stočiće ajd' što je ružno i slabašno nego zauzima mesto za kolena. Nadam se da se lako može skinuti?

Za plastiku i povećanu cenu sam znao pa na to neću da kukam.
Tim pre što sve ostalo uglavnom ostavlja dobar utisak, a glavnog konkurenta Fiat Tipa više nema za poručivanje...

Mislim da gresis, a malo i preterujes. :)
Licno sam odusevljen automobilom. Za 13 dana sam presao 800 km. Nije nesto, ali dovoljno da imam sta da podelim sa vama.
Automobil mirise bas kako treba. Da udjem zatvorenih ociju, znao bih da je u pitanju novi auto. Zvuk iz radija je mozda slabiji, ali sasvim zadovoljava potrebe. Mislim da je najveci nedestatak slabiji bas, a razlog su verovatno zadnji zvucnici u vratima, a ne na zadnjoj polici.

Stocici nisu sr..nje ako ih koristis da na njih spustis ono za sta su namenjeni. Ukoliko planiras na njima da sedis, onda definitivno jesu slabi i sr..nje. Mesta pozadi je toliko puno, da je nemoguce da smetaju za noge.

Tu jeftinu plastiku svi komentarisu, a na gomili znatno skupljih automobila takodje gomila tvrde plastike, ali to nikome ne smeta...
I jos jedna stvar, mislim da je Logan za klasu bolji od Tipa. Vozio sam oba i Logan me bas odusevio, a Tipo nije ostavio bas nikakav utisak na mene.

Naravno to je moje misljenje.

sokoll

Kako god auto je super i posle mnogo peripetija poručen je na moje ime, pa ćemo videti. Kaže do septembra bi trebalo da stigne...

Mare

Posle 12000 km prisutno je krckanje plastike na A stubovima (verovatno zbog instalacija i vazdušne zavese). Po kakvim putevima prelazima najveću km, nisam se iznenadio.
Zadnji trap mi se čini malo čudnim. U vožnji, kroz krivine i u bilo kojem režimu vožnje, sve je besprekorno. Bez ljuljanja, naginjanja, zaista izuzetno stabilan auto. Ali prelazak preko ležećih policajaca, ne sme biti brži od 20 km/h. Nadam se da opruge sa Sandera nisu završile i u modelu Joggera.
Ovako izgleda sa 300kg peleta. :)

U gepek staje samo 17 džakova, ostalo je moralo pod noge.



A kada ne vozim Dačiju, vozim Nonijusa. :nami:





kiconix


Mare


Loganovac

Veterinar da te poduči kako može da stane još 7.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

Moze svasta da stane, ali... nikad ne stavim sve u prtljaznik, nego i "kod nogu svih putnika" (navodnici su tu, jer pisem o voznji bez putnika, samo sa teretom) i na sedišta. Uvek teret rasporedim po celom autu.  :wave:

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

sokoll

Uh mnogo je rano za krckanje plastike moj logan 1 preko 300k ne krcka.
Ali dobro i onako ćemo uskoro svi da vozimo nonijuse  :)

sokoll

#59
Evo dovezoh i ja Logana eco-g comfort... Prvi utisci su bili da je težak krš, što se srećom ispostavilo moja greška. Naime, tek sam kući provalio da je uključen eco mod😁 u kome se auto jedva vuče, a turbo rupa još izraženija pa bogami hoće malo i da cima.
Sada je naravno druga priča iako će mi i dalje trebati malo navikavanja na drugačiji odziv na papučici gasa nego što sam navikao na starom Loganu 1.6mpi.
Lepo ide i na plin i na benzin, nisam primetio da ima razlike uopšte.
Nadam se da će biti slično i sa potrošnjom u litrama 😁

Ostalo sve manje više poznato, boja bela koju smo već videli...
Eto ono što je novo i mene je obradovalo je da su izbacili plastične stočiće pozadi i sada je prostor pozadi nekako "prodisao"
Na žalost izbacili su i zaštitne crne nalepnice na vratima koje čak više ne mogu ni da se poruče. Ako neko ima ideju za nabavku istih molim da javi.
Uh tek sada primetih da su izbacili i držač za mobilni a to mi je neophodno 😭

Nisam primetio da je tvrd na rupama kao što reče neko ovde? Taman je kako treba.

Audio kvalitet je ok ali tek kada se pojačaju basovi i malo smanje dominatni srednji, mada je moguće da će se to sve vremenom dodatno "usvirati". Barem je tako sa kućnim audio uređajima čiji sam ja fan inače.
Infoteiment ekran je pregledan i dovoljno brzog odziva.
Android auto aplikaciju nisam stigao da probam.

Eto toliko za sada, samo ostaje da se nadam da će me poslužiti barem upola kao što je stari...