DUSTER II 1.6SCE

prethodna tema - sledeća tema

LoganBoy

Nisam čuo da je bilo primedbi na taj lanac kod 1.6 Sce. Bolji je taj lanac od gumenog kajša. Mislim da je period zamene lanca mnogo duži od perioda predviđenog za zamenu kajša (koji se menja na velikom servisu).

slavko_bgd

Renault za sve svoje motore sa lancem ne propisuje ni kontrolu niti zamenu. Nissan za neke motore sa  lancem predlaže, preporučuje ( dakle ne obavezuje) prevenivnu zamenu lanca na 300kkm. Da li je moguć otkaz razvodnog mehanizma sa lancem? Da, naravno da je moguć, isto kao što je moguće da pukne radilica, da se pokvari uljna pumpa itd. Ono što se do sada zna, na osnovu prodatih vozila u Srbiji počevši od Fluence-a, preko Dustera1ph2 pa do Megane4 sa 1.6sCe motorom - nisu zabeleženi problemi sa razvodnim mehanizmom. Jedini motor sa kojim je bilo problema u vezi razvodnog mehanizma bio je 1.6dCi kod kog je bilo problema sa curenjem ulja na poklopcu razvodnog mehanizma. U garanciji to se rešavalo zamenom poklopca, van garancije to se rešava ponovnim zaptivanjem. I znam za jedan slučaj kvara španera lanca na motoru 0.9tCe u garanciji gde je preventivno osim španera zamenjeno sve ( lanac i klizači, koji su bili kao novi). Tako da Zoranov strah u vezi "biciklo-lanca" ne pije vodu.

Da li bih kupio Renault, Nissan ili Daciu sa bilo kojim benzinskim motorom sa lancem? Da, bez dileme i straha. 

LoganBoy

Kod Dustera mi se sviđa i to što je kvalitet enterijera dosta poboljšan. Ima dosta "soft touch" plastike na komandnoj tabli. To je ono kada stisneš rukom po tabli kod šoferke pa se ugiba. Ima dugmići i satići sa skazaljke i mali televizor. Ću ga kupim umesto RAV4 pa ću ga razgazim.  :Smiley:

Goran25

@shole Da li bih mogao da te zamolim da slikaš deo kod suvozačevih nogu, ona čuvena zvučna izolacija o kojoj smo govorili da se vremenom raspada na temi
http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=9838.msg217422#new


shole


Goran25

Hvala shole

Nisi me baš obradovao slikom, jer mi se čini da je isti materijal u pitanju kao i u prethodnoj verziji :glare:

Sunđer Bob

Razmišljo sam o Dusteru kao nekoj najskupljoj varijanti i čuo sam da završna obrada kod Dačije i nije na nekom zavidnom nivou. O kakvom materijalu je ovde reč ? Da li je reč o nekom problemu ?

kiconix

Vidim iz profila da vozis BMW X5, ako to trazis kod Dacije, neces dobiti.
Savet je krajnje iskren, zakazi probnu voznju, probaj pa odluci.

Sunđer Bob

Upravo ne tražim ništa što bi imalo veze sa mojim vozilom. Tražim suprotno. Ustvari i ne tražim vozilo prevashodno za sebe. Tek sam počeo da pretražujem forum. Naći ću već šta me zanima. Odmah sam se zalepio za Dustera ali ne mora biti SUV. Hvala u svakom slučaju.

kiconix

U svakom slucaju savet stoji.
Prvo proba pa odluka.

shole

#55
Juče kupljene aluminijske felne ORAGA sa novog dustera.
Danas montirane gume.
https://postimg.cc/wyr1Wfgf

https://postimg.cc/BPWqLdq0
Felne bukvalno nove,prešle par kilometara od Hit auta do Novog Beograda.

szs

Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.