Zvučna izolacija - uradi sam

prethodna tema - sledeća tema

zac

Aha, "Tesa" proizvodi, aj` pogledacu u Merkuru.  Izmeri sublerom debljinu.

Daniel

Vidi u "Uradi Sam" marketima. Imaju 10m  ili 20m za 180RSD.
Uzimao sam par rolni, super su. Naravno, no name. ALi su OK
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

ppejic

#347
Ima!

http://www.productspec.net/nas/TechnicalFiles/108/p21042/Aluband_Aluminium.pdf

"ALUBAND ALUMINIUM kraft TM ThermaWindow
Sealing Tape is a polymeric faced high quality
bituminous modified self adhesive tape with a..."

saša61beograd

Primetio sam jednu slabu tačku.Središnji tunel sa donje (spoljne)strane,od motora prema nazad, kod mene nema nikakvu zvučnu izolaciju.Nema one zaštitne mase,nije čak ni ofarban,samo osnovna boja.Nema korozije,čak ni prašine,ali će biti obrađen,makar Kobitom ili nečim sličnim.

zac

Izolaciju pre stavi odozgo-iznutra, sa donje- spoljne strane ne stavljaj nikako kobit ili slicne mase na bazi bitumena i katrana, stvorices kontra efekat. Taj deo tunela se ne zapluskuje direktno vodom, a mase na bazi bitumena eu sklone starenju i otvrdnjavanju...pa samim tim i pucanju. Kada ispuca takav premaz, ispod kroz pore udje vlaga, i tada korodira....
Ne diraj tu nista, a ako hoces da ga zvucno izolujes, samo iznutra ispod itisona.  :wave:

saša61beograd

U pravu si za ove bitumenske mase,pucaju.
Ali,ima neka masa koju pravi Body (ne znam koji broj,treba izguglati) ,bela je i njome sam sa unutrašnje strane namazao mesto za rez.točak pre par godina.Izgleda dobro,nema pukotina,i dalje je elastična i može da se farba.Čak sam imao ideju da njome,u debelom sloju izmažem Fire wall preme motoru i donji deo haube.I još nisam potpuno odustao!
A buku je najbolje eliminisati što bliže njenom izvoru.

zac

Zove se "Autoflex specijal 951 " koristi se kao antikorozivna i zvucna izolacija, na bazi kaucuka je i trajno elasticna...bele boje.

Ali da znas, auto koji se vozi, nikada ne propada odozdo, posto se od trenja vazduha pri voznji susi...auto propada iznutra, zbog mokrog tepiha ili natalozenog blata u supljinama i nemogucnosti susenja.

saša61beograd

Sve tri Zastave koje sam kupio od 1985. bile su odmah zaštićene i spolja i iznutra i nikad nisam imao problem sa korozijom.Ovo bih uradio samo zbog zvučne izolacije.A po malo i zbog toga što me nervira što sa donje strane imam parče limarije koje nije čak ni ofarbano.Da sam to video kad sam kupio Logana,uradio bih to isti dan!
Hvala za inf.o nazivu mase!

tomaj

Citat: DrJekyll poslato 19.11.2011. - 05:24
Evo ga onaj čep što je meni falio na delu kod motora. Kako izgleda, siguran sam da ga ne bih nikada našao da kupim.








Još nisam stigao da ga stavim, al se nadam da ću do okupljanja da to završim.

Postovani kolega, a gde se zapravo nalazi ovaj cep?
Hvala
Pozdrav

Loganovac

Priča o tom čepu počela je u ovoj istoj temi nekoliko stranica ranije http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=92.msg73220#msg73220
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

DrJekyll

I završila se kada je autoru te teme pokazan čep koji visi na tom kablu :bonk: ......kakav sam namćor i ćorava stoka :doh:


Nego žac se nije javio posle primopredaje istog.....dal' ga je ugradio? :whistling:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

zac

 Jesam, namestio sam ga odmah posle Nisa, zaboravio sam da vas obavestim  :doh:

Hvala Doktore.  :ziveli: :friends:

Raja

Doktore, nasmejao sam se do suza za taj čep. Onaj Keka baš ima "oči neposlušne".


(Ko zna zna, ko ne zna nek' plače :crazy:)

:ziveli:

DrJekyll

Uzeo sam danas još malo onih izolacionih creva pa ću da vidim ovih dana da se malo zanimam oko kola. Mislio sam da stavim kod A stuba između prednjih krila i šasije kod vrata malo izolacionog materijala u svrhu da prekinem strujanje vazduha i udaranje vazdušnih struja u prednji deo vrata. Nisam siguran ali mislim da jedan deo buke i šuštanja dolazi odatle, a već sam ustanovio da oni kederi na vratima i nisu baš toliko zvučni izolatori, a pošto postoji ta rupa u krilu, koja inače ne postoji kod većine drugih kola, i ona je baš iza točka, trebalo bi da se manje čuju šumovi od vazduha i kretanja guma po asfaltu.
ćedavidimo :ces:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Keka

Uradio davnih dana. Neces dobiti nista. Bolje ubaci u keder malo one trake za prozore kao sto je Peja uradio.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!