Zvučna izolacija - uradi sam

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Nemoj da ocekujes cuda od te izolacije.

Vise ces dobiti od kedera na vratima.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

Sve po malo utiče.

Obrati pažnju zimi, kada ti ceo auto prekrije sneg, koliko je u kabini tiho. Zatim očisti sneg sa krova i haube pa pokušaj uporediti.

Peja

saša61beograd

Hučanje točkova iz pravca gepeka sam prilično smanjio na sledeći način:na lesonit(otprilike 1x1m,izmerite ,ne sećam se tačno) zalepio sam filc ,oko 8mm debljine i stavio ispod tepiha,naravno filc ide dole na lim.Na rezervni točak sam stavio stiropor da se lesonit ne savija,a zalepio traku(gurtnu)da se sve to lakše diže.Sve je koštalo nekoliko stotina din, a gepek ima ravno dno! Ovo naravno važi za logana.

ppejic


saša61beograd

#124
Citat: ppejic poslato 10.11.2010. - 16:55
Fotka?
Sutra,po dnevnom svetlu.

Evo fotke.

ppejic

#125
 :aplause: za pohvalu. Jedino će možda onaj stiropor da se vremenom stapka.

Peja

mladja73

Vrlo zanimljivo. Ja sam tu skrojio lesonit prevashodno zbog tereta u gepeku.  :aplause:
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Daniel

Materijal: 2kg voska
Proces:kompresorom  naprskati u zadnja krila, pragove, vrata....odnosno svuda gde prema tehnickim notama ide vosak.

Rezultat: neuporedivo tisi logan
:ziveli:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Keka

Gde to moze da se uradi i za koje pare, a da ne moras majstoru da pokazujes prstom?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


krle

  Verovatno kod onog čike što nam je miksao boju.

Daniel

Da, upravo kod tog cike. Nista se ne ukazuje prstom.
Rad sa voskom 6 vajferta. S tim da vrata rasklapa i tako prska vosak.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Keka

Mlogo brate, mlogo. Ja ni za cigare nemam.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Daniel

Pa b'ate  :Smiley:, mnogo ili ne, uradjeno ono sto neko nekada nije, a doprinelo je utisanju karoserije.

A od kada to doktor pusi?!?  :cool:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Keka

Oduvek, da bi se drugi manje trovali  :whistling:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

#134
Pošto pričamo o zvučnoj izolaciji,

umesto voska može poslužiti odlično i samolepive bitumenske ploče. Čini mi se da su 50x50cm za 500din.

Peja