Zvučna izolacija - uradi sam

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

Pitem se da li sada jos vise necistoce udje unutra kad prodjes kroz duboku baru.

nik

Citat: ppejic poslato 25.05.2011. - 15:55
Ja sam skinuo sraf i odmakao plastiku podkrila od tog "dzepa". Videcemo sta ce biti.

I ja nešto razmišljam u tom pravcu, da se iseče plastika blatobrana, eventualno malo produži da bi se sprečilo ovo što Veterinar kaže.

ppejic

E otisli smo u off. Da nastavimo u odgovarajucoj temi koja vec postoji.

Keka

Neko ce vec preseliti ove postove tamo.

U toj rupi ima jos jedan problem-dzep koji ide ispod sajtne i koji prati polulucni oblik sajtne. Cini mi se i da je nagib unazad.

Resenje bi moglo da bude pranje, susenje i punjenje voskom ili nekim drugim slicnim materijalom u enormnim kolicinama.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


DrJekyll

Meni malo bilo dosadno danas i uradio sam nešto mnoogo lepo  :wink:
Stavio sam onaj keder, što smo ga svi stavljali ispod haube, na zadnju policu u gepeku. Isekao sam ga na nekoliko delova i zakačio po donjoj ivici police na delu koji se naslanja na gepek vrata i gde obično postoji gap.
Rešenje mi je genijalno (bez lažne skromnosti :lau: ) i sada više nemam one glupe zvukove koje sam imao ranije. Ako ste možda primetili da kada pada kiša malo se čuje šuštanje od zadnjih guma, ili kada upalite zadnji brisač čujete ono zujanje, ili kada vam se neko sa drndavim dizelom namesti blizu gepek vrata pa se čuje drndanje......e sada ja to ništa ne čujem. Mnogo je sad bolja izolacija zvuka i potpuno sam se oduševio sa rezultatima.
Slikao nisam, ali planiram pa ću danas da ih okačim.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

ppejic


Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

DrJekyll

Citat: DrJekyll poslato 26.05.2011. - 17:25
Slikao nisam, ali planiram pa ću danas da ih okačim.


Kao što već napisah......ali danas nisam ni stigao do kola jer sam farbao ulaz od zgrade.....jbga kad sam podpredsednik kućnog saveta  :laugh1:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Zoran

Kada budeš predsjednik onda nećeš farbati samo ćeš farbu nabaviti a 30% u džepić. :kava:, mala šala  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

saša61beograd

U mom postu od 10.11.2010. se vidi sloj Body-a 930 (ako se dobro sećam)nanet u prostoru za rez.točak.Pada mi na pamet da isto to uradum na fire-wall-u u motorskom prostoru i sa unutrašnje strane plastičnih potkrila.Time bi se dobio elastičan i neravan(!) sloj debljine 3-4mm,koji je sigurno efikasniji od "krpe" koju imaju dizelaši.
Da li je neko radio ili pomišljao nešto slično?

nik

#190
Mislim da je Bodi 930 neodgovarajući za navedenu namenu (zbog daleko više temperature u motornom prostoru koju ne trpi), a i kako sam našao na Internetu pošteno su ga i ispljuvali http://www.cbc.rs/forum/viewtopic.php?f=2&t=49659&start=0, mada sam ga ja na Kecu koristio i bio sam zadovoljan. Najvažnija je bila priprema podloge.

PS: I morao bi da se us**eš od posla da bi ga naneo u navedenom sloju od 3-4mm.

saša61beograd

Ispravka,koristio sam Body 999-bela zaptivna masa.A da je teško,jeste,troši se kao lud i danima se oseća.Možda ipak jednom, u nastupu jake inspiracije (ludila).

DrJekyll

#192
Evo onih slika koje sam obećao.....

Koliko god da vam smešno izgledalo kako sam uradio ovo, ne vidi se ništa kada se zatvori gepek i mene baš briga :c1:




Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Loganovac

Pa jel baš nije bilo šanse da se stavi keder u jednom komadu?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

mrsp

Pa neznam meni baš nešto ne izgleda privlačno,ali ako tebi vrši posao onda  :to: