Zvučna izolacija - uradi sam

prethodna tema - sledeća tema

nik

#330
Conrad je jedan od skupljih prodavaca.
Dok sam bio u DE nabavio sam 3m2 istih bitumenskih ploca u pola te cene i konacno, posle godinu dana se nakanio da ih postavim.



Potrosio sam polovinu zalihe i oblozio prednja vrata, lipsao od pritiskanja ruckom farbarske cetke da se dobro zalepi jer nisam nabavio valjak (oko 80% spoljnjeg lima i sta je ostalo na unutrasnji lim), ali, s obzirom da su zadnja vrata manje povrsine, kada ih odradim ostace sigurno i za dopunu prednjih.

Za zvuk mogu da kazem samo  :woo-hoo:
Nema onog metalnog odjeka kada se zatvore vrata vec samo "bup"
Zeza me komp (zarazen) pa cukam sa zeninog, ali postavicu i video preko You Tube-a kada budem mogao. Za sada ovako

pre
http://img98.imageshack.us/img98/2562/i31.mp4

posle
http://img713.imageshack.us/img713/4179/f9n.mp4

ppejic

Fabricki!

Elem, Timizolirka  počela da proizvodi samolepive bitumenske ploče za krov. Čim je za građevinski sektor, mora biti jeftno!

Loganovac

Nekako mi se javlja da bitumenske ploče ne bih stavljao u kola, pogotovo one građevinskog tipa. Znam mnoge likove koji su se zaj*bali da takve stvari stave u zvučne kutije pa su im se raspala vešanja zvučnika posle izvesnog vremena - dakle ima isparenja, mirisa...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

Ma i ovaj  "specijalni" što sam nabavio za kola se oseća. Pitanje je za taj građevinski koliko dobro se lepi, tj da li će otpasti vremenom.

Daniel

Sigurno "propeva" na +35C kad se lim fino uzari.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

ppejic

Sto se vise lim užari to je on lepljiviji :)

staracstol

@Loganovac: Pošto sam trenutno u procesu proizvodnje bas kutije za prtljažnik, istraživao sam malo tu temu. Naišao sam na mnogo mesta na informaciju da silikonska isparenja mogu izazvati koroziju kontakata i namotaja u zvučniku. Napomenuto je da kutiju ne treba "zatvarati" dok silikon potpuno ne otvrdne (kažu cca 2 nedelje) a "Kobit se spominje kao dobar materijal za "umrtljavanje" (ako sam dobro preveo) kutija. Sigurno je da sadrži razređivač koji bi mogao oštetiti lepkove upotrebljene u procesu proizvodnje zvučnika ali kontam da ga jedno mesec dana pečem na suncu pa šta mu bog da.

Daniel

Citat: PPejic poslato 22.05.2012. - 10:57
Sto se vise lim užari to je on lepljiviji :)

Propeva u smislu da ce da smrducka
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Loganovac

Malo sam zbunjen, a sa hemijom nisam baš na "prs' u d*pe", pa se pitam kakve veze imaju silikonska isparenja sa bitumenom, zar to nije nafta? Ne znam ni za Kondor...  :ces:

Al' da smrdi - smrdi!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

staracstol

@Loganovac: Ima veze sa zvcnim kutijama koje si spomenuo.

DrJekyll

Citat: Keka poslato 19.05.2012. - 18:47
Ako ja nisam objektivan, Dr Dzekil bi mozda mogao vise da kaze.


Ne da ima razlike....kao da merimo mecku i jugo :whistling:
Sve vreme pratim ovu temu i pokusavam da skupim volje (tj para) i da se setim da kupim sve to i da pocnem da radim.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Damir Oravec

Gledam nesto o zvucnoj izolaciji, pa nadjoh http://www.azma.rs/auto_delovi_izolacija.php Zanimljivo, ali nigde cena. Pre svega sam mislio, na haubu, a onda i na vozacka i suvozacka vrata. Ako ima neki kolega iz KG da se raspita o cenama, ne bi bilo lose.  :ziveli:

Loganovac

Imaš tamo broj telefona. Pozovi, javiće ti se jako ljubazne cure koje imaju sve informacije i spremne su da se zauzmu za svaku pojedinu isporuku.  :to:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.


Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.