Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

zac

Jasno, pa ja uvek inkognito nabavljam sve za auto...za moju gospodju je to bacanje para...  :doh:

kiconix

Ček da ti se gospođa uloguje na forum.
Biće ti održavanje u sopstvenoj režiji u pravom smislu.

:Smiley: :Smiley: :Smiley:

krle


jasho

Citat: kiconix poslato 23.03.2013. - 19:38
Ček da ti se gospođa uloguje na forum.
Biće ti održavanje u sopstvenoj režiji u pravom smislu.
  :ces:
:Smiley: :Smiley: :Smiley:
:too:  p.s. Kakvi su filteri za ulje u TTD u Bg, čini mi se da sam video da su made in ukraine, jbmg nisam siguran dal za vazduh ili ulje  :ces:

miki-bgd


petar313

Danas sam naštelovao ventile.

Auto je i pre toga radio ok, ali zatekao sam da su svi ventili bili pretegnuti. 0.1 i izduvni i usisni - svi do jednog. Sada vidim male promene u zvuku kad je motor hladan (meni zvuči "bolje", tj. manje trese iako je i pre minimalno tresao).

Ovo bi trebalo da bude drugo štelovanje posle fabričkog, međutim primetili smo (i komšija-mehaničar i ja) da nema šanse da je ikada ranije to rađeno. Vidi se po šrafovima i po fabričkom dihtungu. Prethodno sam platio ovlašćenom servisu (Hit Auto)  da mi našteluju ventile (i zamene dihtung-jer su tako rekli da se to radi), dok je auto bio u garanciji.  :agr:

Sad sam naštelovao usisne na 0.15 i izduvne na 0.25

VaskezNS

#681


Dobro došli u "svet" ovlašćenih servisa. Kod mene nije zamenjen zupčasti, kod tebe nisu štelovani ventili, a naplaćeno i upisano u knjižicu kao da je urađeno. Kada bi svi mogli da provere da li je zaista urađeno ono što im je napisano/naplaćeno, pitam se gde bi spisku bio kraj...doduše, možda je ovo već i tema za poseban topic..  :ces:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Loganovac

Mnogo dobra stvar što vlasnik ne sme da prisustvuje servisu!  :rtfm:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Sir Oliver

Sad to 'tedoh da kažem. U BG-u samo mogao u bilo koji servis da odem, tj da se iskombinujem i da me put izađe džabe ( a i onako ne treba mnogo). Zbog stajanja pored auta sam na prvi servis išao do Žive, a na drugi kod Francuza, što dosta više košta, ali... Kad stojiš pored njega, ne mož' da ti ne našteluje ventile, promeni zupčasti... ili šta već.
E sad, ako budem išao na treći servis, to će biti kod drugara koji mi je održavao Clia, uz ćevape i pivo.
U slučaju, bože zdravlja, da uspem da tapnem Logana za karavana novog, eto mene opet kod Francuza, pored stubne dizalice...  :zloca:
I drink to make other people more interesting.

Zoran

Otprašeni zadnji doboši i podmazane sajle ručne kočnice sa WD 40. Možda sam trebao probušiti po dvije rupe u svaki doboš i riješen problem doživotno kao što uradih na kamionu prije desetak godina. Rupe postoje i na zamajcu ...
Sam svoj gazda - vazda.

bmiillan

ma priznaj da si hteo da napraviš  sportske doboše  :Smiley:
nemoj na silu uzmi veci cekic

jasho

Uzeo juče u Euro 07 na zvezdari svećice Ekvijem dvokrake kao iz prve ugradnje komad 303 din, i filter ulja i vazduha Champion, ulja mislim da je 365 din, vazduha oko 630 din i podloška za karter 18 din, total je bio 2010 din, ostaje mi još ulje u profacu i spremno sve za servis.

mrsp

Ja već odradio uilje Evolution 5/40 u kantici od 4L u Profacu plaćeno 2100 Din.Filter ulja 235 din.Filter klime 560din. Podlošku kupio ali nisam zamenio i sad izgleda da curi  :banghead:.
I naravno napravio ključ za čep kartera 8x8 a sa druge strane za gedoru 17 i mogu da kažem da je odličan  :woo-hoo:



zac

Citat: mrsp poslato 06.04.2013. - 11:15... Podlošku kupio ali nisam zamenio i sad izgleda da curi  :banghead:.


A pre 10 dana pricali o tome.... i ja ti lepo kaz`o....   :cekicem: :doh:

Zoran

Uzmi 2 metra konca, otpusti čep 2 kruga, namotaj i stegni  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.