2021 Dacia Logan 1.0 Tce ECO-G Comfort

prethodna tema - sledeća tema

Mare

Nakon 4 meseci čekanja, došao je i taj dan - da se jedan Logan izveze iz salona.  :to:







U pitanju je Logan treće generacije. U comfort nivou opreme, sa dodatim paketom "Vozač" (keyless, električna ručna) i "Zima" (automatska klima, grejanje sedišta).

Motor 1.0 sa fabričkim plinom je ono što me je oduševilo. Nisam primetio da oseti brdo, ali gubi dah preko 120 km/h, što mi nije toliko bitno jer 90% km napravim na magistrali. U suštini, nema nekakvo impresivno ubrzanje (oko 12 sec do 100km/h), ali su međuubrzanja odlična. Pre Logana, da ne kažem - Dačije, vozio sam Cromu sa 150 ks, očekivao sam daleko manje perfomanse, ali nije baš tako. Zvarte se iova tri cilindra baš baš ozbiljno. Oseti se manja snaga u ECO modu, ali nije strašno.


Enterijer je odličan. Kvalitet je na vrlo-dobrom nivou. Sedišta su komforna. Oblik sedišta je odličan. Nedostatak je nepostojanje plastičnih pragova, nema osvetljanja kasete :bullshit:....i tako, vidi se štednja na nekim detaljima, za koje sam znao kada sam uplaćivao avans i koje mi ne smetaju, ali trebalo bi napomenuti.

Potrošnja - sa Fruškom Gorom i malo oštrijom vožnjom - 6,9 litara plina na 100. Ili 5 litara benzina. Mislim da je to ipak sjajno. To je bilo prvo punjenje, videćemo u narednom periodu.












Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

szs

Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

kiconix


Loganovac

Gubi dah preko 120...  sa malo oštrijom vožnjom...  :c0:

Polako bre sa novim autom bar prvih 3-4 hiljade kilometara, kako ga razradiš tako će i da te služi.

Neka je sa srećom!   :aplause:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


brankovs


Mare

Citat: Loganovac poslato 31.10.2021. - 09:28
Gubi dah preko 120...  sa malo oštrijom vožnjom...  :c0:

Polako bre sa novim autom bar prvih 3-4 hiljade kilometara, kako ga razradiš tako će i da te služi.


Raspitao sam se po preuzimanju da li je potrebna neka razrada, rečeno mi je da nije potrebno razrađivati motor.

Jedino je menjač teže prolazio kroz 4-5-6 stepen, ali se svakim kilometrom sve više razrađuje.

Loganovac

Pa njima je naravno bolje ako ga ne razradiš kako treba, nadaju se da ćeš češće da svraćaš...

Ono što znam iz iskustva je da nepravilno razrađen motor u principu ume više da troši i kraće traje. Izbor je tvoj.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Vladan P

Ćestitam.
Sa srećom da se navozaš.
Zajedno smo skupa !

sokoll

Čestitam i ako nije problem par pitanja.
Koliko te je izašao, da li se čuje buka od vazduha na 120 kao kod stepway - a? Ne bi trebalo zbog bolje aerodinamike?
Da li se čuju brisači kao na onom domaćem testu?
Upravljivost generalno, i kako "pegla" rupe i izbočine?

Sve najbolje i uživaj

Mare

Citat: Loganovac poslato 31.10.2021. - 10:32
Ono što znam iz iskustva je da nepravilno razrađen motor u principu ume više da troši i kraće traje. Izbor je tvoj.
Hvala na savetu, uzeću u obzir.  :dobro:

Citat: sokoll poslato 31.10.2021. - 11:29
Čestitam i ako nije problem par pitanja.
Koliko te je izašao, da li se čuje buka od vazduha na 120 kao kod stepway - a? Ne bi trebalo zbog bolje aerodinamike?
Da li se čuju brisači kao na onom domaćem testu?
Upravljivost generalno, i kako "pegla" rupe i izbočine?


Cena - 13990.
Ima buke, ali ne nešto mnogo. Nisam još nijednom izašao na autoput, pa ne znam.
Brisači su nečujni.
Odlično je upravljiv. Lepo pegla rupe i neravnine. Gume su 195/55/16 i nema problema. Udoban je.

Loganovac

Citat: Mare poslato 31.10.2021. - 12:21
Nisam još nijednom izašao na autoput

:ha: Pa gde si ga terao preko 120?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

shole


nik

U zdravlju da ga potrošiš. Srećan ti bio.  :ziveli: