2021 Dacia Logan 1.0 Tce ECO-G Comfort

prethodna tema - sledeća tema

Ayrton

Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

kiconix

Na displeju, tamo gde pise lpg, pa vrtis po bordu.

Mare

Citat: Zoran poslato 03.11.2021. - 21:57
Čestitam
Jeli ima temperatura motora na ovom displeju?

Ima, ali mora se odabrati u bordu. Ima više opcija. U toku vožnje, sve je ok. Stoji na sredini skale. 😉

Mare

Mesec dana od kupovine i prvih 3000 km.


Prezadovoljan sam autom. Odličan 5.  :dobro:

Mare

#34
Ovih dana bilo dva meseca od kupovine i 5700 pređenih km.




Posetio sam ovlašćeni servis zbog neke čudne pojave. Na niskim temperaturama, pri ubrzanju, na oko 2500 obrtaja prebacivao je sa plina na benzin, u toku vožnje. Nakon par trenutaka bi se vratio na plin, pa opet prilikom jačeg ubrzanja, na ok 2500 obrtaja opet prebaci na benzin.
U ECO modu na plin nije bilo problema i na benzin je sve bilo u redu.
Primetio sam da je i rashladna tečnost bila ispod MIN pa sam dolio ok 2 dl. U servisu kažu da je sve ok sa autom i da nisu našli neku nepravilnost. Savetovali su me da promenim pumpu. A proteklih 5500 sipam na istoj pumpi (NIS). Juče sam ispraznio TNG u potpunosti pa ću sipati na Molu. Videćemo.... :whistling:



Inače, sa autom sam prezadovoljan. Furija iz Miovenija. :jea:


Zoran

Slavko je detaljno pisao o tim novim sistemima na plin. Mislim da je to normalno šaranje plin - benzin u različitim režimima
Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar


Andrix

Da to nije auto opcija da pri jacem gasu prebaci na benz zbog bolje vuce-tako sam i ja na mom prvom loganu, kada treba da preticem, ugasim klimu, prebacim na benz pa po gasu..... :Smiley:
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Mare

Nije.  :Smiley:

Izgleda da je bio loš plin. Na plin se kuva. I prži Dačija. :cool:

Dare28

Ti motori oduvek imaju problema sa plinom. Mislio sam da su oni to rešili. Strasno! Popnite im se na glavu! Ja vozim Sandera tce 90 sa pogonom na plin, fabrickim naravno, redovno idem na popravke, ciscenje dizni, otklanjanja greski na računaru... Usao sam na forum bas da vidim Vasa iskustva...

slavko_bgd

Veliki broj kupaca novih Dacia vozila sa fabričkim plinom su imali probleme te zime 2016/2017. Isto kao kupci Fiat i Opel novih vozila sa fabričkim plinom. I ti problemi su te zime bili samo u Srbiji. To je podatak koji govori više od svih analiza plina iz rezervoara različitih vozila koje su urađene u tom periodu. Razlika je samo u tome što su kupcima Dacia vozila tokom cele 2017 godine kvarovi uzrokovani gorivom popravljani o trošku proizvođača samo iz razloga što kupci vozila nisu bili krivi za to stanje a ekonomski su daleko inferiorniji nego što je proizvođač ili zastupnik proizvođača. Tema prežvakana po ko zna koliko puta, tako da je više degutantno vraćati se na nešto što je bilo. I standardna garancija je bila 3 godine uz mogućnost doplate produžene garancije.

Ako imaš problema sa svojim autom odvezi ga negde i popravi ga pa više nećeš imati problema.
Ako nisi zadovoljan sa autom, prodaj ga pa kupi nešto drugo čime ćeš biti zadovoljan.
Tako je prosto.

Mare

Kad smo već kod toga, kao što sam napisao, pre mesec dana sam primetio učestalo prebacivanje sa plina na benzin, u toku vožnje. Ponovilo se to i juče, pri baš niskim temperaturama.Pratim rumunske FB grupe Dacia Logan 3 i ne žale se na učestalo prebacivanje sa plina na benzin u toku vožnje, ali je dosta Logana otišlo u servis zbog zamene MAP senzora koji je uzrokovao nepravilnosti rada TNG uređaja. I to je sve praćeno greškama na tabli i nemogućnošću korišćenje TNGa.

U mom uputstvu sam našao sledeće:
https://postimg.cc/30YYLfnH
https://postimg.cc/qgJ7xgY6
https://postimg.cc/phtJ6K8H

Da li je ovo normalno ponašanje za turbo benzinac sa TNG ili samo ograđivanje proizvođača od mogućnosti pojave TNGa lošijeg kvaliteta?

Veterinar

  :ne:

Tako se ponašao i 0.9tCe sa plinom, samo što nije bilo takvih smernica u uputstvu. Treću fotografiju ne mogu dobro da vidim, videcu večeras na većem ekranu. Prebacivanje sa plina na benzin i obrnuto se desavalo neosetno, pri hladnom vremenu, gotovo uvek pri ubrzavanju. Cak smo pisali kako bi bilo dobro da boca za TNG ima neki sistem grejanja.  :ne:

Mare

Pre par dana, mali jubilej. Tri ipo meseca od kupovine. Kidalica. :respect:

Veterinar

 :to:

Pravi obrtaji i brzina za krstarenje.