Zvučna izolacija - uradi sam

prethodna tema - sledeća tema

Aleks

Najbitnije da si postigao efekat koji si ocekivao. Mozda nekad naletis na neki keder ili slicno sto ce moci da se postavi iz jednog dela.  :dobro:

ppejic

Apsolutno je moguce izjedna staviti keder

DrJekyll

Prvo, na nekim mestima kao što je desna kraća strana keder mora da se seče jer je cela polica bliža metalu nego sa leve strane...takav je auto, nije to mečka....nisam stavljao keder izjedna jer ima mnogo uglova gde bi se baš cimao, a verovatno bi i kačilo gepek mnogo na tim uglovima i samim tim mi dodatno opterećivalo policu. Naime ovo sam uradio jer nisam hteo da mi polica pukne, a to bi se i desilo da sam stavio ceo keder iz jednog dela.
BTW, ovaj keder mi je bio višak od onog iz haube, pa sam ovo nekako na brzaka odradio sa tim kederom koji i nije baš nešto zahvalan za savijanje.
Možda kasnije kada budem imao vremena ću da potražim neki bolji keder i da stavim to da izgleda kako treba, ali opet kažem, ovo se vidi tek kada se gepek otvori, a meni to nije bitno, bitnije mi je da je auto tiši u kabini.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

ppejic


Keka

#199
Pejo, da li bi uticalo na sustanje vazduha pri vecim brzinama ako se nekako zatvori prostor izmedju ivice vrata i gumenog oluka, a u predelu sofersajbne? Danas sam osluskivao u voznji, imam utisak da vecina sustanja dolazi odatle.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


DrJekyll

I ja sam čak razmišljao o tome, ali nemam načina da to izvedem a da ne izgleda ružno....bar da se ne vidi kada je sve zatvoreno. Jedino da se zalepi neka keder traka za unutrašnju ivicu vrata.
Sve u svemu dobra ideja i možda čak i probam da je realizujem. Mislim da bi pomoglo.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

ppejic

#201
Pa pricao sam o tome i ranije. Inace, ja sam dodao samolepljivi keder, ali nisam stigao da oprobam na autoputu. Fotke sutra po danu.

Nagovorio sam Cristija da to uradi i kaže kako je poboljsanje znacajno na brzinama preko 110km/h. Bio je odusevljen (citiram:"fucking unbelievable...")

Keka

Danas sam zalepio keder za prozore, ne vidi se kad su vrata zatvorena, knap dihtuje, jedino nisam imao dovoljno da uradim celom duzinom nego sam uradio samo u nivou sofersajbne.

Kako ce uticati na buku ne znam, isprobacu u nedelju popodne.




Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic








Keka, otkrij tajnu, gde si pazario firewal izolaciju?

kiconix


Keka

Za 1000 din, ako se dobro secam.

Sta si ovo stavio Pejo? Kakvi su utisci?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

#206
Samolepivi crni, oko 10mm u precniku. Nisam izlazio na auoput tako da ne znam efekte. Napadna ivica ne postoji više.

Primetan je drugaciji zvuk pri zatvaranju vrata, mada me to ne interesuje, tj. ne znaci mi nešto posebno.

Trenutno mi je auto bez tablica, na parkingu. Danas sam osluškivao odakle najviše ulazi buka iz motornog prostora. Kod suvozača nje strašno, ali kod nogu vozača se jasno čuju plinske dizne. Rezak zvuk. Neto slabiji zvuk dopire iz pravca ručice menjača, a pogotovo kada se skine centralna plastika sa poda.

Ima li neko nekih predloga?

Keka

Kod mene se centralna plastika prilicno greje, tako da treba dobro razmisliti o stavljanju filca tuda.

Pejo, gde si uzeo taj samolepljivi od 10 mm u precniku? Stavio bih i ja crni, lepse izgleda.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

#208
Pravi filc se pravi od otpada prirodnog tkanja (pamuk , vuna ,lan ,....) nema sintetike a ujedno je i termo izolacija , tako da nevidim problem sa grejanjem.  :ne:  Onaj itison u autu a i ceo enterijer je 100% sintetika pa mu nesmeta ?

ppejic