Zvučna izolacija - uradi sam

prethodna tema - sledeća tema

Jelenko

odlicno resenje,svaka cast.A bogami kod moje dacie (model base) cuje se na sve strane,tako da bi trebala pozamasna suma para da se odradi zvucna izolacija,ali dobro je i ovako :c:

kao sto neko rece muzika resava problem  :woo-hoo: :dance:

Boka

Buka, 50m diht gume, kafana kod "Rajka"...... :ces:

ppejic

Ova diht guma ne kosta mnogo. Zaostala je od dihtoVanja prozora po kuci. Nisam merio koliko sam upotrebio, ali kako mozete videti sa slika nisam je stavio dole, jer em sto nema za sta da se uhvati, em da ne zapusuje rupice za cedjenje vode iz fabrickog kedera.

Peja

Keka

Da li se sad vrata teze zatvaraju, posto je keder cvrsci? Da li imaju drugaciji zvuk prilikom zatvaranja?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

Keder koji sam dodao, sam smanjio za 1 pero, svuda osim kod vozacevoh vrata, gde je potrebno malkice jace zatvoriti. Kod svih ostalih vrata zvuk pri zatvaranju je "bup". Sto se tice podebljanja "ukupnog" kedera, ne treba preterivati, ali svakako nije mnogo kriticno jer sam ubacio silikonsku diht gumu. Poenta je da sada zvuk osim kroz 2 zida originalnog kedera, mora proci jos kroy 2 zida  dodatog dihta.

Peja

Keka

Uradio sam metodu po Peji, i dodao u keder silikonske trake za prozore. iako deluje sasavo, manje se cuje sustanje iz vrata.

Pored toga, ubacio sam ispod tepiha kod nogu, i napred i pozadi, po dva sloja kondor papira (Peja je nesto slicno radio), ali od ove akcije nisam primetio neki boljitak.


Motor se i dalje cuje, tako da mi jedino jos preostaje da negde nabavim po razumnoj ceni zvucnu izolaciju od dizela za prostor haube (firewall). Ako neko zna gde moze da se nadje, poruke na pp.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


scepo

Ovih dana ću odradit metod izolacije po Peji . Pošto imam izolaciju na haubi sa dodatim silikonskin trakama u keder mislim da će onda biti  odlično .  :too:

Boka

Pre neki dan kupljeno 2,2m kedera za vrata od yuga, cena 180din metar pa koliko ti treba toliko kupis. Keder guma je namestena u motorni deo kao sto su i ostali uradili i danas sam ustanovio da pri vecim brzinama ima uticaja ,pri manjim ja ne primecujem nista. Ostala je izolacija haube da se odradi i to cu u narednom periodu. Za savet sta treba kupiti obratio sam se Peji i bio je u pravu, smanjuje se buka motora ali pri vecim brzinama. Ulozeno 400din.

scepo

Šteta što nije postojala mogućnost da se Stepway uzme 1.5dci sa 85 ks koji je mislim tiši od moga od 70 konja  :ranting:

Keka

Edit:

Nakon postavljanja kondora, primetio sam sledece:

Auto mi bazdi na katran  :ranting:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

Za vjek i vjekov,  :amen:

Mislim da si koncepcijski pogresio. Azmafon treba ici ispod  kondora.

Peja

Keka

I isao je, znas da je imam dodatnog azmafona pored fabrickog.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

Pitanje:

Koji deo motora generise najvise buke?

Peja

Loganovac

Izduvni ventili. Oni propuštaju onu rokačinu od vrelih izduvnih gasova ka utišivaču buke (silencer - auspuh). Ko ne veruje, nek skine izduvnu granu...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Sasvim je drugi culni utisak kad covek vozi i kad ga voze. Danas sam dao kolegi sa posla da proba auto (EPP na delu), i bio sam iznenadjen koliko tise zvuci sa suvozacevog sedista. Bilo mi glupo da prelazim nazad, ne bih mogao da mu objasnim a da ne pomisli da sam poludeo  :bonk:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!